Skocz do zawartości

Bartek_De

Moderator
  • Postów

    7 101
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bartek_De

  1. U mnie automatycznie idzie w 1080p
  2. Przepiękne akwarium, dno robi mega wrażenie ?
  3. Wszystko dobrze zrozumiałeś Co do bakterii to możesz wlać oba na raz, nie zaszkodzi, ale na razie wlej tylko BioDigest. Stability zostaw na później gdyby coś poszło nie tak. Powodzenia
  4. Myślałem, a nawet w pierwszej wersji miałem tak podłączone, ale wysoka wydajność pompy powodowała zapowietrzanie układu, po prostu pompa wysysała wodę z HW szybciej niż zdążyła ona napłynąć, nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć, ale tak było. Zapewne spowodowane jest to tym, że pompa zamontowana jest za prefiltrem z obawy na zassanie piasku. Tam jest tylko gąbka i wata JBL Symec
  5. Ja połączyłem HW-603 z pompą N-RMC 4000 https://www.plantica.pl/produkty/pompy-i-glowice/pompy-obiegowe/n-rmc-4000-pompa-obiegowa-kontroler-4000lh-30w-9350 Cenę rekompensuje duża wydajność i wysoka kultura pracy (jest praktycznie nie słyszalna)
  6. Bardzo fajnie to poukładałeś, na "sucho" ma już klimat ?. Zrób tak jak radzi kolega @Jerry_jerryja również odsypałem już dobre 5kg piachu z 15kg które wsypałem na początku, a i tak co jakiś czas mam wydmy przy przedniej i bocznych szybach. Zauważyłem, że brakuje okleiny krawędzi blatu szafki. Raz, że ten paździerz wali po oczach, a dwa to jak dostanie się tam woda (czego nie unikniesz podczas podmiany czy czyszczenia szyb, bo zawsze jakaś kropla czy dwie spłynie sobie po szybie) to wtedy płyta spuchnie i będziesz miał problem. Zabezpiecz całą krawędź zwykłym silikonem sanitarnym (przeźroczystym), podobnie zabezpiecza się blaty kuchenne po wycięciu otworów pod zlew czy płytę indukcyjną. Po wyschnięciu silikonu oklej krawędź blatu, jeśli masz to okleiną, a jeśli nie to nadaje się do tego taśma izolacyjna w Twoim przypadku czarna, matowa i będzie git
  7. Jak dla mnie trochę za niebiesko i osobiście wyrzuciłbym dyszę Venturi (chyba tak się to zwie) Ogólnie bardzo fajny zbiornik, ładnie zaaranżowane gruzowisko ?
  8. Tak to już jest ze starymi wężami. Najprościej będzie rozciąć go nożykiem do tapet, tylko uważaj żeby nie uszkodzić końcówki na którą nachodzi, no i przede wszystkim UWAGA NA PALCE!!! A gdy będziesz zakładał nowy wąż to zanurz samą końcówkę na kilka sekund w gorącej wodzie, łatwiej wejdzie
  9. Testy zrobiłeś przed podaniem Toxivec czy po? Bo jeśli po to nie możliwe jest żeby no2 miało taką wartość ?
  10. Przyjrzalem się uważniej rozwiązaniu Michała i zauważam jeden, aczkolwiek istotny mankament. Otóż żeby to spełniało swoją funkcję, czyli skutecznie chłodziło, to musi być otwarta pokrywa w przeciwnym razie wentylatory będą tylko mielić powietrze pod pokrywą Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  11. Ok, postaram się wrzucić fotki do galerii. Rozwiązanie o którym wspomniałeś również bardzo mi się podoba Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  12. He he inżynierowie z Nasa nie wymyślili by tego lepiej Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  13. ...a gdyby całą ją zalać silikonem? Pewnie spadłaby czułość, ale jest dość spory zakres kalibracji
  14. Odświeżę temat. U siebie zastosowałem dokładnie to samo rozwiązanie z tą różnicą, że zamontowałem 4 wentylatory 80 mm w tylnej klapie pokrywy. Jako wylot powietrza służy oryginalny otwór w przedniej klapie, przewidziany do montażu automatycznego karmnika. Jest to najskuteczniejsze i najprostsze rozwiązanie, a co najważniejsze całkowicie bezobsługowe, raz ustawiasz i zapominasz o problemie zbyt wysokiej temperatury. Ustawiłem to tak, że wentylatory włączają się przy 27 a wyłączają przy 26,5 stopnia C. A tak wygląda Wylot Termostat W1209
  15. Bartek_De

