Skocz do zawartości

Kropla Malawi (112L)


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Popieram Post-Mortem. Przykryj baniak, nie chodzi tu o pokrywę ale np. bezbarwna pleksi będzie dobrym wyborem. Będzie prawie niezauważalna, a lepiej zrobić tak niż tracić co jakiś czas rybę.
Pleksi się nie sprawdzi, za jakiś czas zmatowieje. Jeżeli nie chcesz pokrywy, to albo korona, albo szyby nakrywowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu z testowym tłem. Niestety nigdzie nie znalazłem spienionego PCV i na szybciora udało mi się dorwać czarną, lekko matową płytę HDF, którą zamontowałem za akwarium (niestety ale jest lekkie lustro) :D Koszt takiej płyty o wymiarach 80x40 i 40x35 to łącznie 8zł w NOMI.

Oczywiście instalując płytę przyszło mi do głowy przemeblowanie kamieni i tak też zrobiłem.

Poniżej kilka fotek po aktualizacji wystroju:

21ed3656288aae36m.jpg


3bc4ef27229fcbd5m.jpg


42c562c4d168234fm.jpg


I krótki filmik (nie patrzcie na walory techniczne i estetyczne tej produkcji ;) ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj ja przsunąć troche do przodu
chodzi Ci o oświetlenie bardziej frontowej szyby, żeby wyeliminować lustro?

Ładnie z tłem wyszło, kaskada zniknęła i oko zawiesza się na środku akwa, fajnie. Cokolwiek za akwarium (tło) będzie lekkie lustro. Jedynie umieszczenie w środku to eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja też jestem początkującym malawistą.

Bardzo fajne akwarium, podoba mi się koncepcja akwarium bez pokrywy z belką oświetleniową ;) Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale po zmianie ustawienia kamienie chyba stoją na piasku. Jak będą pyśki podkopią je i konstrukcja runie.


Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja też jestem początkującym malawistą.

Bardzo fajne akwarium, podoba mi się koncepcja akwarium bez pokrywy z belką oświetleniową ;) Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale po zmianie ustawienia kamienie chyba stoją na piasku. Jak będą pyśki podkopią je i konstrukcja runie.


Pozdrawiam,

Krzysiek


Kamienie dotykają styropianiu na dnie także bez obaw. Belka oświetleniowa fajna ale nie polecam lampy Diversa LED Intenso bo to dziadostwo jest (opis w dziale Testownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.