Skocz do zawartości

Witam (-:


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-)


Chcialem sie na poczatku przywitac, trafilem juz tutaj kilkakrotnie jako gosc, wiec w koncu postanowilem sie zarejestrowac :P Mam baniak 180l Juwel Rio (100x50x40)z pyszczakami… co do obsady to moze na chwile obecna przemilcze bo napewno bede musial poruszyc to w osobnym temacie – oczywiscie liczac na wasza pomoc. W akwa znajduja sie glownie kamienie oraz jeden korzen – zreszta podkleje post zdjeciem.


Filtr – Eheim 2217

Grzalki – dwie Sera 200w

Lampy- standardowe T8


To chyba tyle jak na poczatek,

Pozdrawiam


Radek


img00421x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zywo troszke lepiej wyglada choc skalek jest dosc sporo.

Co do obsady to wlasnie koncze wrzocac zdjatka bo sprzedawca to mi tak namieszal w glowie,ze szkoda gadac...nie czyta sie przed kupnem rybek to tak potem jest - mam nauczke.

Dzieki za komentarze

p.s. Co do obsady to tutaj link z tematem http://forum.klub-malawi.pl/pomoc-obsada-180l-duza-korekta-t20118.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie :-)


Postanowiłem odgrzebać mój stary temacik, ponieważ zaszły pewne zmiany :-)

A więc tak:


Baniaczek 450l (Juwel Rio 400)

Dwa filtry w baniaku:

Eheim 2217 oraz wewnetrzny filter standardowy co byl w baniaku.


Mieszkając w Irlandii bez dwoch grzałek sie nie obędzie - obie 250W


Tutaj fotka baniaka na dzień dzisiejszy:


20130610.jpg


Obsada w tej chwili to:


Aulonocara Red Rubin samiec + 5 Samic

10 maluchow Aulonek

Ps. Saulosi - napewno 3 samce + 8 na ktore czekam ,az sie wybarwia

Ps. Acei 8 rybek również czekam ,aż troszkę dorosną by móc zidentyfikować płeć


Obsada docelowa to:


Ps. Saulosi 3+7

Ps. Acei 2+5

Aulonki 3+5 lecz zastanawiam sie głęboko jak to ugryźć z faktu tego,że mam wymieszane samice a do tego jedną bankowo hybryde

Rynek Irlandzki nie należy do najlepszych jeżeli chodzi o jakość Aulonek więc myślę,że czas wszystko zweryfikuję.


Plany


Zrobienie tła wewnętrznego oraz zmiania kamieni, ale wiadomo, że to są plany.


Wszelkie porady, sugestie jak zawsze są mile widziane.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ładny baniaczek, tylko ten garażyk po lewej stronie troszkę nie pasuje i gdybyś jakimś większym kamieniem zastawił mu wjazd to spoko. Ale to moja opinia i Ty oraz inni mogą mieć inną. Poza tym, co za skały masz w akwa chodzi mi o te po prawej bardzo fajnie i naturalnie wyglądają. Czy to wapień filipiński taki dziurawy jest??

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym garażykiem pomyśle czy raczej pokombinuję ;-) Aparaty mnie nie lubią :D dlatego też taka fotka machnięta z góry telefonem. Postaram się nakręcić jakiś filmik to będzie można lepiej się przyjrzeć.


Co do kamieni w baniaku hmm troszkę mi głupio, że nie znam jednoznacznej odpowiedzi... w sklepie te akurat kamyki były opisane jako kamienie oceanu (ocean rock).Te duże płaskie kamienie również były sprzedane pod tą samą nazwą. Mogę dodać,że te po prawej są stosunkowo bardzo lekkie i w miarę kruche. Niestety tutaj gdzie mieszkam otrzymanie prawidłowej odpowiedzi nawet w sklepie graniczy czasem z cudem :-) Mam część wapni filipińskich wymieszanych własnie z ...hmm... poszperam jutro w google i dam znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.