Skocz do zawartości

soulosi już pływaja :)


vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... miesiac czekania i wreszcie cos plywa w akwa :)


Od wczoraj pływa sobie 15 sztuk Pseudotropheus Saulosi Coral (docelowo 2+7..8 .. jak sie uda :) ... zakupione w Sklepie Malawi (Sosnowiec))

Ogólnie srednia długość ok. ~4cm (cala dlugosc razem z ogonem) ...

z tych 15 sztuk dwie sa ewidentnie ciemniejsze ("brudna glowa, pletwa grzbietowa, jakby przebijaly pasy) ... czy to moga byc szanse na samce ?

Obydwie te "podejrzane" rybcie obraly sobie różne miejsca w akwa kolo kamieni ... odganiaja inne rybki ... a jak jak im sie jakas spodoba to zaczynaja drżeć ... od swoich miejsc odplywaja max 10-15 cm ... a potem spowrotem :)


a tak wogole to mozna godzinami siedziec i na nie patrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam u siebie tylko saulosi narazie, jedzą i rosną jak szalone. Mam 7 sztuk z czego 5 ma czarne paski i przebarwienia i 2 są zólte, te dwie żółte maja swoje rewiry, Mysle ze za wczesnie na okreslenie czy to samce czyb ssamice i trzeba poczekac az sie calkowicie wybarwią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisałeś wygladają dwie rybki tego gatunku u kolegi, do tego dochodzi bardzo wyraźna atrapa i są to na 90 % samce, świadczy o tym ich znaczny terytorializm, którego samice nie wykazują. Tak więc 2 samce masz prawie napewno ale ile jeszcze jest chłopaków to się dopiero okaże bo samce zdominowane zachowują się zupełnie inaczej i nieraz bardzo długo ukrywają przed oczami akwarysty. Same ryby dobrze wiedzą kto jest kto ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się jeszcze pohamował:) Mam jedną taka samice że każdy z was pomyślałby że jest to wybarwiający się samiec, jednak płodzi młode na potęgę. Samice tak samo często pokazują czarne paski, szczególnie przy jedzeniu. Także terytoria sa "zajmowane" na małą chwilkę. Moim zdaniem trzeba jednak poczekać koć jeśli są fes ubabrane to może może 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie przebarwienie samicy jest bardzo czeste, nawet w galerii po wpisaniu mojego nicku znajdziecie moją samice która wygląda nawet jak nie samiec ale inny gatunek. U kolegi terytorializm nie ma charakteru czasowego. Pociapkane osobniki z wyraźnymi atrapami trzymają tam cały czas straż. Jeżeli autor tego wątku ma tak samo ma na 90 % samce. Pozostaje jednak margines niepewności stąd te 90 % ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim akwarium 250 litrowym mam 15 soulusi jeszcze żaden nie wybarwiony. Mam je od stycznia ale nie wybarwienie mnie niepokoi a ich zachowanie. A mianowicie żebym je mógł oglądać to praktycznie w pokoju nie mogę się ruszać, wtedy wypływają ze swoich kryjówek. Ale wystarczy że podejde do akwariumu i już żadnej rybki nie ma!!! Siedząc nieruchomo przy akwariumie znów wypłyną, wystarczy ruszyć ręką nawet nie gwałtownie i już żadnej nie ma!!! Jak kiedys przyszedł do mnie znajomy to się mnie zapytał czy ja same kamienie hoduję bo wszystkie rybki się tak pochowały że ich nie było widać, a przecież nie są już takie male!

Czy to normalne że są aż tak płochliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.