Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,


Prosze o pomoc w skoregowaniu obsady pyszczakow… już teraz wiem ,ze sprzedawca to nie zawsze jest najlepszy doradca :-/

A wiec tak baniak ma 180l Juwel Rio (100x50x40), filtr Eheim 2217.

Obsada

Co do obsady to wypisze rybki których jestem 100% pewien co do gatunku i plci, te w których się wacham podkleje zdjęciami , może ktoś będzie w stanie zidentyfikować rybki i mi pomoc :-)


Aulonocara Calico – 1 samiec i 1 samica

Melanochromis Auratus – 1 samiec i 1 samica

Astatotilapia Latifasciata – 1 samiec i 1 samica(mala)

Aulonocara – 4 samice


secondaulonocara.jpg

1.Czy to Aulonocara - Red Sided Peacock samica ?!

img3401ni.jpg

2.Czy to Aulonocara - Red Sided Peacock samiec ?!

firstaulonocara1.jpg

3.Czy to Aulonocara - Yellow Regal Aulonocara – samica ?!

secondvenustus.jpg

4.Nimbochromis venustus – wydaje mi sie ,ze to samiec , moze ktos potwierdzic ?

firstvenustus.jpg

5.Nimbochromis venustus – wydaje mi sie ,ze to samica, rowniez bym prosil o potwierdzenie plci


Poza tym znajduje sie tam jeszcze - Labidochromis Caeruleus, ktorej plci nie jestem pewien oraz jedna rybka ktorej fotke dodam wieczorkiem po pracy bo poprostu niewiem jak sie nazywa.




A teraz prosba do was, jak widać uleglem namowom sprzedawcy i teraz musze to naprawić. Wydaje mi się, ze pozbede się napewno Melanchromis Auratus i Astatotilapia Latifasciata. Co jeszcze powinienem usunąć, a co może zostać wg was ? Jestem otwarty na sugestie/ porady. Ile rybek maksymalnie w takim baniaku? Dodam może, ze nie zależy mi specjalnie na tarle rybek, ale zdaje sobie sprawę ,ze bez odpowiedniej ilości samic tylko agresja bedzie sie szerzyc w akwarium.


Dziekuje , pozdrawiam

Opublikowano

Myslalem zeby sie pozbyc :

2 Venustus

4 mbuny (Melanochromis Auratus i Astatotilapia Latifasciata)

2 Calico Aulonocara

oraz wlasnie yellow


Wtedy zostalby aulonocara Red Sided Peacock( zdjecie 1 i 2) o ile to red sided.... i 4 aulonocary samice... Niewiem czy moglbym cos do tego jeszcze dorzocic czy ogolnie moje myslenie schodzi na coraz gorsza droge :-/


Dzieki ejlot12 za pomoc, moze ktos by mnie jeszcze naprowadzil z tym wszystkim ?

Pozdrawiam

Opublikowano
aulonocara Red Sided Peacock( zdjecie 1 i 2) o ile to red sided.... i
Nie znam takiej odmiany (pewnie nazwa handlowa) może tu coś podobnego znajdziesz http://cichlidenareal.ru/wiki/index.php?rod=AULONOCARA choć równie dobrze może to być mieszaniec (o to w przypadku tych ryb jest dość łatwo)

IMHO dla mnie minimum, nawet dla najmniejszych Aulonek to 240l, te ryby muszą mieć trochę miejsca do pływania.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Wg mnie żadna z tych ryb, cokolwiek to jest nie nadaje się do twojego zbiornika. Może jeszcze ten l.caeruleus ale na pewno nie z aulonami - za mało miejsca. N. Venustusa też można trzymać w akwa przynajmniej 500l.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Z tego co znalazlem to ten Red Sided Peacock jest rowniez znany pod nazwa : Aulonocara Hansbeansch ; Aulonocara nyassae ; Aulonocara Red Flush


Najwidoczniej musze usiasc i sie gleboko zastanowic co robic, niestety z racji tego ,ze mieszkam zzagranica wieksze akwarium nie wchodzi raczej w rachube... ale cos napewno wymysle, moze komus przyjdzie tutaj cos jeszcze do glowy :)


Dzieki za pomoc

Opublikowano

Oddaj do zoologa stara obsade , zamiast korzeni ktore masz (zakwaszaja wode raczej nadaja sie do biotopu ameryki nie do malawi)dodaj skalek i wpuść mlode p. saulosi.

