Skocz do zawartości

Pytanie o obsadę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Najprawdopodobniej jutro będę odławiał pyszczki. Wstępnie pani w sklepie powiedziała że je przyjmie.


Teraz chcę zrobić 2+6 saulosi.


Bardzo podobają mi się yellow i socolofi - czy ewentualnie można je dać zamiast saulosi albo połączyć np 1+3 saulosi i 1+3 yellow ??


Jest kilka pięknych gatunków jednak do mojego akwarium to narazie pomarzyć można.


Ps. Na jutubie jest dużo filmów z malawi w którym jest mnóstwo kolorowych pyszczków, widać że pomieszane itd - jak to się ma do ogólnych zasad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre :)

--

Coraz bardziej rozważam zmianę akwarium na większe.


Mam w domu 200l profilowane ale profil chyba sobie odpuszczę.


Z zestawów które najbardziej mnie zainteresowały to Juwel Rio 180-240.


To są opcje które ewentualnie włożę w miejsce w którym mam obecne akwarium.


Czy 180 będzie już ok jak na malawi ?


Chciałbym zrobić kolorowe akwarium - nie zależy mi na rozmnażaniu się ryb. Żeby było wizualnie ładnie i kolorowo przy zachowaniu porządku jeśli chodzi o rybki - żeby czuły się dobrze.


Z gatunków które mi się podobają najbardziej to: yellow, lombardoi, socolofi, i nicei czy coś takiego...


Tu jest ładnie, kolorowo

[ame]

[/ame]


oraz co powiecie na to.... to też chyba łamie wszystkie normy ?

[ame]

[/ame]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te zbiorniki wyglądają barwnie i wesoło kiedy ryby są jeszcze młode ale rosną bardzo szybko i zwykle autor takiego setupu przemilczy sprawę co się działo z nimi dalej. Bo że wszystkie dożyją i zmieszczą się w szkle to mało prawdopodobne. 180-ka jest już o wiele lepszym rozwiązaniem na trzymanie np. 2 gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dziś dokładnie miejsce w którym mogę postawić akwarium.


RIO 180 włożę, natomiast 240 już nie.


Teraz pytanie - czy jest sens sprzedawać 112 i inwestować od nowa w całkowicie inny sprzęt ?


Czy np. Filtr Midi Kani który mam (do250l) mógłby być w 180l ?


W 180 i tak chyba 2-3 gatunki pyszczaków max wejdą.


Co byście zrobili na moim miejscu ?


Może zostawić to co mam i cieszyć się saulosimi a kiedyś zainwestować już w dużo większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się narazie o większe akwa zrób porządek z tym, wstaw kilka saulosi, ciesz sie nimi, w miedzyczasie zbieraj na jak największe nowe akwarium, sprzet, podłoże itd itd , dużo czytaj , pytaj, żeby nie było juz takich baboli jakie popełniłes.

to tylko moje zdanie i też jestem poczatkujacym , pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.