Skocz do zawartości

grys dolomitowy - granulacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
planuje zakupic na allegro grys dolomitowy zeby akwa ladnie wygladalo, jak na wiekszosci fotkach w galerii... :)


o ofercie sa dwie granulacje:


0,5-1,2 mm (prawie jak piasek)

2,0-3,0 mm


hmmm.. który wybrac ? :)



jeśli chodzi o granulację to bym brał drobniejszy oczywiście...

no właśnie, jakbym brał - u mnie ta biel w połączeniu z hqi wypaliła by rybom brzuchy :P


marzy mi się piach z plaży z wyspy wulkanicznej... konkretnie drobny, ale czarny - dużo zapłacę... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile: ja mam grys dolomitowy w tej grubszej granulacji, ryby biorą po kilka kamyczków do pyska i przenoszą (btw. kawałki koralowca długości ok 5cm też przenoszą ;) ).

pisałem już gdzieś na forum, że odnosze wrażenie iż dolomit ze względu na zawartość Mg powoduje powstawanie trudniejszych do usunięcia zacieków na szybach(na podstawie dwóch akwariów które posiadam-tak więc nie musi to być prawda).

odnośnie bieli:mój jest bardziej jasno-kremowo-różowy niż biały, ten na powierzchni szybko robi się zielony(rosną na nim te same glony co na kamieniach)



makok:jest do dostania firma nazywa się zoolux, a piasek jakiego szukasz wydaje mi się że widziałem w ich katalogu jak jeszcze pracowałem w zoologicznym. poniżej masz linka do innego piasku tej firmy

http://www.allegro.pl/item312212590__ek ... mm_9l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
smile: ja mam grys dolomitowy w tej grubszej granulacji, ryby biorą po kilka kamyczków do pyska i przenoszą (btw. kawałki koralowca długości ok 5cm też przenoszą ;) ).


ale już przez skrzela nie przesieja - a to całkiem fajne jest - dlatego za drobniejszym sie opowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...


mam to podloze, troche drogo wychodzi, ale uwazam, ze warto... akurat inna barwe niz interesuje makoka; ja wzialem taki odcien ni to pomarancz, ni braz, trudno okreslic kolor zwlaszcza, jak juz wrzucilem swietlowki ;)


w kazdym badz razie bardzo ladnie komponuje sie z wapieniami i piaskowcem zoltym i czerwonym;


jest "to-to' dosc drobne i niektorzy wg kryteriwo granulacji mogliby zaliczyc to do piachu...


w kazdym badz razie jak moj 10 cm melano wezmie to do pyska to plunie pozniej jak ryzem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.