Opublikowano
Oddaj do zoologa stara obsade , zamiast korzeni ktore masz (zakwaszaja wode raczej nadaja sie do biotopu ameryki nie do malawi)dodaj skalek i wpuść mlode p. saulosi.


nie wprowadzaj kolegi w blad bo nie wszystkie korzenie zakwaszaja wode,byla o tym dosc obszerna dyskusja na forum.Sam posiadam dwa i jakos parametry mam takie jak powinny byc,jezeli komus sie podobaja to czemu nie

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Ogolnie rzecz biorac jestem bardzo zaskoczony pozytywnie tym forum, ludzie bardzo aktywni i pomocni , nie trzeba czekac po tydzien w temacie az ktos udzieli rady :)


Wracajac do tematu, w akwarium zostal jeden korzonek, zastanawialem sie czy go zostawic czy tez wyciagnac. Jak narazie zostanie tam pewnie conajmniej z miesiac. Fotki rybek sa jeszcze z stara oprawa akwarium ;)

Najsmieszniejsze jest to ,ze jedna osoba pisala mi tu juz w temacie(http://forum.klub-malawi.pl/witam-t20116.html?p=239524#post239524) ,ze akwa zagracone skalkami a tu kolega mowi ,zeby dorzocic :D Ale to sa juz kwestie gustow, osobiscie jezeli wyciagne korzen to pewnie dorzoce jeszcze jakiegos kamienia ;)


Co do parametrow wody to sa chyba ok:

Ph 8.4

Amonia- 0

No2 - 0

No3 - 20ppm (Filtr ma poltora miesiaca)


Chcialem jeszcze poruszyc jeden temat - obsady. Nie ukrywam, ze sprzedawca nawtykal mi tych rybek... nie dawalo mi to spokoju wiec zadzwonilem do niego dzisiaj ,zeby pogadac poprostu o wymianie ich itp.

On przy luznej rozmowie dalej tkwil twardo w tym,ze mozna trzymac kilka gatunkow pyszczakow malawi nawet w takim malym akwa jak 180l tylko ,ze trzeba akwarium przerybic aby zredukowac agresje... Fakt faktem wiekszosc filmikow na youtube ma przerybione zbiorniki i wymieszane gatunki... co wy o tym myslicie ?! Rybki chyba beda sie meczyc w takim przerybionym zbiorniku ?! Czy glownie ograniczenie gatunkow w akwa pyszczakow ma na celu obnizenie agresji czy bardziej chodzi oto ,zeby one sie nie krzyzowaly ?


Pozdrawiam

Opublikowano

Chodzi o to aby stworzyc jak najlepsze warunki zycia, dlatego kupujac ryby bierzesz po uwage: podobna diete, agresje i wymiary koncowe.Na kazda mala mbune powinno przypadac jakos 20l wody a dlugosc akwarium moim zdaniem i nie tylko powinna byc 9-10X krotnoscia dlugosci ryby. Nimbochromis venustus wykonczy Ci obsade i zostanie sam po czym prawdopodobnie skarlowacieje.


Jezele chodzi o kontrolowane przerybienie czy zależy Ci na obserwacji naturalnych zachowan ryb? czy na bezsensownym dekoracyjnym akwarium.

To jest forum milosnikow tego biotopu , owszem 2 male gatunki mbuna w ukladzie 1x4 mozesz miec ale nic po za tym. Sprzedawca to bojownika sprzeda i powie ze kubek sie na akwarium nada bo to ryba labiryntowa.

P.s korzenie mozna miec ale 1 plan powinny stanowic kamienie w koncu ma to byc wycinnek jeziora.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.