Skocz do zawartości

Czy akwarium hałasuje ?


spek

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie,czy wyłączacie kubeł na noc czy działa 24h,bo są różne opinie,na razie mój kubeł działa cały czas 24h,tylko wyłączam napowietrzanie i malutki filterek aquael,proszę o rade pozdrawiam.


Na to pytanie już przecież otrzymałeś odpowiedź:


Oczywiście, że filtr biologiczny ma działać non stop.


Filtr biologiczny musi działać non stop. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Bakterie do życia potrzebują tlenu. Dostarczamy je poprzez ciągłe obmywanie złoża biologicznego natlenioną wodą. Gdy wyłączysz filtr, woda owa nie dostanie się do ceramiki i bakterii i zaczną one po prostu padać :)



Odmiennymi opiniami się nie sugeruj, bo zrobisz rybom krzywdę, a sobie narobisz kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie,czy wyłączacie kubeł na noc czy działa 24h,bo są różne opinie,na razie mój kubeł działa cały czas 24h,tylko wyłączam napowietrzanie i malutki filterek aquael,proszę o rade pozdrawiam.


Kolego jak chcesz oszczędzać na prądzie to nie w tym kierunku, filtr ma chodzić non stop zwłaszcza kubełkowy. Mechanik też non stop.

Cyrkulatory można by włączać lub wyłączać w razie potrzeby.

Oświetlenie powinno się świecić z 10 godzin ( u mnie świeci od 10 do 22.00 led) jak się patrzę na baniak to gaszę ledy i odpalam świetlówki.



A WRACAJĄC DO TEMATU FILTRA JAK CHCESZ OSZCZĘDZIĆ PRĄD TO NIE OGLĄDAJ TYLE TELEWIZORA.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak chcesz oszczędzać na prądzie to nie w tym kierunku, filtr ma chodzić non stop zwłaszcza kubełkowy. Mechanik też non stop.

Cyrkulatory można by włączać lub wyłączać w razie potrzeby.

Oświetlenie powinno się świecić z 10 godzin ( u mnie świeci od 10 do 22.00 led) jak się patrzę na baniak to gaszę ledy i odpalam świetlówki.



A WRACAJĄC DO TEMATU FILTRA JAK CHCESZ OSZCZĘDZIĆ PRĄD TO NIE OGLĄDAJ TYLE TELEWIZORA.

POZDRO



Jeśli chodzi o filtr mechaniczny to tutaj akurat bym polemizował. Fakt, że ciągła praca "mechanika" zapewnia utrzymywanie na bieżąco czystości w akwarium i z tego względu zaleca się nie wyłączanie takiego filtra, ale jakbyś się bardzo uparł i był gotów pójść na kompromis w aspekcie "czystość - ekonomia" to tutaj można byłoby rozważyć taką ewentualność, choć jak dla mnie nie ma to sensu.

Również z tezą o konieczności doświetlania zbiornika sztucznym światłem przez 10 godzin na dobę też bym polemizował. U mnie oświetlenie działa przez 5 godzin (pomiędzy 16.00, a 21.00). Faktem jest natomiast, że akwarium stoi w mocno doświetlonym pomieszczeniu, mającym okna od wschodu, południa i zachodu, w którym przy słonecznej pogodzie przez cały dzień jest bardzo jasno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Również z tezą o konieczności doświetlania zbiornika sztucznym światłem przez 10 godzin na dobę też bym polemizował. U mnie oświetlenie działa przez 5 godzin (pomiędzy 16.00, a 21.00). Faktem jest natomiast, że akwarium stoi w mocno doświetlonym pomieszczeniu, mającym okna od wschodu, południa i zachodu, w którym przy słonecznej pogodzie przez cały dzień jest bardzo jasno ;-)




Ja nikomu nie karzę oświetlać szkiełka jak ja ( moje akwarium stoi w najciemniejszym miejscu pokoju)

Z filtracją mechaniczną bym się z kolegą zgodził ale jak ja mam po za gąbką podpiętą do niego komorę z bio ceramiką to jednak lepiej żeby miała ciągły przepływ. Zresztą te filtry są bezgłośne chyba że jest uszkodzony to potrafi zajść za skórę.


Poprzedni Aquael C 1000 jak się zacierał to hałasował jak traktor, bywało że gasiłem go na noc bo bym nie zaspał( baniak w sypialni) i rybkom to nie przeszkadzało i akwarium wcale jakieś brudniejsze się nie robiło( może dlatego że nie mam zupy tylko 10 rybek w 240 litrach)


Wymieniłem go na sprawnego brata o przepływie 2000 litrów i śmiga cichutko, nie ma potrzeby odłączania od gniazdka.




Pomijając temat Czy akwarium hałasuje to jak ktoś chce ciut oszczędzać prąd to może grzałkę wyłączyć z gniazdka( ja się zastanawiam czy jej całkiem z baniaka nie wyciągnąć) Przy 22- 26 stopniach w domu temperatura utrzymuje się na 27 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z filtracją mechaniczną bym się z kolegą zgodził ale jak ja mam po za gąbką podpiętą do niego komorę z bio ceramiką to jednak lepiej żeby miała ciągły przepływ.



Jeśli nie jest to typowy "mechanik" to oczywiście zgadzam się z Kolegą, choć jeśli masz 240 litrowe akwarium to zapewne i tak masz jakiś kubeł do filtracji biologicznej, prawda ?

Ja też mam Aquaela 2000, ale komorę na media odpiąłem i będę korzystał z niej w incydentalnych przypadkach (np. celem umieszczenia węgla itp.)


Pomijając temat Czy akwarium hałasuje to jak ktoś chce ciut oszczędzać prąd to może grzałkę wyłączyć z gniazdka( ja się zastanawiam czy jej całkiem z baniaka nie wyciągnąć) Przy 22- 26 stopniach w domu temperatura utrzymuje się na 27 stopniach.



Toż to masz temperaturę jak w jeziorze Malawi ;-) Według mnie przy takiej temperaturze otoczenia i oświetlaniu zbiornika świetlówkami umieszczonymi w pokrywie przez 10 godzin na dobę wyrzuciłbym grzałkę z akwarium - w tym przypadku po prostu szkoda miejsca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post_Mortem dokładnie kolego, grzałkę pewnie wywalę z akwarium, ale narazie jest umieszczona poziomo ciut nad piaskiem. Z przodu jej nie widać.

Czasami przy podmianach jak leję wodę prosto z węża ogrodowego to ją włączam. W razie jak za zimną wodę ustawię z prysznica to grzałka wyrówna.

Woda ze studni więc nie ma chloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian_Z dzięki za odpowiedz oto mi chodziło chciałem być pewny na 100%, wiesz jak jest ile ludzi tyle opini pozdrawiam.


Akurat, tutaj jest tylko jedno wyście. 24/7.


Oświetlenie powinno się świecić z 10 godzin


Nie koniecznie powinno bo to nie jest roślinniak gdzie rośliny potrzebują światłą do fotosyntezy.

jak się patrzę na baniak to gaszę ledy i odpalam świetlówki.


no ja na baniak patrzę za każdym razem jak przechodzę. Więc irytowało by mnie gaszenie ledów i zapalanie świetlówki. Co jeszcze - dla ryb może być to stresujące takie zmienianie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.