Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam


Zamieszczam zdjęcia mojego pierwszego malawi.


Pisałem wcześniej posta jednak nie dostałem odpowiedzi na pytania tylko go zamknięto :)


No więc:


Dziś się zawziąłem bo tło strukturalne nie dawało mi spokoju. Zmieniłem położenie filtra i dałem go do przodu zbiornika (wcześniej był za tłem) teraz woda zrobiła się krystaliczna w przeciągu kilku godzin (wcześniej 1-2 dni i dalej była lekko mętna) nieczystości wcześniej zbierały się na siatkach po bokach a teraz jest lepiej.


Co do dodatkowego filtra to mam teraz taki większy 100-150l aquaela ale chyba jako wewnętrzny założe taki mini filterek też z aquaela który będzie jednocześnie napowietrzał.


Mam też pompkę super cichą jednak za dużo tego wszystkiego i może lepiej skorzystać z filtra do napowietrzania. (kupiłem nurka na skrzyni który się otwiera i zamyka jednak jest dość głośny i nie wiem czy to dobrze wpłynie na ryby) - wywaliłem go...


Rybki kupiłem kolorystycznie - nie znam się na tym aż tak więc wybrałem w sklepie i mam 20 sztuk - akwarium 112l.


Początkowo chciałem dokupic jeszcze 5 czerwonych ale odpuściłem bo i tak mam ich chyba troszku dużo :)


Filtr mam Midi Kani.


Lampa nocna moonlight - rewelacyjna, i do tego mam kupione ledy na pilota które zmieniają kolor, moc itd.


Kupiłem sobie też w obi zasilanie prądowe na pilota - teraz główne oświetlenie i moonlight też odpalam na pilota - rewelacja - polecam.


Moje pytanie brzmi - czy coś takiego może być ?? Czy układ filtra jaki teraz zastosowałem jest ok ? - tło jest bardzo grube i po lewej stronie nie ma opcji dać pompy chyba że na bocznej szybie i wtedy jakoś poprowadzić węże itd - będzie ciężko a dziur w pokrywie chyba nie chce robić...


Obieg wody jest bardzo dobry a ryby zauważyłem że bawią się i cały czas pływają sobie pod prąd :)


Moja pierwsza konstrukcja:


aqua8.jpg


Chciałem białe kamienie żeby odcinały się od tła i kupiłem kilka wapieni.

aqua3.jpg


aqua7.jpg


aqua6.jpg


aqua5.jpg


aqua4.jpg


aqua2.jpg


aqua1.jpg


Ps. Nie robiłem testów wody, nie wiem czy mam jakieś parki czy nie - po prostu mam akwarium które mi się podoba i jest ok :)

Karmię spiruliną, i płatkami Malawi.


Jak dosypywałem żwirku to trochę się zmętniła woda jednak rybek nie wyławiałem - jak widać mają się dobrze:D


Pozdrawiam

Opublikowano
po prostu mam akwarium które mi się podoba i jest ok
Muszę cię zmartwić bo długo nie będzie ok. Czytając twojego posta odnoszę wrażenie że nawet nie zajrzałeś do polecanego przeze mnie FAQ, więc ja też nie będę się rozpisywał.

Mimo wszystko powodzenia.

Opublikowano

Jak się tobie wystrój podoba to dobrze,niestety obsada tragiczna do takiego małego akwarium, mały haremik saulosi a ja tam widzę auratusa; crabro,yellow i bodajże socolofi. Kompletny mix. Poczytaj o rybach poznaj ich wielkość i potrzeby żywieniowe i dopiero skompletuj obsadę.

Opublikowano

Fantastyczny statek ;)

A co do reszty to optuje, że po jakimś czasie zostanie Ci się rybka - jedna niestety :(

Opublikowano

Darek, wystrój ma się tobie podobać i to jest ok. Natomiast podstawy się kłaniają, długo nie nacieszysz oka tym co stworzyłeś bo łamie to wszystkie wypracowane zasady i aż prosi się o hodowlaną porażkę. Filtr za mały, akwa za małe, ryby będą za duże. Wg mnie to będzie piękna katastrofa.

Temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Opublikowano

Miałem zignorować, ale napiszę dwa słowa: konserwa rybna.

A z plusów, no cóż.... fajnie że wybrałeś Malawi. Poczytaj troszkę forum bo z obsadą to strasznie przegiołeś. Możesz to jeszcze naprawić. Poznaj przede wszystkim obsadę, dostosuj do baniaka i błagam nie wybieraj ryb po kolorach!


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Aha no to ladnie :)


Czytalem duzo na forum ale akurat niekoniecznie o rybkach tylko filtracja itd. Nie uwazam ze midikani do 250l jest za maly na 112l.


Ok bedzie co bedzie zobaczymy :)


Dziekuje za porady

--

Porady w stylu konserwa rybna to lepiej bylo zignorowac bo chyba nie od tego jest to forum.


Rybki maja sie dobrze nie atakuja sie itd. Zeby bylo smieszniej to kupilem je w trzech roznych sklepach...

Opublikowano
Aha no to ladnie :)


Czytalem duzo na forum ale akurat niekoniecznie o rybkach tylko filtracja itd. Nie uwazam ze midikani do 250l jest za maly na 112l.


Ok bedzie co bedzie zobaczymy :)


Dziekuje za porady

--

Porady w stylu konserwa rybna to lepiej bylo zignorowac bo chyba nie od tego jest to forum.


Rybki maja sie dobrze nie atakuja sie itd. Zeby bylo smieszniej to kupilem je w trzech roznych sklepach...




Szkoda ryb!!

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witaj. U mnie się tak zdarzyło gdy miałem zbyt słaby wzmacniacz. 
    • Jak w temacie kupie Pseudotropheus sp acei Luwala Reef , najlepiej dorosłe osobniki , młodzież też wchodzi w grę. 😀 
    • Dzięki za rozwianie wątpliwości. Cieszy mnie, że zielenice tak wystartowały. Możliwe, że niebawem zamontuje troche mocniejsze światło żeby jeszcze im w tym pomóc. Nie będę przesadzał bo akwarium i tak stoi frontem do okna północnego. Jeśli chodzi o to czemu czekałem rok to po prostu w tamtym roku zrobiłem 3/4 roboty i odsunąłem akwarium na dalszy plan. Musiałem pozałatwiać sprawy i rozwiązać problemy, później sam nie wiem czemu czekałem. Ważne, że w końcu są ryby i wszystko dobrze się kręci
    • To są normalne zielenice, za 2-3 miesiące będziesz miał kamienie pokryte pięknym, zielonym zamszem. Sinice tworzą takie paskudne szaro-turkusowe plechy, od razu widać, że to jest coś, czego nie chcesz w akwarium.  Bardzo fajne rumowisko, ale dla czego aż rok czekałeś? Zwykle akwarium jest dojrzałe po miesiącu.
    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.