Jump to content

240L Jaki 3 gatunek do 1+3 P.Saulosi, 1+3 Cynotilapia Afra Coube


Recommended Posts

Witam od niecałego roku posiadam min. P.Saulosi 1+3 z których jestem bardzo zadowolony, mam jeszcze Metriaclima Red Red 1+3 do oddania/sprzedania i P.Acei 2+2 do oddania/ sprzedania (te dwa końcowe gat. to błąd w sztuce, za mało wiedzy a za dużo zaufania do handlarzy naciągaczy!)

Po tej redukcji planuję zakup młodych Cynotilapia Afra Coube około 6szt. (docelowo 1+3) i właśnie do was pytanie jaki trzeci gatunek mógłbym wpuścić o podobnej diecie i do tego litrażu (240L), żebym był zadowolony.

7f3f0686a3fe3c99med.jpg

To mój zbiornik ale już usunąłem ten mini kotnik bo zakupiłem osobne akwarium.

Zależy mi na tym trzecim gatunku żeby nie był jakiś banalny, i kolorystycznie się wyróżniał.

Link to comment
Share on other sites

a po za tym afra to miesozerca wiec dieta nie bardzo bedzie pasowała

Czytałem w bazie ryb że afra "Coube" to wszystkożerca a sweden ładny ale za duży. A jest jakiś ładny pyszczak najlepiej czerwony lub coś koło tego do 240-stki?

--

A jak by dodać coś takiego Pseudotropheus sp. Elongatus

Link to comment
Share on other sites

C. afra Cobue to planktonożerca - dieta zdecydowanie w stronę "mięska", choć przy kompromisowym karmieniu z powodzeniem można ją trzymać z peryfitonożercami, których dieta w przeważającej części powinna składać się z pokarmu roślinnego.

Jeśli chodzi o elongatusy to tutaj masz duże pole manewru, ale do silnie terytorialnej afry i saulosi zdecydowałbym się na Twoim miejscu na w miarę spokojną mpangę, która nie powinna raczej wchodzić w drogę pozostałym dwóm gatunkom, choć w takim przypadku będziesz miał wszystkie samce w pasy.

Link to comment
Share on other sites

Post Mortem widzę że jesteś Krk nie miał byś przypadkiem afry Cobue do sprzedania bo nie musieł bym do Katowic jechać?! Co do mięska to i tak daje moim bo mam żywca sprawdzonego. Tak dla urozmaicenia.

--

co do trzeciego gat to jeszcze myślę ale się nie śpieszę bo chcę dobrze zgrać obsadę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o afry to mam układ 1+2 oraz 3 maluchy więc na chwilę obecną nie za bardzo mam rybki, które mógłbym wydać. Ale jak jesteś zainteresowany tym gatunkiem i masz możliwość żeby podjechać jutro do sklepu stacjonarnego www.rotala.pl przy ul. Kalwaryjskiej 25 to tam ewentualnie mógłbyś nabyć afry Cobue(w sobotę mieli w tym sklepie około 5 maluchów F2 na zbyciu oraz 2 samce F1). Jutro działają ostatni dzień w postaci stacjonarnej, a od listopada tylko jako sklep internetowy.


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
  • I tak trzymaj. Nie ma najmniejszego sensu. Nie są.  Redy mają taką budowę a maingano wygląd super.
  • Po piątkowym tarle BB jednak nie odpuścił Ciapatej, cały czas była i jest przez niego nękana. Uczestniczy w tym także samiec Alfa Perlmutta (zaleca się do niej i ją pogania) oraz jej największa konkurentka samica O (Pomarańczka). Czasami obserwuje jak w trójkę ją gonią. Sytuacja trochę mnie niepokoi bo do oprawców dołączyła jeszcze kolejna samica Metriaclimy (mniejsza OB). W 4 dniu inkubacji podobnie jak poprzednio Ciapata nie ma już ikry, ewidentny skutek nękania. Już miałem ją odławiać i przekładać do kotnika aby uniknąć zamęczenia. Teraz przynajmniej może się pozostawić i walczyć z samicą O co właśnie ma miejsce.   Mam następujące przemyślenia: - Metriaclimy E. Minos Reef to niezłe wariaty, zarówno samce jak i samice, w przypadku tego gatunku więcej samic na danego samca może nie dać większego „spokoju”, może być wręcz odwrotnie - największy błąd świeżo inkubującej samicy? Ponowne wpłynięcie do groty samca, nakręca go jeszcze bardziej i bardziej   - dobrze mieć samce, które wzajemnie się temperują, w moim przypadku prawy samiec Hary, który jak mu się chce to pogoni BB ze swojej części zbiornika - agresja napędza agresję - im dłużej obserwuje moje szkiełko na tym przymusowym wolnym, tym więcej mam w sobie emocji (mocne epitety i określenia typu „pogoń dziada”, „walcz”, „dobrze”, masakra… 😅 - przydałby się większy baniak, obecny wydaje się za mały Z pozytywnych rzeczy, wielkie zaskoczenie - wczoraj zauważyłem dwa nowe maluchy w szczelinach skalnych, w miejscu gdzie przypuszczałem, że matka Hara wypuszcza „trupki” po tak długiej inkubacji. Próbowały wypływać po jakieś jedzonko w czasie karmienia. Bije się w pierś i zastanawiam: - na ile może wystarczyć woreczek żółciowy dla takiego malucha skoro przeżył  39 dni? - czy będąc w pysku narybek jest w stanie pochłaniać drobinki pokarmu z zawiesiny która dostaje się do jamy gębowej matki?
  • 20 ppi 15 x15 cm i przez całą dl. akwa. Coś tam zajmuje, ale tak to już jest z hamburgami. Nie mam piachu, wszystkie moduły puste i otwarte z tyłu, więc w sumie na jakąś stratę sobie mogę pozwolić. Ale za to żadnych już mechaników, cyrkulatorow itp.  No i jeżeli sprawdzi się tak jak ten, z którego brałem wzór to temat kompletnie bezobsługowy i co dla mnie szczególnie ważne dość bezpieczny. Bardzo często mam kilkudniowe wyjazdy, a tutaj awaria jednej pompy nie stanowi wielkiego problemu. Nadal działają dwie i filtracja pracuje.
  • Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma  No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha. 
  • Witam. Posiadam filtr eheim 4+ 2273 jako biolog i zastanawiam się czy jest możliwość wymiany pojemnika/komory filtra na wiekszy użyć tylko głowice 
  • Ile ten wałek ma wysokości i szerokości? Masz może zdjęcie z góry jak to wygląda? To leci na całej długości bezpośrednio przy tle?    Ja mam obawy co do ilości miejsca ile to zajmuje, ale może niepotrzebnie?
  • W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 
  • Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację? 
  • Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.