    240L 120x40x50

    Dzięki za miłe komentarze W rzeczywistości jest nieco jaśniej, ale cały czas walczę z oświetleniem. Świetlówki przysłonięte folią aluminiową z każdej strony po 25cm
  16. Bartek_De

    240L 120x40x50

    EDIT Standardowe 240L (120x40x50) Podłoże: Piasek kwarcowy Kreisel 099 wymieszany ze żwirem rzecznym frakcji 0,8-2mm, serpentynit około 80 kg Tło: Juwel Stone Granite Oświetlenie: Juwel Multilux Led58W (2x29W) Filtracja mechaniczna: Było: Prefiltr HW-603 plus pompa obiegowa Aqua Nova N-RMC 4000 Jest: Korpus narurowy 10" wypełniony watą JBL Symec plus pompa obiegowa Aqua Nova N-RMC 4000 Filtracja biologiczna: Eheim 2273 Cyrkulacja: Było:Sun Sun JVP-102 5000L/h Jest: Sobo WP-300M 7500l/h Obsada do redukcji: Chindongo sp."elongatus mphanga" x11 Metriaclima sp."elongatus chewere" x11 Metriaclima sp."elongatus chailosi” 1+5 (po redukcji)

    © Bartek_De

  17. Bartek_De

    Malawi non mbuna

    Genialny aranż ?
  18. Wystarczy spojrzeć na zbiornik kolegi @BombeL Z całym szacunkiem, ale nie można myśleć w ten sposób, każdy zbiornik jest dla ryb "więzieniem" w końcu wszyscy ograniczamy im przestreń
  19. Ale miałeś testy zrobić w pierwszej kolejności :/ Jeśli no3 nie jest wysokie to nie musisz robić podmianki. Jeszcze coś przyszło mi do głowy, przypadkiem biolog Ci się nie zapchał? Sprawdź czy filtr ma dobry przepływ Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  20. Co prawda to prawda, ale nie ulega wątpliwości, że biologia powinna ogarnąć taką ilość ryb bez najmniejszego problemu. Ja również jestem przed redukcją obsady i u mnie pływa 33 sztuki w 240l i nh3/4, no2 jest niewykrywalne Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  21. Z no2 jeszcze nie ma tragedii. Dziś już nie karm ryb. Jutro zrób test przy dziennym świetle, bo sztuczne światło teraz mogło zafałszować odczyt. Nie chcę wchodzić w paradę koledze@Pleziorro ale na prawdę polecam Toxivec Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  22. Spoko, to tylko moje zdanie. 2 metry szkła z mbuną też będzie robić olbrzymie wrażenie Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  23. Ja zrobiłbym zupełnie inaczej, mianowicie mbunę zostawiłbym w 300l a do sześćsetki zapodał predatory? Ale temat jest o mbunie, więc pozwolę sobie zaproponować Elongatus Chewre. Ryba petarda, a i samice są spoko
  24. Na takie "awarie" stosuję nieco inną metodę. Sera Toxivec według zaleceń na etykiecie (natychmiast zbija no2 i nh3/4 do zera) jeśli no3 jest wysokie to podmianka. Następnie ampułka Biodigest, na drugi dzień kolejna ampułka i w ciągu 4-5 dni biologia powinna ruszyć, w tym czasie karmię raz na dwa dni, minimalną porcją spiruliny. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
  25. Bartek_De

    Malawi 200l

    Co do ślimaków to może chwilę się wstrzymaj, bo z tego co widać na zdjęciach to z okrzemkami nie ma tragedii Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.