Bebek Opublikowano 30 Grudnia 2012 Autor #11 Opublikowano 30 Grudnia 2012 Dzisiaj zmieniłem jedną z świetlówek na niebieską (teraz jest: 1 x 30W 6500K, 1 x 30W Blue Light) - efekt jest super, świetnie widać "szczegóły" kolorów pyszczaków, nie mówiąc o bardziej wyraźnych skałach :-)
Perez666 Opublikowano 31 Grudnia 2012 #12 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Niebieskie świetlówki zafałszowują kolory ryb i bardzo kiepsko to wygląda...imho.
Bebek Opublikowano 31 Grudnia 2012 Autor #13 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Niebieskie świetlówki zafałszowują kolory ryb i bardzo kiepsko to wygląda...imho. Nie jest to zwykłe niebieskie światło, jest to HAGEN MARINE-GLO, w połączeniu z jasną świetlówką wygląda bardzo dobrze. Po nowym roku zakupię jeszcze HAGEN LIFE GLO II co z pewnością poprawi i wyszczególni barwy ryb. Już teraz bardzo dobrze to wygląda, rybki są bardziej "ostre" i szczegółowe, akwarium wygląda jak telewizor Full HD. Pozdrawiam !
Bebek Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Autor #14 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Akwarium 300 litrowe Wymiary zbiornika: 120x50x50 Podłoże: JBL AQUABASIS oraz AQUARIUM SUBSTRATE 2-4mm Polar, PIASEK KORALOWY o granulacji 0.3-1 mm Nawożenie: AZOO CARBON PLUS, JBL BIOTOPOL, JBL DENITROL, Tetra Planta Min Filtracja: FILTR JBL e1501 + JBL Top Clean Skimmer Ogrzewanie: JBL PROTEMP 300W Napowietrzanie: Ruch tafli wody + sporadycznie napowietrzacz Oświetlenie: 2 x 36W (HAGEN MARINE GLO, HAGEN POWER GLO) Wyposażenie: Dolomit żółty Flora: jak na zdjęciach (zdecydowałem się na kilka roślinek, ponieważ rośliny są producentem tlenu, pochłaniają z wody CO2, oraz nadmiar substancji mineralnych i związki azotu) Obsada: Labidochromis Caeruleus (Yellow): 1+5 Pseudotropheus Demasoni: 1+3 Pseudotropheus Socolofi: 1+5 Pseudotropheus Saulosi: 1+4 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acc8bb5d3db7f636.html Parametry wody: pH: 8.0 kH: 16 NO2: 0.0 NO3: 1 Fe: 0.1 NH4: <0.05 PO4: 0.02 Cu: 0,0
harisimi Opublikowano 2 Kwietnia 2013 #15 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Ale z obsadą to kolega się ukrywa widzę tam demasoni i yellow a poza tym dlaczego malawi/tanganika, zapewne i z tangi tam coś masz bo i w tandze są pyszczaki
Bebek Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Autor #16 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Ale z obsadą to kolega się ukrywa widzę tam demasoni i yellow a poza tym dlaczego malawi/tanganika, zapewne i z tangi tam coś masz bo i w tandze są pyszczaki Aj, faktycznie, niby aktualizacja a o obecnej obsadzie zapominałem Labidochromis Caeruleus (Yellow): 1+5 Pseudotropheus Demasoni: 1+3 Pseudotropheus Socolofi: 1+5 Pseudotropheus Saulosi: 1+4 Obsada jeszcze nie jest "końcowa", Pseudotropheus Demasoni najprawdopodobniej będą do oddania, bo widzę po zachowaniach, że są agresywne w stosunku do pozostałych gatunków, poza tym pływają jeszcze 2 osobniki Nimbochromis Venustus (Pyszczak Wspaniały), które póki co są małe - mają po około 7 cm, ale z tego co wiem rosną do 25 cm, więc na pewno będą do oddania. Pozdrawiam !
harisimi Opublikowano 2 Kwietnia 2013 #17 Opublikowano 2 Kwietnia 2013 Demasoni powinny być do oddania co najmniej z przyczyny diety o Nimbo już nie wspomnę toć ty teraz pielęgnujesz krokodyle w wannie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się