Jump to content

czy to początek ospy ?


Recommended Posts

Witam.

Posiadam moje pierwsze akwarium typu Malawi 112l akwarium ma ok 2 miesięcy wiec zdążyło "dojrzeć" rybki wpuściłem tydzień temu .Obsada to 6 P.Saulosi cztery wielkości ok 3-4 cm oraz jeden samiec większy ok 6cm.

I teraz mam do Was pytanie, 5 rybek kopiłem od znajomego natomiast większego samca kopiłem w sklepie zoologicznym, i niestety najprawdopodobniej był on chory na tzw. "ospę rybią" po wpuszczeniu go do zbiornika było wszystko ok, lecz przed wczoraj na jego ogonie oraz płetwie grzbietowej zauważyłem białe kropki, poczekałem jeden dzień myśląc ze choroba nie rozwinie się dalej, natomiast dziś zawalem u jednej z mniejszych ryb podobne kropki, podniosłem temperaturę do 28stopni i wlałem zalecana dawkę leku o nazwie " Green ichito " firmy Zoolek. Jak myślicie powinna ustąpić ta choroba czy jeszcze coś należy zrobić ? oczywiście oprócz ponownego zastosowania leku po ( 6-8 godzinach jak pisze na etykiecie ), dodam ze wszystkie ryby maja apetyt natomiast są trochę płochliwe ale najprawdopodobniej jest to spowodowane tym ze parę dni temu dodałem parę kryjówek.

Czekam na Wasze odpowiedzi, z góry dziękuje i Pozdrawiam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ichtio leczy się dość łatwo,dasz radę. Lek lej do ogólnego wg instrukcji na opakowaniu.Swoją drogą ospa u pyszczaków to już lekka jazda po bandzie, proponuję na przyszłość zmienć sklep.

Link to comment
Share on other sites

Uzupełnij wymagane dane.

za nie uzupełnienie wymaganych danych przepraszam, ale jestem tu nowy i jeszcze za bardzo nie ogarniam tego forum he. :DIchtio leczy się dość łatwo,dasz radę. Lek lej do ogólnego wg instrukcji na opakowaniu.Swoją drogą ospa u pyszczaków to już lekka jazda po bandzie, proponuję na przyszłość zmienć sklep.


tez mam taką nadziej ze dam rade ;) , no już będę wiedział i nic nie kupie w tym sklepie ale cóż człowiek uczy się na błędach :D , czy podczas podawania leku mogę normalnie karmić pysie ?

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio rozmawiałem z lekarzem weterynarii, który pała się również akwarystyką. Zeszliśmy na temat leków i powiedział mi, że owszem można usuwać węglem i podmianami ale również można podmieniać jak w normalnie działającym zbiorniku. Mówił, że lek rozłoży się do najprostszych postaci i sam się ulotni z wody po czasie.

Link to comment
Share on other sites

Mówił, że lek rozłoży się do najprostszych postaci i sam się ulotni z wody po czasie.


Wg. mnie dlatego węgiel jest zalecany ponieważ znacznie szybciej wyciągnie lek niż podmiany. Im krócej w wodzie tym lepiej ;)


Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi :) ponieważ jutro jest dzień w którym powinienem podmienić wodę to zrobię tylko podmiankę i zobaczymy co z tego bedzie :)


Po zastosowaniu leku glony które były na szybie zniknęły nie całkowicie ale jest ich o wiele mniej czy to możliwe ze po tym ? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.