-
Postów
481 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez rekawiczka
-
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
A nie możesz osadzić ostatniego odcinka np. na silikonie akwarystycznym? U mnie od części zaznaczonej na czerwono wszystko jest zsuwane. -
Jeżeli chodzi o glony, to obsada zwiększy się o właśnie co zakupione dwa helmety. Na chwilę obecną odbywają kwarantannę w akwarium dziecięcym (minimalizacja potencjalnych strat). Będę powracał do poprzedniego sposobu świecenia (dłużej i trochę jaśniej) więc potrzebuję ekipy usuwającej nadmiar zieleniny, której nie jestem fanem
-
Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano Chyba najbardziej dynamiczne z całego towarzystwa. Regularnie przeganiają się, samce walczą kręcąc się w kółko. Jak jest zbyt ostro rozdziela je alfa Hary. W tej grupie daje się wyraźnie zaobserwować osobnika (prawdopodobnie samice) która jest najniżej w hierarchii - trzyma się na uboczu, jako ostatnia podpływa do jedzenia o ile w ogóle podpływa. Staram się zatem sypać tak pokarm aby jej też coś się trafiło na ząb. Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef Na chwilę obecną pewny jestem dwóch samców. Alfa zajał część po lewej stronie akwarium, beta zajmuje środek i raczej nie zapędza się na terytorium alfy, natomiast alfa nie ma skrupułów aby zaglądnąć co słychać u bety. Co ciekawe ani jeden ani drugi, nie zapuszczają się na prawą część zamowaną przez alfe Elongatusa. Na obecny moment odnoszę wrażenie, że alfa rządzi w zbiorniku. Metriaclima sp. “Msobo” Magunga Najmniejsze z całego towarzystwa. Rosną zdecydowanie najwolniej, co ciekawe mimo, że wszystkie zakupione w podobnych rozmiarach to we własnej grupie widać różnice. Udało mi się zaobserwować kilka bójek, na razie bez strat. Pływają po całym akwarium, na chwilę obecną nie objęły żadnych rewirów. Licho wie co samiec a co samica Metriaclima Elongatus Goldbar Chizumulu Alfa zajmuje prawą część akwarium siedząc w grocie. Zdecydowanie ze wszystkich posiadanych gatunek najbardziej kopiący w podłożu. Pozostałe raczej nie wchodzą nikomu w drogę, wewnętrznych bójek na razie brak.
-
Obsada: Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano - 11 sztuk Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef - 10 sztuk Metriaclima sp. “Msobo” Magunga - 13 sztuk Metriaclima Elongatus Goldbar Chizumulu - 10 sztuk Filtracja narurowa: 3 korpusy mechaniczne 3 korpusy biologiczne (matrix) 2 korpusy purolite zintegrowane ustrojstwo do nalewania wody, wersja 2 cyrkulator Jebao RW-15 Oświetlenie: Led Dimmer Pro V3 10 modułów LED GOQ Samsung 3 SMD 5050 RGB 9 modułów LED Samsung 3 SMD 5730 zimny 11000k Ogrzewanie: Grzałka łazienkowa 300W Sterowanie ogrzewaniem za pomocą Arduino Wystrój: Serpentynit, ok. 200kg Mieszanka piasków aquael, ok. 20kg
-
To jest błędna informacja. Na polskiej stronie też kiedyś był ten błąd. Załączam foto opakowania 500ml które kupiłem. Popatrz na angielski opis oraz polskie tłumaczenie.
-
Na Twój litraż jeden korpus z matrixem wystarczy. Stosując puszkę zasypową wejdzie Ci jakieś 650ml matrixa. Zgodnie z informacjami od producenta 250ml matrixa ogarnia 200L wody. https://www.seachem.com/matrix.php (zakładka Directions).
-
Pierwsze malawi, 200*50*50
rekawiczka odpowiedział(a) na morcin83 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Cynotilapia sp. "hara" Gallireya Reef Metriaclima sp. "msobo" Magunga Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano" Metriaclima Elongatus Goldbar Chizumulu Sent from my iPhone using Tapatalk -
Ja wpusciłem w odstępnie dwóch dni i nie było żadnych problemów. Wynikało to z tego, że ryby zamawiałem z dwóch różnych hodowli. Myślę, że gdybym kupił w jednej zrobiłbym jak pisze @Bartek_De
-
Obsada zbiornik 180/60/70
rekawiczka odpowiedział(a) na Norbi81 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
@yaro - jest w tytule 180/60/70 -
Profeska. Jedyne do czego można się przyczepić to montaż sterownika do pompy cyrkulacyjnej w szafce. Uniemożliwi Ci to automatyczne przełączanie na tryb nocny.
