Skocz do zawartości

Akwa esku - od podstaw


esku

Rekomendowane odpowiedzi

aż się prosi o sump - bo przy takim ustawieniu nie widzę opcji na te całe węże kubełkowe :P

a i hydroponika... nieee zarośnie toto jakoś u góry... i ciemno tam raczej :P

tylko sump :P

--

aaa i żona ma rację co do ustawienia :P

będziesz miał pokój z kominkiem dla żony i pokój z dwoma fotelami, na browaka ze znajomym przy akwa... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makok, prosi, oj prosi. Tylko ja strachliwy jestem.

Jeżeli znajda kogoś u siebie kto mi pomoże to jak najbardziej stawiam. wewnątrz akwa komin i pod spodem wejdzie sump o wymiarach mniej więcej 80x45xh. No tylko jakoś ciężko jest znaleźć w suwałkach takiego napaleńca. Jak kogoś znacie, proszę o namiary.

Druga wersja filtracji - to narurowiec.

A trzecia - zostają kubły. Robię koronę. Wszystkie rurki przerabiam na pp i prowadzę miedzy ścianą a szybą boczną do góry i chowam je w koronie. Rozprowadzenie od góry po wszystkich 4 narożnikach. W tedy deszczownie z pp oraz rurki zasysowe. Wydaje mi się że by nie rzucały się tak na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, taka robota to czysta przyjemność :D.

Po sobotniej, skacowanej, rozmowie z kumplem na gg Stwierdziłem że czas się wziąć do roboty. Silikon już wysechł, a wlanie wody to jeszcze nawet nie jest planowana.

Plan na najbliższe dni:


1. zrobienie hydrauliki

2. przywiezienie piachu i kamieni

3. oświetlenie – zrobienie wiszącej belki

4. hydroponika – (w końcu muszę zamówić szkło)

5. Wlanie wody – ale nie jest one koniecznie na końcu. Nie wiem czy tego nie zrobię przed robieniem elektryki.

6. Obudowa regału – dalej nie wiem jeszcze jak to zrobić najlepiej.

Zauważcie że nie podaje żadnych terminów :D dla swego bezpieczeństwa i żeby potem nie było rozliczeń :D


Punkt 1. hydraulika – zawsze uważam że niedziela to dobry dzień na robotę :D

Wygląda to strasznie, ale mam nadzieję że będzie działało :D.

Parę zdjęć z prac i efektów.

Mój mały pomocnik

P1200065.JPG

Moje miejsce pracy

P1200071.JPG

Pierwszy element – fajka zasysowa. Moja rada – nie róbcie tego na kolanie – dziura w spodniach i palec lekko poszarpany – ale daje rady :D

P1200068.JPG

Przymiarka

P1200070.JPG

Efekt końcowy

P1200083.JPG

Fajka ze środka wylądowała już na tylnej ścianie. Musze dorobić jeszcze jedną deszczownię i podłączyć rurki do filtra. Na razie będzie działała tylko na jednym do puki startery moje pływają w 240l. Dopiero po ich przerzuceniu będą działały dwa filtry.

Kilka zdjęć znajduje się jeszcze na stronie https://plus.google.com/u/0/photos/104111553007476198575/albums/5835793594152904001?authkey=CIPNlIesuuDbqgE


Co do rurek to albo schował je za tłem strukturalnym – pracochłonny pomysł kolegi – albo narzucę tam kamieni, postawie korzenie i posadzę rośliny – mniej pracochłonny pomysł :)

Także dzisiaj końcowa robota i jutro wstawię fotkę ostateczną :D na zamknięcie tego rozdziału :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki piękny banniaczek zrujnowany milionami rur :P

ryby Ci zasypią te wloty, zobaczysz :P

no i odkryją te rury na dnie... będziesz co tydzień je zasypywał na nowo aż się poddasz wreszcie :P

--

ale luz... nie martw się... obiecuję że za dwa lata nie powiem: "a nie mówiłem?" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.