Skocz do zawartości

Co to jest?


krysba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak filtr działa 24h, 1/3 ceramika reszta gąbka, wyłączany jest tylko na 15min raz w tygodniu podczas czyszczenia i podmiany gruntownej. Mam problemy z no2 -0,20- ale podmiana wody teraz dwa razy w tygodniu 20% stabilizuje azotany ph8-8,5 no3 w granicach 0,25. Sądziłem, że skoki no2 od zera po podmianie do 0,20 w dwa lub trzy dni są związane właśnie z tym osadem ale nigdzie nie moge znaleźć co to może być. Akwarium młode raptem 3miesiące, ryby od 3tygodni. Zachowanie jak najbardziej prawidłowe, nie zaobserwowałem nic niepokojącego, nawet podczas wahań no2, nad filtracja napowietrzania brak stwierdziłem że jest zbędne, pokarm w 80% roślinny reszta mrożonka rozpuszczana w wodzie z akwarium. CO TO MOŻE BYĆ? Czy to może wpływać na wahania no2.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wahania NO2 ma wpływ zbyt dokładne czyszczenie filtra i zbyt małe złoże biologiczne w stosunku do ilości ryb. Napisz jakie masz akwa, co w nim pływa i czy to jedyny filtr w akwa (jeśli się nie mylę kaskada?). Używany filtr ma swój "smrodek" ale żeby był to "bardzo nieprzyjemny zapach" to bym nie powiedział. Bardzo śmierdzi siarkowodór który może się wytworzyć w długo niepracującym filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr pracuje cały czas, czyściłem go po raz pierwszy od rozruchu. Zbiornik 60l(błąd początkującego akwarysty) obsada 4*melanochromis auratus, roślin praktycznie brak co wrzucam to zostaje zjedzone, wahania no2 są prawdopodobnie tym spowodowane, wystrój naturalny piaskowiec.

--

A jeżeli wymienię teraz gąbki na ceramikę to w jakim stopniu wpłynie to na zawiązaną florę bakteryjną?

--

Filtr a owszem kaskada2 pracuje na 75%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli wymienię teraz gąbki na ceramikę to w jakim stopniu wpłynie to na zawiązaną florę bakteryjną?
Będzie lekki skok dlatego wymień stopniowo, najpierw jeden a za tydzień drugi koszyk. Koniecznie rozglądaj się za nowym akwa. IMHO dla auratus'ów min 150 cm długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu, jeszcze w tym roku to naprawie! Dziękuje za cenne uwagi i porady! Auratusy są bardzo pięknymi rybami i co ciekawe bardzo interesujące zachowawczo. Pomóżcie mi proszę dobrać drugą obsadę tak aby się wzajemnie tolerowały, coś równie mocnego pod względem temperamentu i charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.