Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Bąbelki same nie napowietrzają wymiana gazowa następuje na styku tafli wodnej i powietrza, fizyka panowie się kłania.Bąbelki wzburzają tafę wodną i powodują szybsze natlenianie się wody.Ten sam efekt można uzyskać przez odpowiednie ustawienie wylotów filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki same nie napowietrzają wymiana gazowa następuje na styku tafli wodnej i powietrza, fizyka panowie się kłania.Bąbelki wzburzają tafę wodną i powodują szybsze natlenianie się wody.Ten sam efekt można uzyskać przez odpowiednie ustawienie wylotów filtrów.


No ale to jest oczywiste. Wiemy o tym kolego. Lecz dodatkowe dodanie bąbelków zwiększa stopień napowietrzenia wody. Więc bąbelki pomagają napowietrzyc wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że wymiana gazowa w wodzie następuje poprzez załamywanie się powierzchni wody.Bąbelki z powietrzem też dopiero pękają na powierzcnni, nie?Wtedy powietrze jest uwalniane. Więć koniec końców i tak tam następuje wymiana.Prędzej woda nie ma jak się natlenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja walnę mały OT.

Bąbelki z napowietrzacza zanim wydostaną się na zewnątrz rozpuszczają się wodzie a to co się nie rozpuści wydostaje się poza taflę. To tak samo jak z fotosyntezą roślin akwariowych. Jeżeli mają dogodne warunki produkują tlen, ale my tego nie widzimy. Dopiero w końcowej fazie na około 2-3 godziny przed zgaszeniem światła przy 12h oświetlaniu zaczyna być widać bąbelki wydostające się z roślin. Co to oznacza? A to, że tlen był produkowany cały dzień i woda jest natleniona już bardzo wyraźnie tak, że nie możliwe jest dalsze rozpuszczanie tlenu w wodzie.


Nie są potrzebne bąbelki, wystarczy silniejszy ruch tafli wody aby ją odpowiednio natlenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy to ze raz na jakiś czas pyszczaki się ocierają o dno lub skały to choroba czy wina tego ze zbiornik nie jest jeszcze ustabilizowany?.


A i czy istnieją jakieś leki które można profilaktycznie podawać ptysia?no wiecie tak na ewentualne ukryte choroby których być może ja nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.