Jump to content

Malawi w ścianie 240 l ,


marcin662

Recommended Posts

Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów . Jestem początkującym akwarystą , tak więc proszę o wyrozumiałość jeżeli będę pisał jakieś głupoty .


Mam kilka pytań odnośnie Malawi w ścianie . Zacznę od tego ,że akwarium będzie trochę nietypowe tzn. 95x40x70 h (taki został wycięty otwór przy remoncie i tak juz musi być :) . Jest to ściana pomiędzy kuchnią a salonem . Powiem szczerze ,że jest to moje pierwsze akwarium i nie wiem czy nie rzucam się na zbyt "głęboką wodę" ale cóż stało się . Jestem w trakcie montowania szafki i zbierania osprzętu . Proszę o opinię odnośnie osprzętu jaki mam zamiar zakupić :

-filtr zewn. Tetra EX 1200

-pompka napowietrz. Tetra APS 300

-grzałka Halilea 300 W

-żwir rzeczny o granulacji 0,8 - 1,4 mm

-kamień mam nadzieję że serpentynit ( jeżeli tylko znajdę na składzie)


Zastanawiam się nad oświetleniem , najbardziej by mi pasowała BELKA T5 2x39W z jednym światłem białym a drugim niebieskim (jak można) .


Jeszcze najważniejsze - obsada . Na pewno będzie saulosi np. 2+7 i chciałem jakiś drugi gatunek , żeby to jakoś ładnie wyglądało ale nie mogę się zdecydować . Myślałem o yellowku ale samice saulosi są zółte tak więc jakieś inne kolorki bym preferował .


Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie chcę nic popsuć i zrobić pełną profeskę :):D


Pozdrawiam , Marcin L.

Link to comment
Share on other sites

Witaj. W pierwszej kolejnosci zbieramy sprzęt wiec postepujesz bardzo dobrze. Pompka napowietrzajaca jest zbedna, gdyz wystarczy ustawic wylot z filtra aby poruszal tafla wody. To wystarczy aby natlenic wode. Potrzeba ci filtra wewnetrznego mechanicznego. Polecam Aquael Circulator 1500 l/h. Dzieki temu bedziesz mial porzadek w zbiorniku. Grzalka mocna, ja bym dal max 200W ale to nie problem. Potrzeba ci testow jeszcze na pH, KH, GH, NO2, NO3 oraz NH3/4. Oswietlenie ktore podales (mowie o mocy) jest ok.


Wysłane z LG L9

Link to comment
Share on other sites

Dzięki kolego . A powiedz mi jeszcze czy belka będzie odpowiednia bo tak naprawdę to przykryje ona otwartą część akwarium praktycznie w całości ponieważ otwór zostanie 25 cm a belka ma 21,5 cm ? Żwirek będzie dobry czy raczej piasek kwarcowy ? I może byś coś jescze poradził w sprawie obsady :)

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem zbyt dokladnie o co chodzi z belka. Nie jestem w stanie sobie tego zobrazowac.

Co do obsady poczytaj w odpowiednich tematach. Lub zaloz temat w odpowiednim dziale. Tutaj to nie miejsce na dyskusje o obsadzie. :-) pozdrawiam


Wysłane z LG L9

Link to comment
Share on other sites

Daj zdjęcie tego otworu żeby nam wizję rozjaśnić, zastanawia mnie dostęp do środka akwarium czy ta belka nie utrudni tego. Jak ma stać całość, na płycie w ścianie czy jakieś podpory, co ze ścianą -ochrona przed wilgocią itp. Naprężenia ściany czy są, z czego jest ściana, jak osprzęt ma być podłączony-szafka techniczna, z boku w ścianie. Daj jakieś szczegóły-pomysł mi się podoba bo mam swoje prawie w ścianie, akwarium w kuchni, dziura w ścianie jak okno i akwarium widziane w salonie i kuchni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.