Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj stosuje metodę taką ze światło nocne zapalam na 15min przez zgaszeniem dziennego i gasi się po około dwóch godzinach od zgaszenia dziennego,tak samo rano zapala się nocne 15min .przed zapaleniem dziennego i gasi 30min po zapaleniu dziennego może to im pomoże?dziś pójdę kupić kropelkowe na no2 i no3.


Robiłem test paskowy i według tego ph mam 6.8 a to za mało mimo ze mam w baniaku otoczaki granitowe oraz wapien czerwony koralowiec morski a one przecież stabilizują ph wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pójdę kupić kropelkowe na no2 i no3


Na "starcie" akwarium dobrze byłoby się jeszcze wyposażyć w test na oznaczenie NH3/NH4, żebyś wiedział czy cykl azotowy wystartował.

Nie wiem jakiej firmy testy planujesz zakupić, ale jeśli Zooleka to pamiętaj, że test tej firmy na oznaczenie NO3 nie jest miarodajny.

--


Robiłem test paskowy i według tego ph mam 6.8 a to za mało mimo ze mam w baniaku otoczaki granitowe oraz wapien czerwony koralowiec morski a one przecież stabilizują ph wody.



Dobrze byłoby sprawdzić testem kropelkowym jakie masz odczyn pH w wodzie kranowej. Istotna jest również twardość węglanowa (kH) bo tak naprawdę to jej wartość będzie miała wpływ na to, czy łatwo będziesz mógł wpływać na podniesienie pH w swoim akwarium.

Wystrój akwarium ma w tym przypadku znikome znaczenie. Tak naprawdę parametry wody będziesz mógł korygować w pewnym stopniu "uszlachetniając" wodę solami podnoszącymi zasadowość i twardości oraz popularnym wodorowęglanem sodu.

Niemniej jednak wahania parametrów m.in. pH na etapie na jakim się znajdujesz mogą być wynikiem "niedojrzałego" zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wodorowęglanem sodu" a czy jak dodam tzw.sodę oczyszczona to coś pomoże? bo kamyki mam dobre wiec nie ma co dokładać w sklepie testy jb są drogie dlatego zamówię na allegro a możesz mi napisać jakie muszę mieć obowiązkowe testy po za no2 i no3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajron jedyny stres jaki mają Twoje ryby to niedojrzały baniak, już w Twoim poprzednim wątku wiele osób pisało Ci, że prosisz się o problemy. Wiele nie trzeba było czekać.


No niestety. Kolega bajron1984 czyta między wierszami to co mu pasuje.

Poszedł na skróty więc teraz będzie tak:

- płochliwość

- ocieranie

- sinice

- itd.....

Niestety akwarystyka to hobby dla spokojnych i wytrwałych


BTW Bajron1984:

- masz za niskie PH

- masz wysokie NO2/NO3 bo baniak nie dojrzał

- piasek i skałki są ZA jasne


A mówiliśmy. Zaczekaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie no2 i no3 według testu paskowego jest w normie,no rozumiem ze piasek może być za jasny ale żeby skałki????a czy jak wyłączę jedna świetlówkę to pomoże to rybkom?z tego co widziałem to praktycznie każdy ma biały piasek taki jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy paskowe są do kitu.

Zobaczymy za kilka dni jak rybki coś wyprodukują. Będzie szło do góry. Cudów nie ma:(


Jednym z polecanych wyjść w tej sytuacji jest wyłączenie światła

i oszczędne albo wcale nie karmienie przez kilka dni.

Pal tylko niebieskie dla podgladu

Daj im się dostosować do nowych warunków

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.