Jump to content

mętna woda przy podmianie


JaWoR133

Recommended Posts

Witam, mam problem przy każdej podmianie wody, mam baniak 120l podmianę robię 20l. Po wlaniu podmienianej wody akwarium robi się mętne - czy wszyscy tak mają ?

Nawet po odstaniu 2 dni nie mogę osiągnąć krystalicznie czystej wody :/

poproszę o kilka porad bo nie mogę znaleźć tego na forum. Te akwarium mam już ponad 2 mies, na dnie piasek - obsada to Aulonocary

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mętna woda to nic innego jak pierwotniaki na 99% płaźińce lub nicienie, niektóre ryby moga z nimi żyć, aczkolwiek jedni mówią że świadczy o dojrzałości akwarium, drudzy o zaniedbaniu- tzn zbyt dużo związków azotowych, przerybiony zbiornik, przekarmiane ryby, zbyt dużo zalegających odchodów. Ja pozbyłem się tego dopiero nadmanganianem potasu. DObry podobno jest też levamisol, ale trzeba dokładnie pilnować kuracji, źle przeprowadzona uodparnia to dziadostwo na lek. Druga sprawa, ryby się męczą widać to np po ocieraniu się o przedmioty, ruchy pyskiem jakby chciały coś wypluć, ja u siebie zauważyłem jak dosłownie wbijają się w ciało ryby. Zrób kilku dniową głodówkę i zobacz też co się będzie działo, jeśli woda się wyklaruje to beda pierwotniaki.


Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Plazince to takie jakby ślimaki bez muszli, nicienie to takie białe swidrujace robaczki są w toni wodnej, podłożu i na szybach jako kożuch-śluz po spuszczeniu wody na szybach bardzo dobrze je widać, wtedy szybko kierują się do wody i pelzaja w dol, na skórze ryb najczęściej w okolicach pyska i zgrubienia tłuszczowego na czole. Wszystko jest widoczne gołym okiem. Pierwotniaki najczęściej docierają do naszego akwarium wraz z pozywieniem, mrozonki, suszone skorupiaki, rośliny, kamienie czy korzenie źle spreparowane. Zła dieta i tak jak pisałem wyżej i pierwotniaki rozmnażają się w tempie błyskawicznym + podmiana wody i mamy wode metna z małymi gosciami w toni.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że biologia u Ciebie jest do kitu. Podmiana wody i od razu pierwotniaki? Za mało bakterii w filtrze i akwarium i problem gotowy. Napisz jeszcze, czy woda odstaje 24h czy jakieś uzdatniacze a może prosto z kranu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.