Skocz do zawartości

Malawi 140l w przygotowaniu


erima

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr HW-302 właśnie przyszedł. Za chwilę jadę zakupić pompę Aquael Circulator 1000. Dokupiłem już 2 kg bio-ceramini, gąbkę na Aquaela, odmulacz z zasilaniem bateryjnym, bakterie Sera Nitrivec 100 ml, pierwszy test do kranówki. Jutro przyjdzie zbiornik, piasek i wapienie. W czwartek zaczynam zabawę :P

--

Mam jeszcze jedną wątpliwość, która nie daje mi spokoju. Wszyscy mówią, żeby na dno akwarium pod kamienie dać styropian. Ale to jest przecież chemia. Czy to nie zaszkodzi rybkom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za rozwiane wątpliwości :D

--

Czy Waszym zdaniem lepiej jest kupić rybki od doświadczonego hodowcy, pomimo wysyłki, czy wyglądające dobrze okazy w sklepie (cena ta sama)? Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja jest lepsza. Mam na myśli hodowlę "Coube" z Zabrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na zakup z pewnego i sprawdzonego źródła (czyli bezpośrednio z renomowanej hodowli lub od importera ryb) masz pewność, że kupujesz takie ryby jakie zaplanowałeś do swojego akwarium. Niemniej jednak czasami również i sklepy stacjonarne zaopatrują się w takich sprawdzonych źródłach np. ja kupowałem w sklepie pokolenie F1 C. afra, które to ryby właśnie pochodziły z hodowli "Coube" z Zabrza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefiltr (gąbka) na końcówce filtra zewnętrznego. Jedni twierdzą, że trzeba go założyć na końcówkę, gdyż zabezpiecza filtr zewnętrzny przed mechanicznymi zanieczyszczeniami. Natomiast inni twierdzą, że przy bio-ceramice te zanieczyszczenia i tak przez niego przelecą i nie ma sensu zakładać gąbki, ponieważ zmniejsza wydajność filtra. Więc... zakładać, czy nie zakładać?

--

Decydując się na zakup z pewnego i sprawdzonego źródła (czyli bezpośrednio z renomowanej hodowli lub od importera ryb) masz pewność, że kupujesz takie ryby jakie zaplanowałeś do swojego akwarium. Niemniej jednak czasami również i sklepy stacjonarne zaopatrują się w takich sprawdzonych źródłach np. ja kupowałem w sklepie pokolenie F1 C. afra, które to ryby właśnie pochodziły z hodowli "Coube" z Zabrza ;-)

I tu miałbym właśnie wątpliwości - skąd masz pewność, że sprzedawca z takiego sklepu powiedział Ci prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przy bio-ceramice te zanieczyszczenia i tak przez niego przelecą i nie ma sensu zakładać gąbki
Bzdura, bio-ceramiaka zapaskudzi się jak każde inne medium filtracyjne tyle że potrwa to dłużej, dodatkowo brud pozatyka drobne pory w ceramice pogarszając jej działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.