Skocz do zawartości

Wykonanie akwarium


darkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy piszę w dobrej zakładce ale lepszej nie znalazłem...Mam pytanie odnośnie sklajenia nowego akwarium na bazie mniejszego...W tej chwili dysponuję akwarium 100x60x50(wys) chciałbym z tego akwarium wykorzystać szyby boczne, a pozostałe na dno akwarium, boczne długie będą zamówione. Moim zamiarem jest budowa akwarium 150x60x50 lub nawet ciut dłuższego i tu mam dylemat...Jak połączyć szyby na dnie akwarium? jaka gruba spoina, czy na to przykleić jakiś pasek? czy akwarium przez to nie straci na wytrzymałości? Ile czasu trzeba przeznaczyć na schnięcie? (teraz mam trochę rybek i zależy mi na czasie) szkło ma 10 mm. Z góry dzięki za odpowiedź :-)

Przeniesione do odpowiedniejszego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepszym miejscem dla tego wątku byłaby sekcjaTechnika (dział: DIY - 'Zaczarowany ołówek' lub ewentualnie - Osprzęt do akwarium).

Odnoszę wrażenie, że planujesz samodzielnie się pobawić w klejenie akwarium. Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał, ale z uwagi na okoliczność, że Twoje akwarium będzie całkiem sporych rozmiarów sugerowałbym zlecenie jego wykonania komuś kto się na tym zna. Po prostu istnieje w tym przypadku zbyt duże ryzyko poważnej powodzi w domu, a na samym akwarium jako zbiorniku IMHO nie warto oszczędzać bo to jest bazowe urządzenie i jeśli to możliwe należy każdorazowo eliminować ryzyko jego rozszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno to jest najłatwiejsze rozwiązanie, ale też i najdroższe...chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem i tak, żeby było bezpiecznie...powódź w domu już przeżyłem :-). Czytałem już tu na forum, że kilka osób już zrobiło tak dno, więc dlaczego nie miałbym zrobić ja, potrzebuję tylko kilka porad, bo chęci mam :-)

--

Sporo się na ten temat naczytałem i naoglądałem...wiem, że to nie to samo ale zawsze trzeba od czegoś zacząć...Nowy zbiornik to koszt z przesyłką min. 650zł ja mógłbym zrobić za połowę tej ceny, więc uważam, że jest się nad czym zastanowić. Ryzyko jednak zawsze istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do odpowiedzi już pędzę :P

otóż szyby ułożyłem obok siebie w odstępach 3mm i wcisnąłem silikon

żadnej więcej filozofii nie było z wyjątkiem tego że oczywiście szyby przed klejeniem wyczyściłem ze starego silikonu dokładnie i odtłuściłem denaturatem


potem jak mnie postraszyli to dokleiłem paski szkła 8cm ale dziś już nie dałbym się tak nastraszyć...


schło będzie dobry tydzień także ryby w jakiś baniak zastępczy

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.