adam17123 Opublikowano 25 Stycznia 2013 #1 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Witam!akwarium działa od 8 dni.Poprzednio służyło jako wielogatunkowe. Część obecnej obsady przebywało u mnie w baniaczku 120l,wykorzystałem również z tego akwarium podłoże,wapień filipiński,filtr no i wodę. BANIACZEK: Diversa: 120x40x50 profilowane,pokrywa alu. OŚWIETLENIE: 2X30W-PHILIPS AQUARELLE TL-D 10000k PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K 2X39W-AQUAMEDIC REEF WHITE 10000K AQAMEDIC PLANT GROW (świeci pysią tylko jeden zestaw) FILTRACJA: Aqua Nova ncf 1200 JBL CRISTALPROFI E900 GRZANIE: AQUA SZUT-HOT 2005 300W(TEMP.26.0) NAPOWIETRZENIE: EHEIM AIR PUMP 200 PODŁOŻE: Grys dolomitowy wapienny-ok.35kg. GRUZ: Wapień filipiński-ok.30kg. OBSADA(jeszcze nie pełna): 2+4saulosi coral i kilka maluszków. 1+2yellow Parametry przed podmianą: PH-7.8 NO2-0 NO3-10 KH-12
oleraf Opublikowano 25 Stycznia 2013 #2 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Witam. Wystrój masz podobny do mojej wcześniejszej 112ki tzn. też miałem wapień filipiński z którego zrezygnowałem na rzecz zielonego serpentenitu. Popełniłeś jednak jeden bardzo poważny błąd z tego co widzę, a zdjęcia są średnio wyraźne, to ustawiłeś gruz na piasku. Jak nic, ryby ci podkopią podłoże i runie to wszystko na przednią szybę i po baniaku. Jeśli się mylę to przepraszam, jeśli nie to szybko odgarnij piach i najpierw ustaw kamienie i dopiero wtedy zasyp piaskiem. Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
adam17123 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #3 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Dzięki za zwrócenie uwagi!ale wbrew pozorom podłoża nie jest,aż tak wiele żeby rybcie podkopywały wapień.Na środku mam podkład styropianowy 2cm, a po bokach 7cm natomiast wapień poukładany w taki sposób,że całość kładzie się na tylną ściankę,ale jutro podmianka wody to posłucham Twojej rady i zrobię tak jak pisałeś(dla bezpieczeństwa).
don_kamilo Opublikowano 26 Stycznia 2013 #5 Opublikowano 26 Stycznia 2013 Witaj na najlepszym forum w III RP
adam17123 Opublikowano 9 Lutego 2013 Autor #6 Opublikowano 9 Lutego 2013 Witam!No i zaszły MAŁE zmiany w zbiorniczku;) i jak się podoba?
stan Opublikowano 9 Lutego 2013 #7 Opublikowano 9 Lutego 2013 No teraz wystrój baniaka jest na serio ekstra !
krzysiek2301 Opublikowano 10 Lutego 2013 #10 Opublikowano 10 Lutego 2013 Adam ten drugi aranż akwarium naprawdę fajny, zdecydowanie bardziej przypomina naturale środowisko malawi. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje ładnego zbiornika
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się