Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co widziałem to praktycznie każdy ma biały piasek taki jak ja.

Dałeś się nabrać na ofertę z Allegro. Ten biały piasek to niestety proszenie się o problemy. My w większości mamy budowlany np. Kreisla a on taki biały nie jest. Twoje akwarium bije jasnością po oczach

--

Tylko ze jak wyłączę jedną świetlówkę tą najjaśniejszą to rybek kompletnie nie ma wiec chyba to nie wina światła.

Sam pisałeś. G... da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt bo u hodowcy to one były ściśnięte w małym baniaku a teraz mam duży wybieg wiec może faktycznie potrzeba im czasu by się dostosować do nowego domu.Wył-najmocniejsza świetlówkę i jest teraz taki pol mrok poobserwuje je cały dzień czy to jakieś zmiany da bo wtedy jak to próbowałem to tylko przez 5min.a to mało czasu teraz myślę ze im po oczach nie daje ale czy 40w to nie za mało?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wodorowęglanem sodu" a czy jak dodam tzw.sodę oczyszczona to coś pomoże? bo kamyki mam dobre wiec nie ma co dokładać w sklepie testy jb są drogie dlatego zamówię na allegro a możesz mi napisać jakie muszę mieć obowiązkowe testy po za no2 i no3?


Tak jak pisałem powyżej, kamienie niewiele Ci wpłyną na parametry wody w akwarium.

Jeśli chodzi o testy to ja proponuję to, czego sam używam czyli:

NH4, NO2, NO3, pH, kH, gH i PO4 (ja mam wszystkie ww. testy firmy JBL). Niemniej jednak niezbędne minimum to NO2, NO3, pH i kH, choć "na starcie" zbiornika również istotny jest test na oznaczenie NH3/NH4)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o testy to ja proponuję to, czego sam używam czyli:

NH4, NO2, NO3, pH, kH, gH i PO4 (ja mam wszystkie ww. testy firmy JBL). Niemniej jednak niezbędne minimum to NO2, NO3, pH i kH, choć "na starcie" zbiornika również istotny jest test na oznaczenie NH3/NH4)



Test NH4 w wodzie zasadowej? Chyba NH3. Jony amonowe występują w wodzie kwaśnej.

--

"wodorowęglanem sodu" a czy jak dodam tzw.sodę oczyszczona to coś pomoże? bo kamyki mam dobre wiec nie ma co dokładać w sklepie testy jb są drogie dlatego zamówię na allegro a możesz mi napisać jakie muszę mieć obowiązkowe testy po za no2 i no3?


Podnoś pH sodą oczyszczoną, ale bardzo umiarkowanie po zrobieniu testów kropelkowych na pH. Soda podnosi wartość KH. Pamiętam jak w swoim pierwszym akwarium zrobiłem pomiar pH paskiem i wyszło 6.5 a po kropelkowym 8. Wyrzuć te paski i kup testy kropelkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test NH4 w wodzie zasadowej? Chyba NH3. Jony amonowe występują w wodzie kwaśnej.


Test na NH4 wystarczy.

Zwróć uwagę, że mało toksyczny jon amonowy NH4+ występujący w wodzie o niskim pH wraz ze wzrostem odczynu wody przechodzi w amoniak NH3, a procentowe stężenie NH3 względem całkowitej zawartości NH3/NH4+ przedstawia się następująco:

pH 7,5 - 1,77%

pH 8,0 - 5,38%

pH 8,5 - 15,3%


Dlatego też z naszego punktu widzenia bez sensu jest dokonywanie podziału na testy oznaczające parametr NH3 i NH4, bo każdy z tych testów pozwoli nam ustalić to co nas interesuje ;-)

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajron 1984 proponuję najpierw zająć się cyklem azotowym. NO3=0 nie jest wartością, która w nowo założonym zbiorniku powinna cieszyć. Poczytaj o tym.

O zmianach oświetlenia, wystroju itp na razie zapomnij. Daj się rybom przyzwyczaić do nowego zbiornika. Każda zmiana, ingerencja w zbiornik to dodatkowy stres dla ryb.

Na razie obserwuj ryby i kontroluj parametry.

Wszystko było już napisane, ale chyba to do Ciebie nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.