Bebek Opublikowano 23 Grudnia 2012 #1 Opublikowano 23 Grudnia 2012 Akwarium 300 litrowe Wymiary zbiornika: 120x50x50 Podłoże: JBL AQUABASIS oraz AQUARIUM SUBSTRATE 5L, 2-4mm Polar Nawożenie: AZOO CARBON PLUS, JBL BIOTOPOL, JBL DENITROL Filtr: FILTR JBL e1501 + JBL Top Clean Skimmer Ogrzewanie: JBL PROTEMP 300W Oświetlenie: 2 x 36W Wyposażenie: Dolomit żółty Obsada: Pyszczaki Flora: jak na zdjęciach http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acc8bb5d3db7f636.html Parametry wody: pH: 8.0 kH: 6 NO2: 0.0 NO3: 1 Fe: 0.1
Bezprym Opublikowano 23 Grudnia 2012 #2 Opublikowano 23 Grudnia 2012 Witaj! Po co niepotrzebnie tracić pieniądze na podłoże.Malawi to nie roślinniak to jest biotop skalny, wystarczy zwykły piach ikamienie. Nawożąc węglem oraz co2 zmiękczysz tylko wodę a w tym biotopie to niepożądane, poglądaj fotki w galerii, poczytaj FAQ da ci to jakieś pojęcie o tym biotopie.
Bebek Opublikowano 23 Grudnia 2012 Autor #3 Opublikowano 23 Grudnia 2012 Witaj! Po co niepotrzebnie tracić pieniądze na podłoże.Malawi to nie roślinniak to jest biotop skalny, wystarczy zwykły piach i kamienie. Zgadza się, jednak przed zalaniem zbiornika myślałem o kilku odmianach roślinek (nie do końca miałem w planach Malawi, po zalaniu wodą już było za późno na "pozbycie" się ziemi, dlatego to podłoże zostało;) Wiem, że Malawi to skały i piasek, jednak pomimo wszystko planowałem kilka roślinek - jak na zdjęciach http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acc8bb5d3db7f636.html
makok Opublikowano 23 Grudnia 2012 #4 Opublikowano 23 Grudnia 2012 tak jak Ci napisał Bezprym -- a ryby z malawi szybko Ci pokażą gdzie mają Twoje podłoże
Bebek Opublikowano 23 Grudnia 2012 Autor #5 Opublikowano 23 Grudnia 2012 tak jak Ci napisał Bezprym -- a ryby z malawi szybko Ci pokażą gdzie mają Twoje podłoże Czekam na ten moment
Bezprym Opublikowano 23 Grudnia 2012 #6 Opublikowano 23 Grudnia 2012 Jeśli nie zaprzestaniesz nawozić dwutlenkiem węgla możesz się się nieprzyjemnie rozczarować. Układ kamieni nawet ładnie ci wyszedł.
makok Opublikowano 23 Grudnia 2012 #7 Opublikowano 23 Grudnia 2012 a tak nie katuj tych ryb tym dwutlenkiem... ph masz pewnie <7
Bebek Opublikowano 23 Grudnia 2012 Autor #8 Opublikowano 23 Grudnia 2012 a tak nie katuj tych ryb tym dwutlenkiem... ph masz pewnie <7 AZOO CARBON PLUS to węgiel w płynie - nie wpływa na pH, jest odżywką dla roślin - używam naprawdę rzadko - raz na tydzień wlewam około 5 ml (bardzo małą nakrętkę), aby te kilka roślinek miało jakiś nawóz, parametry wody są sprawdzane systematycznie, pH wynosi 8.0 (7.8-8.0) -- Jeśli nie zaprzestaniesz nawozić dwutlenkiem węgla możesz się się nieprzyjemnie rozczarować. Układ kamieni nawet ładnie ci wyszedł. To nie instalacja CO2, to tylko węgiel w płynie, który nie zmienia parametrów wody (nie wpływa na zmiany pH) -- Układ kamieni nawet ładnie ci wyszedł. Dziękuję Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś 2-3 większymi kamieniami.. (wystarczy podjechać kilka kilometrów do kopalni dolomitów i można wybierać do woli - za darmo , tylko ciężko "wygrzebać" większe okazy..
marcinkplock Opublikowano 24 Grudnia 2012 #10 Opublikowano 24 Grudnia 2012 Takie małe dawki carbo na twój litraż i tak nic nie dają , nie ma to sensu. Wystarczy jak będziesz nawoził nawozami makro i mikro gotowymi (ale to wychodzi drogo) lub solami , które samemu się rozrabia i zapodaje według kalkulatora. http://www.ploaqua.pl/viewtopic.php?t=10 Maz tu link z mojego Płockiego forum napisany przez Darma11 który naprawdę wie co mówi (pisze)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się