Skocz do zawartości

Unimax 250 czy HW 303A ?


moni89

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam przekonana do filtra Unimax 250, ale kiedy porównałam cenę i przepływ z HW 303a to zaczęłam się zastanawiać ? Czy to możliwe, żeby chiński HW miał przepływ 1400l/h, a Unimax 250 tylko 650l/h ?

Może jednak warto zaryzykować i postawić na chińszczyznę ? Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ Unimaxa też spadnie do jakiś 300-400l/h
Mam ten filtr, co prawda nie mierzyłem ale przepływ IMHO jest podobny do podawanego przez producenta (przy czystych wkładach). Nie mam pudła ale jeśli dobrze pamiętam, podawana wydajność pompy to 1000l/h a przepływ 650l/h podawany przez producenta to przepływ z wkładami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolega eljot12 pisze, w przypadku Unimaxa 250 przepływ z wkładami wynosi 650 l/h. Jeśli zaś chodzi o wydajność pompy to tutaj występuje pewnego rodzaju niespójność (z informacji na pudełku wynika, że ta wydajność wynosi 1000 l/h, a instrukcja obsługi podaje 900 l/h).

Ja też mam tego Unimaxa 250 i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę - bardzo pojemny, solidnie wykonany i bezgłośny sprzęt. Zaletą Unimaxa w porównaniu do "chinola" jest to, że jego użytkownik ma łatwy dostęp do części zamiennych, a sprzęt jest objęty 36 miesięcznym okresem gwarancji (w przypadku filtrów HW gwarancja wynosi 24 miesiące). Z drugiej strony tego rodzaju urządzenia z reguły są bezawaryjne.

Dodatkową zaletą Unimaxów jest to, że filtry te zużywają trzykrotnie mniej energii elektrycznej, aniżeli HW-303a.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym samą głowicę cyrkulującą i do niej gąbkę (Aquael Turbo to jest typowy wewnętrzny filtr biologiczno-mechaniczny z koszykiem na media filtracyjne i gąbką). Tak więc sugerowałbym zakup głowicy Aquael Circulator. Ta o wydajności 1500 l/h powinna wystarczyć, ale nie jest wiele tańsza od głowicy 2000 l/h więc może rozważ zakup tej drugiej (gdy będzie dmuchać za mocno zawsze możesz ją skręcić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć też at-203, mam i polecam.


Jeśli chodzi o wybór głowicy: Atman vs Aquael - tutaj bym się akurat spierał czy aby na pewno ten pierwszy dorównuje temu drugiemu. Z drugiej strony świadomość, że Atman ma wielu zwolenników i zapewne Koledzy z forum zaraz mnie zakrzyczą kontrargumentami, ale gdybym się decydował to wybrałbym tą drugą opcję czyli Aquaela.

Z moich obserwacji wynika (a użytkowałem obydwie te głowice), że:

- Atman nie jest zbyt subtelny i zgrabny jeśli chodzi o wygląd (bardzo duża i ciężka w porównaniu do Aquaela głowica, której dodatkowo uroku nie dodają "rzucające się w oczy" szare akcenty),

- gorszy sposób mocowania niż w Aquaelu (przyssawki przestały trzymać po 3 miesiącach i filtr zaczął samoczynnie opadać na dno - Aquael ma dodatkowo zaczep, którym oprócz przyssawek można zahaczyć mocowanie głowicy za górną krawędź akwarium)

- no i największa moim zdaniem zaleta Aquaela w porówaniu do Atmana - regulowany strumień wylotu w poziomie, bodajże w przedziale 120 stopni.


Plusem Atmana jest niewątpliwie cena, ale wydaje mi się, że różnica w kwocie nie jest na tyle duża, aby oszczędzać na zakupie Aquaela. Ale to jest oczywiście - co podkreślam - moja subiektywna opinia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.