Skocz do zawartości

Pytanie o obsadę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań, bo akwarium sobie pracuje teraz zostawiłem włączony sam filtr biologiczny, jutro wyjeżdżam na tydzień. (mechanicznego chyba teraz nie trzeba).


Wyciągnąłem z akwa wszystko tj. strukture, kamienie, łódeczkę i został sam żwirek.


1. Czy może akwarium zostać tak jak jest czyli puste z filtrem biologicznym (bez kamieni) i po tym tygodniu jak wrócę i coś w środku ułożę, sprawdzę parametry, będzie ok to wpuszczę rybki ?


Czy po włożeniu kamieni znowu zmienią się parametry i znowu trzeba będzie czekać... ?


Nie wiem czy nie zrobię teraz wystroju z rafami, coś bardziej na morsko. Widziałem kiedyś na forum takie malawi ale teraz nie mogę go odnaleźć.


Tło strukturalne chyba nie będę już wkładał choć jest piękne to są z nim pewne problemy i zabiera rybkom sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry raczej sie nie zmienia, rafa czyli masz na mysli wapien filipinski? tylko utwardzi wode co bedzie na + dla biotopu malawi. p.s lodeczka to sie plywa na ryby a nie trzyma miniature w akwarium z rybami wyglada to jak podawany szpinak w przedszkolu(do tej pory mam obzydzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi rygorystycznymi obsadami,widzę że większość osób tutaj stanowczo odradza trzymanie pyszczaków w 112 L,niektórzy piszą nawet że w takim akwarium nie można trzymać żadnych pyszczaków,a moim zdaniem nie jest to zgodne z prawdą.Jakiś czas temu w standardowej 112 miałem taką obsadę:

P.saulosi 1/3

C.axelrodi 1/3

A.maylandi 1/3


Rybki miałem od młodego,wyrosły na piękne zdrowe pyszczaki,miały niezliczoną ilość tareł,pytacie jak to możliwe?Podstawą wg.mnie jest częsta kontrola NO3 i obfite podmianki,które pomagają zbijać jakże szkodliwe dla wzrostu młodych pyszczaków azotany. W 112-tce podmianka przy stabilnym akwarium nawet 50 litrów wody nie stanowiła żadnego problemu.Rybki super się w akwarium zgrały i pięknie prezentowały.Dlatego myślę że może warto podejść do tematu obsad małych akwarii w nieco inny sposób,warto zdobywać nowe doświadczenia i obalać utarte schematy ;)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi rygorystycznymi obsadami,widzę że większość osób tutaj stanowczo odradza trzymanie pyszczaków w 112 L,niektórzy piszą nawet że w takim akwarium nie można trzymać żadnych pyszczaków,a moim zdaniem nie jest to zgodne z prawdą.Jakiś czas temu w standardowej 112 miałem taką obsadę:

P.saulosi 1/3

C.axelrodi 1/3

A.maylandi 1/3


Rybki miałem od młodego,wyrosły na piękne zdrowe pyszczaki,miały niezliczoną ilość tareł,pytacie jak to możliwe?Podstawą wg.mnie jest częsta kontrola NO3 i obfite podmianki,które pomagają zbijać jakże szkodliwe dla wzrostu młodych pyszczaków azotany. W 112-tce podmianka przy stabilnym akwarium nawet 50 litrów wody nie stanowiła żadnego problemu.Rybki super się w akwarium zgrały i pięknie prezentowały.Dlatego myślę że może warto podejść do tematu obsad małych akwarii w nieco inny sposób,warto zdobywać nowe doświadczenia i obalać utarte schematy ;)


Pozdrawiam



Gdyby dziś był Prima Aprilis to potraktowałbym to jako żart. Do 1 kwietnia mamy jeszcze trochę czasu więc Twoją wypowiedź uznaję za prowokację.

Tak na marginesie, zastanawiam się jak upchałeś ryby w takim słoiku i przez jak długi okres czasu je męczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w standardowej 112 miałem taką obsadę: P.saulosi 1/3 C.axelrodi 1/3 A.maylandi 1/3

Brawo nic tylko pozazdrościć pomysłu. A ja myślałem że my jesteśmy hodowcami rybek a nie tymi co męczą rybki w tak małym akwa. Pewnie że masz racje wszystko można wsadzić do 112l nawet i crabro. Życzę powodzenia w dalszym chowie bo inaczej nie można tego nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Shrimper akwarium 112l traktuje jako kotnik.Trzy tygodnie temu wpuściłem mały harem saulosi 1+3.Ryby mają 5-6cm, są one podrostkami z mojego akwarium.Tą obsadę zaznacze traktuje jako tzw.eksperyment. Moim zdaniem jest to maksymalna obsada na te szkiełko.To, że ryby się mnożą nie jest wyzncznikiem,czy pysiom jest dobrze w Twoim niekontrolowanym przerybieniu.Jasna sprawa, że parametry wody trzeba mieć dobre, to jest podstawa pielęgnacji każdego akwarium.Reasumując krótko kastrujesz ryby z ich pierwotnego zachowania, a co za tym idzie według mnie oglądzasz zupkę rybną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie potrafi tu ktoś czytać,MIAŁEM taką obsadę w 112,teraz mam większe akwarium,ale było wtedy wszystko okej,ryby miały zachowane rewiry i wyglądały bardzo dobrze,więc nie wiem w czym problem.Niektórzy tutaj twierdzą że np: NO3-40 to nie tragedia a dla mnie to już bagno i lekki syf :).Szkoda że mało osób jest otwartych na doświadczenia chociażby w sprawie obsad,umiejętne jej dobranie napewno pyszczakom w takim litrażu nie zaszkodzi,gwarantuję to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantuję to

Hmmm jestem ciekaw Twoich gwarancji jakież to.

Dbasz o wodę a nie dbasz o ryby. Jak dla mnie jedno powinno iść z drugim w parze. Dużo było takich osób jak Ty, chcących zbawiać świat takimi opowieściami. Jeszcze raz życzę powodzenia w chowie swojej trzódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.