Jump to content

grys dolomitowy - granulacja

Recommended Posts

planuje zakupic na allegro grys dolomitowy zeby akwa ladnie wygladalo, jak na wiekszosci fotkach w galerii... :)

o ofercie sa dwie granulacje:

0,5-1,2 mm (prawie jak piasek)

2,0-3,0 mm

hmmm.. który wybrac ? :)

• 8 months later...
planuje zakupic na allegro grys dolomitowy zeby akwa ladnie wygladalo, jak na wiekszosci fotkach w galerii... :)

o ofercie sa dwie granulacje:

0,5-1,2 mm (prawie jak piasek)

2,0-3,0 mm

hmmm.. który wybrac ? :)

jeśli chodzi o granulację to bym brał drobniejszy oczywiście...

no właśnie, jakbym brał - u mnie ta biel w połączeniu z hqi wypaliła by rybom brzuchy :P

marzy mi się piach z plaży z wyspy wulkanicznej... konkretnie drobny, ale czarny - dużo zapłacę... 8)

smile: ja mam grys dolomitowy w tej grubszej granulacji, ryby biorą po kilka kamyczków do pyska i przenoszą (btw. kawałki koralowca długości ok 5cm też przenoszą ;) ).

pisałem już gdzieś na forum, że odnosze wrażenie iż dolomit ze względu na zawartość Mg powoduje powstawanie trudniejszych do usunięcia zacieków na szybach(na podstawie dwóch akwariów które posiadam-tak więc nie musi to być prawda).

odnośnie bieli:mój jest bardziej jasno-kremowo-różowy niż biały, ten na powierzchni szybko robi się zielony(rosną na nim te same glony co na kamieniach)

makok:jest do dostania firma nazywa się zoolux, a piasek jakiego szukasz wydaje mi się że widziałem w ich katalogu jak jeszcze pracowałem w zoologicznym. poniżej masz linka do innego piasku tej firmy

http://www.allegro.pl/item312212590__ek ... mm_9l.html

• 2 weeks later...
smile: ja mam grys dolomitowy w tej grubszej granulacji, ryby biorą po kilka kamyczków do pyska i przenoszą (btw. kawałki koralowca długości ok 5cm też przenoszą ;) ).

ale już przez skrzela nie przesieja - a to całkiem fajne jest - dlatego za drobniejszym sie opowiadam.

• 3 weeks later...

mam to podloze, troche drogo wychodzi, ale uwazam, ze warto... akurat inna barwe niz interesuje makoka; ja wzialem taki odcien ni to pomarancz, ni braz, trudno okreslic kolor zwlaszcza, jak juz wrzucilem swietlowki ;)

w kazdym badz razie bardzo ladnie komponuje sie z wapieniami i piaskowcem zoltym i czerwonym;

jest "to-to' dosc drobne i niektorzy wg kryteriwo granulacji mogliby zaliczyc to do piachu...

w kazdym badz razie jak moj 10 cm melano wezmie to do pyska to plunie pozniej jak ryzem :lol: