Skocz do zawartości

POMPA DO 360l


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zamierzam dokupić do swojego akwa (narożne 360l) jakiś wew filtr. Troszkę poczytałem i skłaniam się ku pompie. Mam juz zew tetrę1200, więc brakuje mi tylko pożądnego odkurzacza.


Pytanko 1:

Jaka musi być min wydajność takiej pompy (zwracam uwagę że akwa jest narożne i podstawa bardziej przypomina kwadrat niż prostokąt - nie chcę mieć w akwarium pralki)


Pytanko 2:

Co sądzicie o pompach Atman-a (oglądałem w sklepie i zrobiły na mnie dobre wrażenie)


Pytanko 3:

Może jakieś własne sugestie...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj

Oglądałem dziś jeszcze raz w sklepie pompę Atman (seria 201-203). Są niedrogie i z tego co mówi producent bardzo wydajne. mają tylko 1 minus - nie ma możliwości zawieszenia ich za pomocą jakiegoś klasyczneto wieszaczka, mają tylko system złożony z 3 przyssawek. Jak się ma tło wew. to przyssawki odpadaja. Ale to akurat jest bez problemu do zrobienia.

A i jeszcze jedno - w porównaniu z innymi "dużo palą".


Może ma ktoś z was taką pompę u siebie - chodzi mi o jej ewentualną

1. awaryjność,

2. głośność pracy,

3. jaką ewentualnie gąbke należy do takiej pompy założyć

4. jak w praktyce sprawdza się regulacja tej pompy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. awaryjność,

2. głośność pracy,

3. jaką ewentualnie gąbke należy do takiej pompy założyć

4. jak w praktyce sprawdza się regulacja tej pompy.

pozdro




Mam Atmana 203 (wcześniej 201, ale sie okazał za słaby) Hula od października zeszłego roku bez problemu. Jest cichutka. Gąbkę założyłem standardową - w kształcie walca (pewnie do nabycia w każdym zoologu). Regulacja zadowalająca, woda kryształ ;) Polecam


Ps. Obstawiam, że następny wypowie się Sision, który ma AT 203 w 400 litrach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ps. Obstawiam, że następny wypowie się Sision, który ma AT 203 w 400 litrach :twisted:



Jestem, jestem :twisted: zawsze w gotowości :twisted: Jak wspomniał juppi, mam pompę Atmana AT-203 w 400l. Na dzień dzisiejszy, czyli po ponad roku używania, mogę powiedzieć, że ma właściwie same zalety:

- jest cicha

- ma dobrą regulację, choć u mnie i tak hula pełną parą, czyli 2000l/h, co nawiasem mówiąc nie robi żadnych problemów rybom :D

- świetnie sprząta dno, przy odpowiednim jej ustawieniu nie będziesz prawie wcale widział nieczystości na dnie

- dobrze się ją czyści

- gąbkę mam prostokątną stosunkowo dużą, chyba 25cm na wysokość :roll:

-yyyy... co by tu jeszcze...

-aha,jedna rzecz była, która mnie drażniła. Jak nastawiałem pompę na max, to siła była tak duża, że końcówkę, która powodowała "ukierunkowanie się" wylatującej wody, wypychało i furgała mi na wylocie :D ale kawałek taśmy i spokój jest. Może lepiej sylikonem, ale nie miałem czasu, bo za długo schnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez sie nosze z zamiarem wrzucenia do siebie Atmana 203, a Wasze opinie mnie tylko w tym pomysle utwierdzaja:) a jako ze chce miec prawie 400 literkow - widze takie rozwiazanie najlepsze:))))

pozdrawiam!


ps. tak wiec Marku 3miasto atmanem stac bedzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam już w domku Atmana 203. Niestety w sklepie koleś nie mógł mi dopasować żadnej gąbki do tego filtra. Raz: wybór miał raczej mizerny a dwa: okazało się gąbka dedykowana do tej pompy nie pasuje do niej (rurka wew gąbki okazała się zbyt mała żeby nałożyć ją na końcówke wychodzącą z pompy)


No i mam dwa pytanka:

1. Jakiej wielkości powinna być gąbka do tej pompy (tzn jakie wy macie). Być może w grę wchodzą również inne parametry (porowatość, przepustowość itp - tak strzelam)


2. Czy macie jakiś pomysł żeby powiesić tą pompę w akwa. Jedyny uchwyt jaki jest w komplecie to 3 przyssawki. Akurat u mnie nie wchodzi zupełnie w grę. Mam narożne akwa i na oby narożnych ścianach oczywiście mam tło wew do którego nie ma szans przykleić przyssawek. Może ktoś z was ma pomysł na jakiś wieszak lub ewentualnie można coś takiego dokupić.


pozdro


PS. Faktycznie dmucha tak jak trza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.