Skocz do zawartości

Żywienie Saulosi i Maingano


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno kupiłem Naturefood:

-Plant

-Premium

-Color

Wszystkie w rozmiarze M. Z tymi dwoma pierwszymi 5/7 cm Saulosi nie maja problemu. Natomiast colour plus jest jakby wiekszy mimo tego samego rozmiaru, na razie rozgniatam, ale jak wpadnie większy kawałek to rybki biorą to na kilka razy i pływają z taka kulką w pysku. :-) także polecam brać od razu M-ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem z kad macie pokarmy skoro sadzicie ze to pyl ,glownym importerem w Polsce jest Mierzejski. U mnie pokarm S to grube ziarko piachu, zalecany jest do karmienia ryb nawet do 8 cm.Dodatkowo co jest na plus dla tej granulacji to to ze pokarm nie pecznieje tak znacznie jak rozmiary wieksze, czyli nie trzeba namaczac.;)
Gdzie kupujemy? Ostatnio kupowałem na Zoobotanice właśnie u p. Mierzeńskich. Udało mi sie kupić dwa opakowania rozmiaru M jeszcze w "starej " granulacji 1,4-2,5 mm, obecnie granulacja to 1,2-2,2 mm z przewagą tej mniejszej. Dostałem też próbkę Supreme Doktor w rozmiarze L 1,6-2,2 mm i zarówno pokarm jak i jego granulacja jest moim zdaniem odpowiednia dla dorosłej mbuny. Co do rozmiaru S, to również uważam, że jest to pył i przy mocnej cyrkulacji większość pokarmu zostaje wciągnięta przez filtrację.

Pokarmów Naturefood nie należy namaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze M jest zla ale ze S tez jest ok(przynajmniej w moim wypadku)

Co do wielkosci granulacji z tych srednic co wypisales rozm.M jak i L jest niemal identyczny ,golym okiem roznicy raczej nie widac .Moim zdaniem skoro m ma pewien przedzial i konczy sie na pewnej wielkosci to rozmiar wyzej powinno sie od tej maksymalnej zaczynac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze M jest zla ale ze S tez jest ok(przynajmniej w moim wypadku)

Co do wielkosci granulacji z tych srednic co wypisales rozm.M jak i L jest niemal identyczny ,golym okiem roznicy raczej nie widac .Moim zdaniem skoro m ma pewien przedzial i konczy sie na pewnej wielkosci to rozmiar wyzej powinno sie od tej maksymalnej zaczynac.

Tak tylko w rozmiarze L występuje Supreme Doktor. Dla Premium Cichlid Plant, Premium Color Plus maksymalny rozmiar to M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie się trafiły chyba same 0,5 i mniejsze ;)

Żeby była jasność piszę dokładnie o tym pokarmie http://www.naturefood.com.pl/pokarm-cichlid-5.php


Ja o Premium Cichlid Plant i Premium Color plus ale nie ma to wiekszej roznicy w linku ktory podales na dole masz podana identyczna granulacje

Dotyczy ona wszystkich pokarmow Naturefood dla ryb słodkowodnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem skad macie pokarmy skoro sadzicie ze to pyl ,glownym importerem w Polsce jest Mierzejski. U mnie pokarm S to grube ziarko piachu, zalecany jest do karmienia ryb nawet do 8 cm.Dodatkowo co jest na plus dla tej granulacji to to ze pokarm nie pecznieje tak znacznie jak rozmiary wieksze, czyli nie trzeba namaczac.;)


Po pierwsze, zasady dobrego wychowania nakazują poprzedzanie nazwiska zaimkiem "Pan" ;-)

Po drugie, jak już piszesz nazwisko to dobrze byłoby je napisać poprawnie - Mierzeński, a nie Mierzejski ;-)

Po trzecie, nie tak dawno zmieniła się wielkość granulacji pokarmów NF i np. NF Premium Cichlid Plant M jest dedykowany dla ryb od 6 cm, a NF Supreme Artemia w rozmiarze M jest dedykowany już dla ryb od 5 cm.

Ja akurat biorę pokarmy ze źródła blisko spokrewnionego z głównym importerem więc raczej nie powinienem mieć obaw, że nabywam "podróbkę".

A tak z ciekawości skąd wniosek, że pokarmy o większym rozmiarze pęcznieją ?

--

Supreme Doktor w rozmiarze L 1,6-2,2 mm i zarówno pokarm jak i jego granulacja jest moim zdaniem odpowiednia dla dorosłej mbuny


Ja z kolei używam Supreme Artemia w rozmiarze M (granulacja: 0,9 - 1,4 mm), a więc rozmiarowo granulki zbliżone do pokarmu S z serii Premium - z moich obserwacji wynika, że fajnie tym pokarmem karmi się maluchy 2-3 cm, natomiast dorosłe osobniki muszą się "naplywać" żeby go wyłapać z toni. Następne opakowanie na pewno będzie w rozmiarze L, bo wielkość granulatu odpowiada granulatowi pokarmu o rozmiarze M z serii Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Premium Cichlid Plant i Premium Color plus ale nie ma to wiekszej roznicy w linku ktory podales na dole masz podana identyczna granulacje

Dotyczy ona wszystkich pokarmow Naturefood dla ryb słodkowodnych .

Ta strona

http://www.naturefood.com.pl/pokarm-cichlid-5.php


jest niestety od dawien dawna nie aktualizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.