Skocz do zawartości

Oswietlenie led


krzysiekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Chcialem zrobic oswietlenie led ktore bedzie pobieralo mniej pradu.

Kolega West poddal mi pomysl aby zalozyc takie zarowki


http://allegro.pl/zarowka-led-power-led-e-14-3w-kanlux-barwa-zimna-i2647182697.html


razy trzy co daje ciekawy efekt migotania podobny do Hqi.


Cos takiego


[ame]

[/ame]


Problem w tym ze pod pokrywa mam okolo 8-9 cm do lustra wody wiec znalazlem podobne ktore sa krotsze


cos takiego



http://www.jasnydom.pl/pl/led-gu-10-230v/3032-lampa-z-dioda-power-led-oswietlenie---power-led3w-gu10-cw.html



lub takiego


http://allegro.pl/gu10-gigant-led-zarowka-cob-led-smd-6w-60w-600lm-i2694715537.html


i tylko oprawki i je powiesic na pokrywie.


Oprocz tego na wybarwienie dac jedna swietlowke t5 aquastar 21w.


Co o tym sadzicie?


Czy te zarowki tam moga byc czy trzeba tam jakies oprawki im robic?


I jeszcze jedno znalazlem jeszcze takie ciekawe zarowki czy one beda wybarwiac rybki??


http://allegro.pl/gu10-e27-mr16-e14-power-led-3w-alu-ccd-rgb-pilot-i2692311858.html


Z gory dzieki.


Akwarium 450l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować świetlowki led jeśli w środku jest taśma led lub dziadowskie ledy. Za 300 złotych to o ile pamiętam kupisz 2 albo 3 polski z taśmą led. Czyli jakieś 10-15m...


Inna sprawa, że światło i ergonomia tych paskow pozostawiają wiele do życzenia.



Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Yaro a znasz te świetlówki led, bo to ja podpowiedziałem Krzyśkowi takie rozwiązanie. Fakt że drogie, sam zamierzam kupić sobie coś w podobie ale bez sterownia i tylko niebieskie światło. Chcę zrobić światło przejściowe w akwarium, tzn: najpierw zapalało by się niebieskie na 2-3 h a potem główne na 10h a niebieskie będzie gasło i przed końcem dnia znowu zapali się niebieskie jako dodatkowe na 2-3h a główne w tym czasie zgaśnie. Chodzi mi o to czy może wiesz co to za ledy są bo jak dzwoniłem do nich z zapytaniem to powiedzieli że są w stanie zrobić taka świetlówkę w rozmiarze na zamówienie, a więc nie jest to produkt znanej firmy akwarystycznej. Jest to pewnie ich własny produkt, sygnowany ich logiem. Zdaję sobie sprawę, że pewnie koszt wytworzenia takiej świetlówki jest dużo mniejszy nisz cena zakupu ale chyba by gó....a nie wciskali, zwłaszcza ze zawsze kupowałem u nich oświetlenie i jestem zadowolony. Jedyny minus to ceny ale coś za coś


ps; poprawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze:

Nie, nie znam tych świetlówek dokładnie. nie miałem ich w ręce. Wnioski wysnuwam jedynie z obrazka. Obrazka na którym moim zdaniem jest przedstawiona tuba z pcv z metrem tasmy led rgb.

Tasma RGB ze 120 ledami kosztuje ~60zł, tyle samo kosztuje tasma led biała zimna z 300 ledami.


To oznacza, że za 300zł kupisz ~1500 białych ledów na tasmie - 12x wiecej niz w tej swietlówce.



Po drugie:

metr tego paska ciągnie ponad 7W ze stratami na zasilaczu na pewno będzie 8W. Optymistycznie założę, że metr daje 100lm światła i kosztuje 12zł.


Najtańsze diody cree mx3 dają 110lm (sztuka) i ciągną 1W. Czyli ~7x mniej. I kosztują ~6zł/szt.



Reasumując, w przypadku białego światła (bo tylko to mi się chciało sprawdzać) paski są 2x droższe przy zakupie i 7x droższe w użytkowaniu niż normalne power ledy. W przypadku tej świetlówki proporcje robią się jeszcze gorsze bo zakup robi się z 5-7x droższy...

Dla mnie to zupełny nonsens. Jedyna zaleta to łatwość montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej czas i środki zainwestować w powerledy które zwrócą się lepiej. Jest jednak jedno duże ALE - wkład konstruktorski i samodzielne opracowanie chłodzenia, opraw, radiatorów itp. bo nie ma gotowych rozwiązań -dla niektórych bariera nie do przeskoczenia. Mówiąc gotowych mam na myśli zestawów w zasięgu przeciętnego posiadacza akwarium który nie wyda kilku tys. zł. na Pacific Sun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.