bazyliszek62 Opublikowano 10 Maja 2012 #1 Opublikowano 10 Maja 2012 Witam .Panowie mam pytanie mam zbiornik 300L 120 x40 x60 filtr eheim 2026 i musze zalozyc filtr wewnetrzny czy moze byc zamontowany kolo rurku wlotowej do kubelka czy w innym miejscu? chodzi mi o to ze kubelek mi sie zapycha czesto raz na 2 tygodnie musze go lekko przeczyszczac.Obsade mam kompletna a moze nawet delikatnie ponad stan bo mam 10 szt malego narybku.Rowniez mile widziane porady dotyczace filtru wewnetrznego taki chce ok 1500L/H jaka marka najlepsza.Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
mutra Opublikowano 10 Maja 2012 #2 Opublikowano 10 Maja 2012 Kubeł funkcjonuje jako filtr biologiczny czy chodzi "tak jak producent stworzył"? Zasadniczo na początku akwarystycznej działalności dobrze jest przeznaczyć kubeł na filtr biologiczny a mocny wewnętrzny traktować jako filtr mechaniczny. Woda powinna krążyć po całym akwarium.
bazyliszek62 Opublikowano 10 Maja 2012 Autor #3 Opublikowano 10 Maja 2012 tak kubel filtr biologiczny a wewnetrzny bedzie filtrem mechanicznym ,tylko nie wiem czy mozna go umiescic blisko rurki wlotowej do kubla.Mam tez zamontowana deszczownice na dlugosci 1m.Pozdrawiam
Slawek-meszek Opublikowano 10 Maja 2012 #4 Opublikowano 10 Maja 2012 Żeby nie zapychał Ci się kubełek załóż pre-filtr na rurce zasysającej(tj małą gąbkę) Proponowałbym filtr wewnętrzny zamontować po przeciwnej stronie wylotu z kubełka Wylot z wew ustawiłbym na przednią szybę po skosie z kubełka wylot wzdłuż tylnej ścianki w stronę wewnętrznego Taka moja rada
slawek gorol Opublikowano 10 Maja 2012 #5 Opublikowano 10 Maja 2012 Ja bym zrobił tak : 1. jak już powiedział meszek - założyć prefiltr 2. zawsze miałem wew + rurkę zew. w jednym kącie ale : wlot do kubła musi być bliżej tylnej ściany akwa, a mocna głowica troszkę bliżej przedniej szyby, ale dysza delikatnie skierowana w stronę tylnej ścianki. Woda będzie krążyć w kółko, pod warunkiem, że nic nie stanie jej na przeszkodzie. 3. Zawsze można się wspomóc małym cyrkulatorem umieszczonym na przeciwnej ściance akwa. 4. Cyrkulacja jest sprawą indywidualną i uzyskasz dobry wynik tylko metodą prób i błędów
bazyliszek62 Opublikowano 10 Maja 2012 Autor #6 Opublikowano 10 Maja 2012 dziekuje bardzo za wyczerpujace odpowiedzi i na koniec ostatnie pytanie ktory filtr lepszy : http://www.rybarium.pl/aquael-circulator-2000.html (wiem ze to bardziej pompa ale z gabka moze chyba robic za filtr mechaniczny?) http://www.akwarystyczny24.pl/filtr-wewnetrzny-nbf1800-wydajny-filtr-akwarium-250l-mocy-p-1204.html. z gory dziekuje za doradzctwo a moze jakis inny filtr?.pozdrawiam
Slawek-meszek Opublikowano 11 Maja 2012 #7 Opublikowano 11 Maja 2012 Oczywiście aquael circulator 2000 ewentualnie at 203 taka sama wydajność polecam
edzzio Opublikowano 15 Listopada 2013 #8 Opublikowano 15 Listopada 2013 Miałem taki sam problem:) u mnie jest to rozwiązane tak właśnie jak kolega niżej napisał, mianowicie wlot/wylot z kubełka obok bliżej przedniej szyby mam mechanika który razem z kubełkiem dmucha wodę wzdłuż tylnej szyby. Mechanik lekko po skosie wiadomo i troszkę w dół jak by. W razie gdyby było mało mam zamontowany po przeciwnej stronie cyrkulator jvp 101 zamontowany 25 cm nad piachem i dmucha kiedy trzeba mam ustawiony czasowo co parę godzin na 10-20 min. Baniak 120 cm długi. Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się