Jump to content

soulosi już pływaja :)


vertex

Recommended Posts

Witam ... miesiac czekania i wreszcie cos plywa w akwa :)


Od wczoraj pływa sobie 15 sztuk Pseudotropheus Saulosi Coral (docelowo 2+7..8 .. jak sie uda :) ... zakupione w Sklepie Malawi (Sosnowiec))

Ogólnie srednia długość ok. ~4cm (cala dlugosc razem z ogonem) ...

z tych 15 sztuk dwie sa ewidentnie ciemniejsze ("brudna glowa, pletwa grzbietowa, jakby przebijaly pasy) ... czy to moga byc szanse na samce ?

Obydwie te "podejrzane" rybcie obraly sobie różne miejsca w akwa kolo kamieni ... odganiaja inne rybki ... a jak jak im sie jakas spodoba to zaczynaja drżeć ... od swoich miejsc odplywaja max 10-15 cm ... a potem spowrotem :)


a tak wogole to mozna godzinami siedziec i na nie patrzec :)

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję :D powodzenia w hodowli :D nie miałem nigdy Saulosi i nie chce się wymądrzać, ale z opisu zachowania podobnego do innych samców innych gatunków, możliwe jest, że ryby o których piszesz, są samcami.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam u siebie tylko saulosi narazie, jedzą i rosną jak szalone. Mam 7 sztuk z czego 5 ma czarne paski i przebarwienia i 2 są zólte, te dwie żółte maja swoje rewiry, Mysle ze za wczesnie na okreslenie czy to samce czyb ssamice i trzeba poczekac az sie calkowicie wybarwią:)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak opisałeś wygladają dwie rybki tego gatunku u kolegi, do tego dochodzi bardzo wyraźna atrapa i są to na 90 % samce, świadczy o tym ich znaczny terytorializm, którego samice nie wykazują. Tak więc 2 samce masz prawie napewno ale ile jeszcze jest chłopaków to się dopiero okaże bo samce zdominowane zachowują się zupełnie inaczej i nieraz bardzo długo ukrywają przed oczami akwarysty. Same ryby dobrze wiedzą kto jest kto ;).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozpoczalem nauke rybiego jezyka ... chce ich po prostu zapytac ile jest samców :) :) :)


Nie zdawalem sobie sprawy ze nawet takie kurduple moga okazywac terytorializm :)


Dziekuje za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

A ja bym się jeszcze pohamował:) Mam jedną taka samice że każdy z was pomyślałby że jest to wybarwiający się samiec, jednak płodzi młode na potęgę. Samice tak samo często pokazują czarne paski, szczególnie przy jedzeniu. Także terytoria sa "zajmowane" na małą chwilkę. Moim zdaniem trzeba jednak poczekać koć jeśli są fes ubabrane to może może 8)

Link to comment
Share on other sites

Niebieskie przebarwienie samicy jest bardzo czeste, nawet w galerii po wpisaniu mojego nicku znajdziecie moją samice która wygląda nawet jak nie samiec ale inny gatunek. U kolegi terytorializm nie ma charakteru czasowego. Pociapkane osobniki z wyraźnymi atrapami trzymają tam cały czas straż. Jeżeli autor tego wątku ma tak samo ma na 90 % samce. Pozostaje jednak margines niepewności stąd te 90 % ;).

Link to comment
Share on other sites

A ja w swoim akwarium 250 litrowym mam 15 soulusi jeszcze żaden nie wybarwiony. Mam je od stycznia ale nie wybarwienie mnie niepokoi a ich zachowanie. A mianowicie żebym je mógł oglądać to praktycznie w pokoju nie mogę się ruszać, wtedy wypływają ze swoich kryjówek. Ale wystarczy że podejde do akwariumu i już żadnej rybki nie ma!!! Siedząc nieruchomo przy akwariumie znów wypłyną, wystarczy ruszyć ręką nawet nie gwałtownie i już żadnej nie ma!!! Jak kiedys przyszedł do mnie znajomy to się mnie zapytał czy ja same kamienie hoduję bo wszystkie rybki się tak pochowały że ich nie było widać, a przecież nie są już takie male!

Czy to normalne że są aż tak płochliwe???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.