Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli Piotrku chcesz w przewadze roślinożerców to obecna obsada nie podoła ;)


Cynotilapia Afra Cobue 2+4 mięsożerca

Metriaclima estherae red/red 2+4 wszystkożerca

Metriaclima pulpican 2+4 wszystkożerca/ bliżej do mięsa

Pseudotropheus Saulosi 3+5 wszystkożerca

L.fuelleborni Katale 2+4 roślinożerca



Pozdro ;)

Opublikowano

W przypadku zastosowania odpowiednich grupek nie powinno dochodzić do bastardyzacji. Jeśli samiec nie ma odpowiedniej ilości samic wtedy napastuje jakiekolwiek samice ( np Aulonocara samice saulosi :) ) jednak rzadko wychodzi z tego potomstwo. W tym przypadku jakieś ryzyko istnieje ale odpowiednia ilość samic rozwiąże problem

Opublikowano

One są identyczne dla ciebie ;) dla samców już niekoniecznie. To trochę tak jak u nas. Pokazują film z Afryki i widzimy tam samych podobnych do siebie czarnych ludzi,. Rozmawiałem kiedyś z kolegą z Togo i zapytałem czy on widzi tak jak my, ze każdy biały jest do siebie podobny i kolega wyznał, ze jak pierwszy raz był w Europie we Włoszech to prawie wszyscy Włosi wydawali mu się identyczni. Później oczywiście zobaczył inne nacje a jednak Włoch jest tak podobny do Niemca jak ja do Adama Małysza ;) ale i my raczej rozróżniamy Pigmeja czy Zulusa od Masaja. Tak jak mówię, gdy ryby mają odpowiednie haremy bardzo rzadko zdarza się aby tarły ryby innych gatunków. U ryb zachodzą czasem dziwne sytuacje. Obecnie mój emeryt odłowowy Elongatus Luhuchi zakochał się w samicy Copadichromisa ale jest sam więc jak się niema co się lubi ;). Teoretycznie mało podobny jest np Elongatus Spot do Maingano a jednak ten drugi traktował samca tego pierwszego prawie jak swój gatunek z upodobaniem gnębiąc słabszego przeciwnika. Samice Melanochromisa interruptusa bardzo różnią się od saulosi a jednak widywałem tarła tych ryb przy pełnych stadach nie dające jednak potomstwa ( samice interruptusa nie donosiły młodych ). Z czasem samiec Melano doszedł do siebie i wybił z głowy molestowanie swoich samic a samicami saulosi nie był zainteresowany. Przez wiele lat trzymałem razem 2 gatunki melano ( maingano, dialeptos ) i ryby nawet na siebie za bardzo nie patrzyły ;). Tak więc pewność uzyskamy trzymając ryby w danym zbiorniku ale gdybyśmy bali się ryzyka musielibyśmy poprzestać na rybach skrajnie innych kształtem barwą itp. IMHO przy pełnych stadach do tarła nie będzie dochodziło.

  • Dziękuję 2
Opublikowano
Tak więc pewność uzyskamy trzymając ryby w danym zbiorniku ale gdybyśmy bali się ryzyka musielibyśmy poprzestać na rybach skrajnie innych kształtem barwą itp. IMHO przy pełnych stadach do tarła nie będzie dochodziło.
Jestem dokładnie tego samego zdania.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.