Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. Teoretycznie ma to sens bo bakterie które przetwarzają NO2 na NO3 to bakterie które potrzebują do życia tlenu ale odczuwalny efekt dodatkowego napowietrzania byłby w akwa niedotlenionym lub przy bardzo niskim przepływie w biologu. Ale jak u ciebie pomaga to napowietrzaj tlenu nigdy za wiele
  2. Jeśli masz ryby w akwa to lepiej nie lej bo się poczują olane A tak na poważnie to jeśli ryby pływają to już niczego nie dolewaj same to zrobią może tylko potrwa trochę dłużej
  3. Aarset a oświetlenie miałeś to samo w obu przypadkach?
  4. eljot

    moje aqua

    Fajne tło; przesłoń sprzęt i wymień kamienie na większe chyba że ci się podobają :wink: na razie nie oceniam; o obsadzie już ci pisałem :) wewnętrzny chyba trochę za słaby :(
  5. eljot

    male zmiany

    8 za tło i jakość zdjęcia
  6. Zgadzam się z tym twierdzeniem pokarmy tego samego typu różnych producentów różnią się jakością składników sposobem przetwarzania przyswajalnością itp. stąd również ich różnice cenowe (oczywiście nie do końca racjonalne ) Podobnie jak szynka parmeńska różni się od szynki z biedronki za 19,50 za kilo lub jak jedna kiełbasa może mieć 85% zawartości mięsa a druga 25%
  7. Nie znam tego gatunku więc nie wiele ci pomogę ale minimum dla ryb to 15l na sztukę więc i tak będzie ich sporo, u auratusa nie wróżę więcej niż jednego samca, demonki podobno lepiej się chowają w większej grupie ale może wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy / koleżanki :?:
  8. dla trewci 240l to trochę za mało jak dorosną to będzie im ciasno i kiepsko się będą prezentować zobacz tu http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... eusow.html
  9. Osobiście zostawiłbym Ps. Demasoni i M. Auratus
  10. Święte słowa powtórzę to co pisałem ci w galerii że lepsze jest wrogiem dobrego a i żona odpocznie (oczywiście od twojego grzebania przy akwa )
  11. i tak się rozmnożą i łowienie cię nie ominie a przy takim zbiorniku to i z wędką można zasiąść
  12. Fakt parametry kiepściuchne ale skoro kożuch ma tylko z jednej strony to obniżenie poziomu wody a co za tym idzie lepszą cyrkulację powierzchni, powinno pomóc ale tylko na kożuch Parametry pewnie w znacznym stopniu wpływają na jego szybsze powstawanie
  13. A mnie się wydaje że tam jest za dużo samców które zamiast zajmować się amorami zachowują się jak pies ogrodnika sam nie zje a drugiemu nie pozwoli w końcu ma jedne z najbardziej terytorialnych pyśków
  14. Jak dla mnie robi ci się zwykły film bakteryjny Powinno pomóc
  15. Potwierdzam wyższość gęstszej nad rzadszą
  16. viewtopic.php?f=28&t=4820&p=56975&hilit=membe+deep#p56975
  17. też czytałem tą dyskusję i do końca nie wiadomo jakie jest pochodzenie jednego i drugiego gatunku Może hary zajrzy na forum to będziemy mieli opinie eksperta co to właściwie jest
  18. Z tego co widać na zdjęciach to membe deep; saulosi coral mają pasy i to mają ich więcej niż zwykłe ale z tego co czytałem to ryby te są spokrewnione niektórzy twierdzą nawtet że to wynik krzyżówek :?:
  19. Jak dla mnie temp. może być podniesienie nic nie da
  20. Na razie niczego z filtra nie wyciągaj pozwól mu dojrzeć Zeolit teoretycznie powinien usuwać związki azotowe ale jest również niezłym siedliskiem dla bakterii których masz za mało
  21. Jak na mój gust to cykl azotowy nie ruszył NO2 0,3 to już granica za którą zaczynają się kłopoty NO3 1 czyli bakterie nie przerabiają azotynów na azotany Dalej rób to co zaleca "slawekosw"
  22. Ja kupowałem młode f1 u Pawlaka http://www.mp.umk.pl/ polecam
  23. http://galeria.klub-malawi.pl/details.p ... ode=search Wszystkożerca; samice ciemniejsze
  24. No za wiele to nie poczytam Odnosiłem się do realiów polskich sklepów zoologicznych (nie internetowych polecanych na forum ) bo nie zauważyłem skąd piszesz
  25. Jak dla mnie to twoje parametry nie powinny wpływać na ocieranie. Nieraz powód może być prozaicznie prosty ryby wpuściłeś tydzień temu więc mogą być zestresowane i to jest tego objaw. Z tego co rozumiem to ryby kupiłeś w zoologicznym a tam parametry wody są rzadko dostosowywane do danego biotopu (leją taką samą wodę wszystkim rybom) więc zmiana parametrów na lepsze (biotopowe) może również powodować ocieranie (to jak u człowieka zmiana klimatu ) Obserwuj sprawdzaj parametry zmień test na NO2 (polecam JBL) powinno się unormować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.