-
Aby zoptymalizować szerokość filtra możesz trójnik dać do skrajnego korpusu narurowego. Grzałkę dałbym jak najbliżej powrotu wody do akwarium. Przeglądnij filmy kolegi @stano narurowcach. Wspominał tam o szeregowym połączeniu korpusów.
-
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Nie wiem czy to kwestia perspektywy, ale mam wrażenie, że rurki po lewej stronie są krótsze niż te po prawej stronie -
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Tak. -
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Jeżeli chodzi o matrix sugruj się proporcjami podanymi na stronie producenta czyli 250ml matrixa na każde 200L wody. Widzę, że w końcu błąd na polskiej stronie został poprawiony, ale większość sklepów informuje o niewłaściwych proporcjach (500ml matrixa na każde 200L wody) -
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
O ile dobrze pamiętam mnie weszło trochę ponad 650ml matrixa do puszki. Wiadomo, im wiekszej wielkości medium tym mniej go wsypiesz bo jest mniejsza możliwość jego kompensacji poprzez ubijanie. Rurka też zajmuje miejsce, a druga sprawa to kwestia wygody montażu. Sent from my iPhone using Tapatalk A moim zdaniem to trochę szukanie dziury w całym. Dasz matrix do puszek to będziesz miał aż nadto złoża na zakładany litraż. Sent from my iPhone using Tapatalk -
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Zamiast bawić się z rurkami w sekcji biologicznej zamontuj puszki zasypowe. W takim przypadku nie ma znaczenia kierunek przepływu wody przez korpus. Sent from my iPhone using Tapatalk -
Nie napisałeś jaką masz temperaturę w zbiorniku.
-
Co do wspomnianej hodowli przez @Bartek_De (http://www.tanganikamalawi.pl/) mogę się wypowiedzieć również w samych superlatywach. Byłem kupiłem rybska i jestem bardzo zadowolony. Wiedza Pana Dariusza jest naprawdę niesamowita.
-
No właśnie jakoś mnie radość z tego powodu nie ogarnia Nie wiem dlaczego, ale burzy moje poczucie estetyki w zbiorniku.
-
Dziś wsadziłem łapska do zbiornika. Nie jest żelowate, nie ma też włosków. Raczej dość dobrze przywiera do kamienia, bo nie chce zejść jak się drapie paluchem.
-
Narurowiec - pierwsza przygoda
rekawiczka odpowiedział(a) na Kosti temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
@Junior8posiada chyba system zgrzewany o ile mnie pamięć nie myli -
A rozważałeś samodzielne wykonanie pokrywy?
-
Zaczynają mi się pojawiać takie zielone wykwity. Najwięsze skupienie znajduje się na kamieniu umieszczonym centralnie pod belką z oświetleniem. Pojedyczne kropki pojawiają się też na piasku. W obecnej chwili obniżyłem intensywność świecenia i będę dalej obserwował czy wzrost wychamował czy też nie. Ale jakoś nie wygląda to za ładnie. W chwili obecnej nie zauważyłem aby ryby miały ochotę skubać ten glon (sinica?). Skubią raczej kamienie, na których w moim odczuciu nic nie ma. Nie mam pewności czy to nie jest sinica. Pomiar parametrów z ostatniej niedzieli - NO3 - 1, NO2 < 0.01, NH4 < 0.05, PO4 < 0.02. Zastanawiam się czy jeszcze czekać na rozwój sytuacji czy wpuścić military hemeta? Czy są jakieś inne opcje w chwili obecnej mi nieznane których nie wymieniłem?
-
Sterownik LED LedDimmerPro-wymiana plików ustawień oświetlenia
rekawiczka odpowiedział(a) na egon44 temat w Osprzęt do akwarium
w załączniku moje ustawienia rekawiczka.ldp
