Skocz do zawartości

Bartek_De

Moderator
  • Postów

    7 101
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartek_De

  1. Czyli chyba wszystko jest ok. No3 rośnie, a no2 powinno spadać, ale jeszcze jest na takim poziomie, że wychodzi poza skalę [emoji6] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  2. Kolego@Dyzio zmierz no3 w kranie i napisz co Ci wyszło Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  3. Trochę bije po oczach ta biel, ale Tobie ma się to podobać [emoji4] koniecznie dołóż więcej skał, bo pyszczaki lubią kryjówki Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  4. Oczywiście, że tak byłoby najprościej, ale zauważ, że zbiornik stoi od 3-4 tygodni i raczej dojrzałej biologii w nim nie ma [emoji6] To prawda, mój Kreisel był jakby zanieczyszczony cementem [emoji6] wypłukanie go to było coś strasznego, ale warto było [emoji4] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  5. Pytanie może banalne [emoji6] ...a moczysz granulki przed podaniem? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  6. Na luzie, jeszcze zostanie. Pomyśl nad żwirem rzecznym bo takie dno wyglada bardziej naturalnie [emoji3] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  7. @egon44 i to jest fajny piasek [emoji106] Ja właśnie zakupiłem żwir rzeczny 0,8-2 i bede mieszał go ze swoim piaskiem (kreisel) żałuję, że nie zrobiłem tego od razu, bo teraz będę mial trochę roboty [emoji28] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  8. Na razie niczym [emoji6] później możesz w to miejsce włożyć purolite albo purigen Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka Jeśli chodzi o cyrkulator to nie znam tego z linku, ale moim zdaniem chyba lepiej dołożyć parę dyszek i wziąć Jebao Rw-4
  9. Myślę, że może być za słaby, lepsze rozwiązanie to Aquael Circulator 2000 i połączenie go z prefiltrem Eheim Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka To bardzo drobny piasek, wręcz pył [emoji6] nie polecam chyba, że wkradł się błąd przy pisaniu Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  10. Jeśli chodzi o filtrację to Eheim ogarnie Ci biologię, Biomech i Substrat pro może zostać, Mech pro sobie odpuść. Do tego musisz dokupić jakiś filtr, który ogarnie mechanikę, tu polecam lekturę forum, bo propozycji jest wiele i sam musisz zdecydować czy chcesz mieć sprzęt w zbiorniku czy po za. Pomyśl również nad cyrkulatorem, ja w tym litrarzu używam JVP-102, jedyny minus to brak kontrolera, ale daje radę [emoji4] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka Aha i nie startuj na Stability, dokup sobie ze dwie ampułki BioDigest
  11. Możesz zwrócić się z takim zapytaniem do swoich wodociągów Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  12. Nie trzeba liczyć wlanej wody, wystarczy zważyć skały i piasek i odjąć od pojemności brutto [emoji6] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  13. Stability jest bez pożywki. Myślę, że kolega@Dyzio wlał za dużo WA. 13 kropel na 128l ok, pytanie tylko czy faktycznie jest netto 128l, zapewne jest mniej i oto efekt Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  14. @Dyzio ile dokładnie wlałeś wody amoniakalnej? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  15. Zrób jak radzi@Wolfik Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  16. Może źle odczytałeś wynik po wlaniu WA, albo zbyt dużo jej wlałeś. Może ktoś jeszcze doradzi czy coś z tym robić. Ja zostawiłbym to, niech sobie pracuje Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  17. Mierzysz NH4 ? Powinno spadać Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  18. Bartek_De

    Parametry wody do oceny

    Tutaj masz zestaw w dobrej cenie, taniej już chyba nie znajdziesz, do tego wystarczy dokupić uzupełnienie PH 7.4 - 9.0 i masz komplet
  19. Z tego samego powodu moje również jest białe. Szczerze, to nie wygląda źle
  20. Posiadam cały zestaw Juwel Rio 240 z szafką. Akwarium wykonane bardzo estetycznie, spoiny równiutkie, bez bąbli powietrza, szyba 8mm. Szafka bardzo solidna i banalnie prosta jeśli chodzi o montaż. Niestety nie mogę porównać z Glossy, bo jej nie widziałem. Jak wspomniał kolega @Jerry_jerry filtr bioflow do wycięcia, co nie sprawia większego problemu, można użyć do tego struny gitarowej, ja poradziłem sobie nożykiem do tapet. Wybór oczywiście należy do Ciebie, ze swojej strony z czystym sumieniem polecam Juwela
  21. JVP-101albo Sobo WP-50M na luzie powinny ogarnąć zbiornik tej długości Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  22. W ofercie na stronie jest dostępny. Najlepiej zadzwonić
  23. @MANFRIEDImoże zainspirują Cię zbiorniki kolegów @Wolfik i @egon44 Specjalnie wybrałem te dwa zbiorniki, bo są zbliżone to Twojego (jeden 80cm drugi 100cm) i według mnie są ładne, sensownie zaaranżowane i przemyślane Nie myśl o trzech gatunkach, ale jak wspomniał Andrzej to temat na inny dział. Powodzenia
  24. Hipnotyzujący film. Kto miałby cierpliwość?
  25. Dokladnie [emoji106] Rób pomiary zgodnie z instrukcją startu na WA Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.