Skocz do zawartości

Metriaclima sp. "Membe Deep"


Damian S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Czytałem wiele na temat Membe Deep, ale tak naprawdę ciężko cokolwiek rzeczowego znaleźć. Większość postów opisów jest to zastanawianie się ich właścicieli "czy to Membe a może saulosi coral a może rdzawy a jednak msobo" Jak to naprawdę u nas z Tą ryba jest?

Zastanawiam się nad czymś mniejszym od msobo magungi, wtrafiłem na Membe Deep, ale jeśli zdecyduje się na Membe chciałbym po prostu mieć Membe a nie kota w worku.


Natrafiłem na dość pewne zródło sklep Malawiana

http://www.sklep.malawian.pl/malawi/1793-metriaclima-sp-membe-deep-f1.html cena 30 zl.


jeśli hodujecie tego Pyszczaka podzielcie się swoimi odczuciami?

Jaki jest faktyczny kolor niewybarwionego samca i samicy ?????


natrafiłem na swojej drodze na takie linki:

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]


Czy samiczki są wybarwione tak jak samiczki msobo bo na ostatnim filmiku wychodzą lekko blade?


Dzieki

Damian S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w naturze chyba występują? :D sam mam stadko deepek, są to piekne ryby i... Inne w zachowaniu np. od saulosi czy coś. Moje przy 5cm już podchodziły do pierwszych tareł i donosiły bez problemu młode. Najlepsze, że moje samce są niewybarwione, a kręcą samice aż miło :D w jednym baniaku z nimi mam msobo magungę i nie zauważyłem, żeby ryby i.interesowały się sobą. Membe zakupione jako mocny pomarańcz i takie są dalej, samiec dopiero sie zaczyna wybarwiac. Opiekowalem sie coralami i tu haczyk, coral różnie sie wybarwia - często najpierw dostaje lekkich preg i wtedy płetwy mu ciemnieją. Membkom zawsze najpierw wszystkie płetwy muszą się robić smoliscie czarne, wtedy samiec dostaje na głowie pierwsze pasy jak u magungi i potem powinny wtedy się robic niebieskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo zdziwiła mnie ta wypowiedź. Skąd inaczej hodowle mieliby membki f1

Jest bardzo dużo krzyżówek. Żeby mieć pewność czy to jest prawdziwy gat trzeba kupować w sprawdzonych hodowlach lub od zaufanch hodowców.

Kolor niewybarwionego samczyka na początku jest identyczny jak młodej samiczki czyli pomarańczowy. Samczyk jak zaczyna metamorfoze zaczyna się robić szarawy. A wybarwiony samczyk wygląda ja na filmikach wyżej. Samiczka jest bardziej żółtawy niż samiczka msobo. W wieku dorosłym samiczka staje się jak na trzecim filmiku czyli brudno żółtawa.

Zachowanie

Jak u metraclimy agresja wewnątrz gatunkowa. Samiczki podobnie jak u M msobo magunki nie chcą siebie tolerować i praktycznie wieczna wojna. Jeden samczyk nie oddaje swojego piękna jego kolorki są wyblakłe. Trzymając dwa samczyki decydujesz się na uszlachetnienie kolorów ale za to będzie wieczna walka aż do ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Membe Deep F1 mogę Ci podrzucić kilka informacji:

- dominujący samiec piękny - ale tylko wtedy kiedy się przed kimś pręży. Głowa i zaznaczenie płetw praktycznie czarne cała reszta ciała błękitna (dużo jaśniejsza niż u saulosi). Pręży się często więc ozdoba baniaka niezaprzeczalna.

- samiec dosyć agresywny - w ciągu roku odesłał na tamten świat 2 konkurentów

- samice - tu się trochę zawiodłem bo w porównaniu do saulosi wydają się ładniejsze ale... samice saulosi mi ciemniały i tak już zostawało, u mambe deep jest tak że ciemnieją okresowo podczas silnego stresu (np. czyszczenie baniaka, dziecko molestujące przednią szybę itp) - ja miałem nadzieję że będą cały czas żółciutkie. Całe szczęście w przeciwieństwie do saulosi po chwili wracają do żółtej postaci.

- niestety nie doczekałem się jeszcze inkubacji mimo że wszystko powinno grać ryby 1,5 roczne, układ 2+6. Może samiec jakiś taki niemrawy...

Kupuj ryby z naprawdę pewnego źródła bo już widziałem tyle wynalazków że czasami to aż ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie doczekałem się jeszcze inkubacji mimo że wszystko powinno grać ryby 1,5 roczne, układ 2+6. Może samiec jakiś taki niemrawy...

Z tego co się orientuje to jest to normalne u membe deep. .

A co do żywienia to karma taka sama jak u msobo magungi czyli wszystkożerca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.