Jump to content

Obsada 450l roślinożercy i wszystkożerne - propozycja potrzebna

Recommended Posts

Drodzy,

Mam listę ryb, którą chce zamówić od dr Pawlaka: http://www.mp.umk.pl/?page_id=55 jednak nie do końca wiem co wybrać. Jest już dość niebiesko i ciemno, ale prócz yellow'a brakuje trochę jasności:

Chciałbym w akwa:

P. demasoni

Labidochromisa sp. hongi (tego akurat o doktora nie ma, ale może dostanę w Warszawie)

Pseudotropheus sp. elongatus neon spot (tego też doktor nie ma) lub paralleus

Labidochromis caeruleus

Melanochromis johanii

Cynotilapia afra cobue

Moglibyście zaproponować coś żółtego lub jasnego (rozważam Metriaclima estherae red-red)? Co w ogóle sądzicie o takiej obsadzie? Oczywiście muszę jeszcze dobrać ilość sztuk.

Będę wdzięczny za pomoc.

Ładny, ale mięsożerca, a ja chciałbym się ograniczyć do lubiących zieleninę.

Chyba najlepiej wyjdzie:

P. demasoni

Labidochromisa sp. hongi

Melanochromis parallelus likoma

Melanochromis interruptus /johannii Chisumulu

Metriaclima estherae red-red choć pewnie zrezygnuję z jakiegoś melanochromisa, żeby się razem nie tarłu. Nie chciałbym przesadzić z ilością ryb, a chyba już jestem na granicy biorąc stosunek 1 do 4. Super jest też Metriaclima mbenji OB, ale boję się, że może się krzyżować z red-red.

No ta Membe deep jest ekstra. Zastanawiam się tylko czy tak jak red starczy jej sama zielenina czy pokarmy typu Tropical Malawi bo mrożonek to raczej nie bardzo.

Perez666 ta banda to dla Ciebie ile sztuk i w jakim układzie?

A prócz tej obsady to chcę tak jak poprzednio dorzucić gibicepsa. Poprzedni bardzo dobrze dawał sobie radę i był nie w kij dmuchał:)

Tu polecam układ wilosamcowy np 3+7 bo pojedynczy samiec z rzadka pokazuje jaki jest ładny.

A jak z żywieniem? Wystarczy im zielenina? Opisy opisami, ale może masz doświadczenie na żywym organiźmie. RED-REDom które kiedyś miałem wszystko z płatków, granulków dla malawi pasowało. Nie zamierzam podawać mrożonek z larwami.