Skocz do zawartości

Zauważyłem coś dziwnego


bidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mycia filtra wewnętrznego zauważyłem w jego wnętrzu na ściankach coś na podobieństwo "skrzeku" pisze tak gdyż nie wiem nawet jak mam sprecyzować to i jak określić tego czegoś wygląd. Jest to podłużnego kształtu i strasznie mocno jest przytwierdzone do ścianek obudowy, tworzy rozgałezienia. Wcześniej tego nie widziałem gdyż myłem jedynie wkłady a teraz postanowiłem umyć filtr gruntownie. Może ktoś spotkał się kiedyś z czymś podobnym i wie co to może być.


Przepraszam za określenie tego ale nie wiem naprawdę jak mam to dokładnie określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meduza :?: :wink::D

a tak na poważnie to jedyne co mi przychodzi do głowy to że jakiś ślimaczek złożył sobie jajeczka - oczywiście pod warunkiem że masz ślimaczki - i nie mam na myśli świderków tylko raczej zatoczaki - no i że mógł taki tam jakoś wejść.


Dodano:


ale się z Markiem zgralismy w czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobiłem zdjęcia a filtr juz umyty, szkoda że wcześniej nie pomyślałem o tym. Pewnie w kuble też to mam, jak bede czyscił kubełek to zrobię fotkę. A co do ślimaków to nie mam w akwa nic takiego.


Może inaczej, jest to bardzo podobne do mchu z tą róznicą że jest bordowe. Strasznie dużo tego było. nawet w biobalach i na gąbce. Po prostu wszędzie. W akwa tego nie mam i nie mam pojęcia co to może być. W przyszłym tygodniu czyszczę kubeł to zobaczę czy tam to coś mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,


Podepnę się pod ten temat gdyż być może o to chodziło. Zauważyłem to dopiero dzisiaj a że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem może mi ktoś podpowie co to jest:confused:


Chodzi o te brunatne "pałeczki". Siedzi to na gąbce nałożonej na wlot do filtra zewnętrznego. Zaznaczę że akwa dopiero czeka na obsadę, od zalania (koniec lutego) żadna rybka u mnie jeszcze nie zagościła. Aktualnie przeżywam atak okrzemek, ślimaków żadnych nigdy nie posiadałam.


Dodam jeszcze że "to coś" ma jakieś 3mm długości, posiada czułki a moja małżonka obawia się że jak pójdziemy spać to te twory wyjdą z akwa i nas zeżrą:):) Przydał by się jakiś biolog do oceny tego żyjątka. Ja próbowałem "wygooglować to na necie ale nic niestety nie znalazłem.


Moja żona pokusiła się nawet o opis konsumpcji tych osobników - "wysuwają języczki z rurki i z gąbki wciągają osad z powrotem do środka". Ja tego nie widziałem ale odkąd pokazałem to żonie to patrzy na to cały czas.


Zdjęć lepszych nie wkleję bo to już max. możliwości aparatu który posiadam.

post-12234-1469571328326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rośliny w akwarium?


Żadnych roślin nie mam i nie miałem. Podłoże, skały, filtry miałem "nowe" wcześniej nie używane w innym akwa więc w taki sposób tego nie przytargałem.


Rzeczywiście wygląda jak stułbia, pytanie skąd do się wzięło i co mnie także zastanawia czym to się żywi. Z tego co wyczytałem to stułbie żywią się drobnymi skorupiakami, pierścienicami i larwami owadów a u mnie w baniaku to wszystko jest towarem deficytowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.