Skocz do zawartości

Ankieta - opis gatunku okiem hodowcy


Slawek-meszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie coś się dzieje na naszym forum wiec idźmy za ciosem:o.

Chciałbym zaprosić do wspólnej zabawy na temat " Opis gatunku poparty własnymi doświadczeniami"

Już zapoczątkowałem opis jednego gatunku http://forum.klub-malawi.pl/pseudotrophus-acei-pseudotropheua-ngara-t20545.html

Wyglądało by to mniej więcej w ten sposób. A po zebraniu wszystkich informacji może uda się coś zredagować w jeden wspaniały artykuł.

Teraz pytanie do Was czy chcecie coś takiego i czy będziecie uczestniczyć w tej zabawie?

1 Tak chce i w miare możliwości będe uczestniczył

2 Nie, nie chce jest to nikomu nie potrzebne

Prosiłbym podawać jakie gatunki chcielibyście opisać. Z ankiety wybierzemy 5 najpopularniejszych gatunków na chwile obecną i zobaczymy co nam z tego wyjdzie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nawet ostatnio sam myślałem o takim czymś bo jest mało artykułów na naszym forum a i tak z tych co są większość jest trochę przestarzałych i niedokładnych.

Ja proponuję opisać takie ryby jak:

Pseudotropheus polit.

Metriaclima zebra chilumba maison reef.

Metriaclima msobo magunga.

Pseudotropheus demasoni.

I jakiś ciekawy gatunek afry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje :


-Labidochromis Perlmutt


-Melanochromis Joanjohnsonae


Piękne rybki zyskuję coraz większą popularność wśród malawistów a w sumie mało o nich wiemy.Z tego co wiem kilku naszych kolegów ma je w swoich obsadach więc problemu chyba z tym nie będzie.

Meszek fajnie, że zdecydowałeś coś ruszyć w tej sprawie takie artykuły są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ale fajnie by było aby miało to odpowiedni poziom. Opisy Szmala jednak mają swoje lata i trzeba bardziej podziwiać ze w tamtych latach pisał je na tyle dobrze że w większości pozostają aktualne. Uważam, ze jeśli sa takie zapędy powinna zostać przywrócona redakcja która referowała naprawiała a czasem odrzucała artikle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ale fajnie by było aby miało to odpowiedni poziom.


Dlatego też tutaj byłaby bezcenna Twoja pomoc Wojtku; raz ze względu na olbrzymi bagaż doświadczeń jakim dysponujesz w tej dziedzinie, a po drugie ze względu na łatwość pisania w sposób przystępny i ciekawy.

Zaryzykuję twierdzenie, że z aktywnych aktualnie na forum osób raczej nikt się nie będzie mógł poszczycić taką wiedzą, która co najistotniejsze jest poparta własnymi obserwacjami.


Jeśli zaś chodzi o gatunek ryby, w temacie którego mógłbym się w jakimś zakresie wypowiedzieć to proponuję: Metriaclima callainos. Nie chcę się wypowiadać w imieniu osób trzecich, ale z tego co mi wiadomo swego czasu kilka osób aktywnych na Naszym forum również przyglądała się u siebie w zbiorniku "kobaltom" i może wspólnymi siłami udałoby się stworzyć jakiś ciekawy opis gatunku ;-)


PS. Tak na marginesie bardzo fajny pomysł Sławku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he urosłem a to nie łatwe przy moich 195 cm :D. oczywiście jeśli taka będzie wola KM pomogę ale redakcja musiałaby liczyć 3 osoby przy sporze dobywały by sie tam dyskusje. Musiałaby to być osoby umiejące pisać w węższym tego słowa znaczeniu i posiadające odpowiednią wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.