Skocz do zawartości

Obsada 200L


j4q

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o rdzawe to nie wchodzą w drogę innym rybą jak i inne ryby im. Ostatnio miałem tarło rdzawych ale samic nie donosiła ikry, może przez to że było jej to pierwsze tarło.

Co do diety to może i masz rację, że można było by zwiększyć udział mięsnych dodatków. Tylko pytanie. Czy nie odbije się to mocno na saulosach , wszędzie piszą że powinny dostawać pokarm z przewagą dodatków roślinnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję obsadę z Cobue mniej więcej w takim układzie:

Pseudotropeus Saulosi 2+5

cynotilapia afra Cobue 1+3


Myślę że pod względem pożywienia podobne, Cobue w przeciwieństwie do mięsożernej odmiany red top likoma jest bardziej "wszystkożera", jaki pokarm polecacie do takiej obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaj te pokarmy które wypisałem w swoim jadłospisie masz w nim pokarmy roślinne osi spirulina i NF premium plant cichlid jak i pokarmy zwierzęce i wybarwiające OSI vivid color , OSI brine shrimp i granulat NF premium cichlid. Jedynie co tak jak podpowiada meszek zwiększ udział mięsnych pokarmów . U mnie na tych pokarmach rybki rosną jak na drożdżach , bardzo ładnie się wybarwiają no i nie brudzą wody. Karmiąc tymi pokarmami dostarczysz rybą wszystko co im potrzeba.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam takie pytanie, obsada docelowa jaką chcę posiadać to:

pseudotropeus saulosi 2+5

cynotilapia afra cobue F1 1+3


pytanie:

ile nie wybarwionych młodych rybek proponujecie kupić żeby mieć pewność że będę miał odpowiednią ilość samców, i uniknę dużego odłowu i problemu z oddaniem rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, obsada docelowa jaką chcę posiadać to:

pseudotropeus saulosi 2+5

cynotilapia afra cobue F1 1+3


pytanie:

ile nie wybarwionych młodych rybek proponujecie kupić żeby mieć pewność że będę miał odpowiednią ilość samców, i uniknę dużego odłowu i problemu z oddaniem rybek.



A kto Ci kaze odlawiac, mlodych sie kupuje po 8 szt by miec te 3 samice, w przypadku saulosi kup 12. Ryby same utworza sobie uklad (bez odlawiania) taki jaki im bedzie pasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci kaze odlawiac, mlodych sie kupuje po 8 szt by miec te 3 samice, w przypadku saulosi kup 12. Ryby same utworza sobie uklad (bez odlawiania) taki jaki im bedzie pasowal.
No jak ma się szczęście jak ja, to na bodajże 8 callainosów ma się jedną samicę a na 12 yello dwie :twisted: Tak czy siak musiałem odławiać a wolałem żywe niż trupki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś wielki dzień! :)


po 43 dniach od zalania w końcu doczekałem się 18 mieszkańców, także przedstawiam wam 12szt Pseudotropheus Saulosi, 6szt Cynotilapia Afra Cobue F1.


fm0jolxwwc41.jpg


cztz1rdrugkx.jpg


jlrfdjh6zuej.jpg


Rybki już po ok. 4 godzinach od wpuszczenia pływają po całym akwarium i przeglądają wszystkie kryjówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.