Skocz do zawartości

Debiut Kulfoniastego - 500L


CoolPhone

Rekomendowane odpowiedzi

dsc1533f.jpg



Cześć,


na forum jestem już obecny jakiś czas więc sporo osób może mnie już kojarzyć. Historia mojej przygody z jeziorem Malawi zaczęła się od przypadkowego wspomnienia moich znajomych o tym, że mają Pseudotropheusy w swoim akwarium.

Zaciekawiony tematem wpisałem to w google i oczywiście trafiłem tutaj:) Tak to się zaczęło. Przez ponad pół roku koncepcja tak ewoluowała, że początkowo planowany zbiornik 160l jednogatunkowy został w mojej głowie zamieniony na 240l (do dziś mam pokrywę na taki baniak), a finalnie i tak zdecydowałem się na zestaw Aquaboro 500l.


Akwarium zakupiłem końcem sierpnia, wystartowało końcem października, a pierwsze ryby trafiły do niego zeszłej niedzieli.


Coś więcej na temat mojego skrawka Malawi:


zestaw Aquaboro o wymiarach 200x50x50 500l (aluminiowa pokrywa, szafka oraz szkło).

Filtracja mechaniczna - Aquael Circulator 2000 + jvp102.

Filtracja biologiczna - JBL CP500 (1200l/h), 1/3 grysu koralowego oraz 2/3 bioceramiki.

Grzałka - 200W

Oświetlenie - T8 2x58W.


Dojdzie jeszcze do tego jakaś listwa led do świecenia gdy jestem w pracy - tak dla oszczędności.


Aranżacja: skały (serpentynit, melafir), piach budowlany 1mm, tło to czarne spienione PCV, korzeń drzewa red moor wood oraz nurzaniec (docelowo wychodzi na to, że go jednak nie będzie bo zasmakował on strasznie moim Acei).


W rolach głównych występują młode:


Pseudotropheus sp. Acei Luwala - 16 sztuk

Metriaclima Msobo Magunga - 12 sztuk

Pseudotropheus Demasoni - 3 sztuki (maluchy, były 4, ale jedna sztuka chyba zbyt słabo się kryła albo tak się kryje, że jej nie widzę:) ).


Dojdzie jeszcze kilka sztuk (prawdopodobnie 9) demonków i M. Zebra Maison Reef.


dsc1313z.jpg


dsc1491e.jpg



Na koniec specjalne podziękowania dla kolegi Meszka za cierpliwość co do mojej osoby i pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego :) Pozdrawiam też drugiego kolegę Harnasia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, miło mi, że akwarium się podoba.


Co do nurzańca to w piątek przyszedł mi pokarm Naturefood Premium Cichlid Plant i odkąd go sypie zaobserwowałem jakby spadek zainteresowania roślinami. Mam nadzieję, że ryby dadzą sobie spokój z nurzańcem bo chciałbym żeby się uchował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.