-
Postów
481 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez rekawiczka
-
W sumie z tymi rybami to ciekawy pomysł, z tym, że wtedy zbankrutuje na przesyłkach Chyba mnie przekonałeś do startu na WA, zwłaszcza, że muszę dziś odwiedzić obi
-
No właśnie startu na WA chciałem uniknąć, ale może faktycznie trzeba to jednak wziąć pod uwagę. @eljotco rozumiesz przez dużą szczyptę pokarmu?
-
Wielkimi krokami zbliża się dzień w którym napełnię wodą zbiornik. Będę go startował za pomocą bakterii Prodibio i teraz trochę się zamieszałem. Rozumiem, że wlewam bakterie i muszę dać pożywkę. Czy zatem wystarczy jak wynajmę od dziecka gupika i wpuszczę aby zaczął brudzić wodę? Potem oczywiście pomiary parametrów. Zapomniałem dodać, że wodę będę nalewał przez ustrojstwo w wersji drugiej.
-
Brakuje korpusów na purolite A520E. Możesz dać je za pompą, robiąc odejście na trójniku.
-
Wiem, że wątek dotyczy regeneracji - ale czy możecie mi powiedzieć czy przed włożeniem Purolite do ustrojstwa też należy je przeformatować opisywaną metodą czy nie?
-
No to w takich pieniądzach narurowca z pewnością nie zbudujesz.
-
Bardzo dobrze zaopatrzony skład koło Krakowa - https://www.google.com/maps/place/FILAR+-+kamień+naturalny,+grysy+i+żwiry+ozdobne,+kamień+elewacyjny,+kamień+ogrodowy,+cement+biały/@50.1281274,19.6566913,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4716f12a78e39315:0x6ec30092b42eb0c3!8m2!3d50.128124!4d19.65888
-
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Tak, dokładnie o to mi chodzi. -
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Ok - z tym kamieniem możesz mieć rację. Spróbuję coś pokombinować aby zamknąć to na końcu. Powiedzcie mi @troadi @Robson79 czy kupując ryby warto wziąć ten sam gatunek z różnych źródeł czy to już jest fanaberia? -
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Owszem ale dziś wybór na składzie był słaby i nie do końca jestem zadowolony z zakupów. Niestety pora roku nie jest najlepsza... -
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
-
A cobyście powiedzieli gdyby zrobić podczepianą stronę z listą polecanych składów z kamieniami z różnych okolic?
-
[allegro] PRZEWODNIK PO ŚWIECIE PIELĘGNIC Z MALAWI BACK TO NATURE
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w Off Topic
Owszem, cena zaporowa - takie prawa rynku. Jest mało dostępnych egzemplarzy to cena idzie w górę. Ale chwile poleży, nikt nie kupi to może za moment będzie lepsza, aczkolwiek zejść do jakiejś normalnej ceny będzie ciężko. -
@mlody.czubkiedys mierzyl chyba przeplywy
-
[allegro] PRZEWODNIK PO ŚWIECIE PIELