-
Postów
7 101 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Bartek_De
-
Zrób jeszcze jeden eksperyment. Daj falownik pod wylotem filtra czyli z prawej strony, skieruj w kierunku polowy tylnej ściany i lekko do góry tak żeby dość intensywnie poruszał lustrem wody Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka Aha zapomniałem, że zasys masz po lewej. Musiałbyś w takim ustawieniu jak wspomniałem wyżej, przenieść zasys na prawą stronę. Jeśli to nie problem to pokombinuj
-
I może właśnie ta trawa straszy Ci ryby? Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
...i worka zieleniny [emoji40][emoji40] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Jest i to całkiem sporo [emoji40] Jak już wspomniałeś Cornell'a, to nie zapominaj, że przede wszystkim najpierw był Soundgarden R.I.P. Chris Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Ja preferuję cięższe brzmienia czyli heavy, thrash i death metal. Klasyka, lata '80 i początek '90. Iron Maiden, AC/DC, Metallica, Pantera, Death, Six Feet Under, Slayer, Anthrax, Exodus, Machine Head, Deicide... itp itd [emoji40] Bardzo lubię też posłuchać progressive metal: Rush czy Dream Theater Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Daj go tak, żeby był na środku bocznej szyby mniej więcej 10cm pod lustrem wody, skieruj lekko do góry i w kierunku środka przedniej szyby Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
W galerii w dziale sprzęt jest więcej o niej -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
Zgadza się i dlatego użyłem słowa zobrazować, ale niefortunnie się wyraziłem, bo rzeczywiście chodziło mi o szybkość wypływu wody -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
Ale mam rurkę pvc 20mm więc luz [emoji4] @egon44 coś udało mi się nagrać. Pierwszy bez redukowania, dwa kolejne żeby bardziej zobrazować ciśnienie, jeden z rurką 20mm drugi z wężem 16mm -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
A widzisz, o tym nie pomyślałem. Dzięki za pomysł [emoji106] choć w niczym mi to nie przeszkadza [emoji6] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
Zasys od hw 304 ma u gory regulowaną długość i tamtędy będzie mi wtedy ciągnąć powietrze, więc muszę to zrobić na pełnym zbiorniku. Nagram na pewno, spróbuję dziś jak wrócę z pracy [emoji4] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
Masz na myśli sik? Postaram się, ale nie będzie łatwo, bo węże są mega sztywne i musiałem się nieźle nagimnastykować żeby je dobrze ułożyć za akwarium.. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Wydajność filtracji a rodzaj zasysu wody
Bartek_De odpowiedział(a) na rafalniski temat w Osprzęt do akwarium
Skorzystam z tego tematu i zaprezentuję finalną wersję mojego mechanika. Korpus 10" 3/4, kształtki i zawory 3/4, pompa Aqua Nova N-RMC 4000. W poprzedniej wersji wszystko pracowało na wężach 16/22, standardowym zasysie Eheima 16/22 i wylocie JBL 16/22. Maksymalny przepływ jaki udało mi się uzyskać w tej konfiguracji to 1200l/h. Obecnie wymieniłem węże na 3/4, zasys od HW-304 20/26 i wylot DIY z pvc 20mm. Maksymalny przepływ zmierzony z dość mocno zabrudzonym wkładem (jbl symec) to 1894l/h co bardzo mnie satysfakcjonuje. Jak widać zasys ma ogromny wpływ na wydajność filtracji, ale tylko z odpowiednio dobraną średnicą węży. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Pomysłowość ludzka nie zna granic. Film dla miłośników "zrób to sam"
-
Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad
Bartek_De odpowiedział(a) na troad temat w Życie w moim akwarium
Przepiękny zbiornik ? Aranż i mieszkańcy pierwsza klasa, no i to co jest najtrudniejsze do realizacji, czyli z obu stron wygląda bajecznie i nie widać sprzętu. Mega szacun ? -
Śliczny ten Lion's Cove [emoji4] Gratuluję pomyślnego startu [emoji3] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Juwel Rio 180
Bartek_De odpowiedział(a) na michal.rembiszewski temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Jest przyklejony w kilku miejscach silikonem. Ja wyciąłem nożykiem do tapet, można też użyć cienkiego, stalowego drutu na przykład struny gitarowej Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka Eheim 2273 Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Juwel Rio 180
Bartek_De odpowiedział(a) na michal.rembiszewski temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Wiesz do czego najlepiej nadaje się ten Bioflow? Do wycięcia [emoji6] Również jestem posiadaczem zestawu Juwel tyle, że Rio 240 i pierwsze co zrobiłem po zakupie, to wyciąłem tą skrzynkę. Może samą biologię by ogarnął, ale zabiera zbyt dużo miejsca w zbiorniku Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Myślę, że tak Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
W innym temacie wspomniałeś, że dodałeś na start 100ml uryny. Myślę, że tu tkwi przyczyna, bo 100ml na Twój litraż to bardzo dużo plus jeszcze biotrace. Zrób jak radzi[mention=4618]egon44[/mention] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
I w tym momencie Andrzeju przypomniałeś mi Adasia Miauczyńskiego, który miał problem z prykaniem [emoji38] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Co w przyszłości do redukcji ?
Bartek_De odpowiedział(a) na Konrad-skorpion temat w Obsada akwarium z pyszczakami
...a po drugie, zdecyduj się od razu na 3 gatunki, które najbardziej Ci się podobają. Raz, że zaoszczędzisz sobie i rybom późniejszego, kłopotliwego wyłapywania całych gatunków, a dwa to przy założeniu, że na początek kupisz po 10 sztuk każdego gatunku to w 240l zrobisz sobie zupę rybną [emoji6] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka -
Spoko, nie znam się na handlu [emoji6] Na pewno jest tak jak napisałeś [emoji106] Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
Zawsze można wziąć na raty [emoji38] Dostępnych jest 977 sztuk Andrzeju, więc sklep chyba to ma Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
-
To jest prawdziwa akazja http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6796403632 Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
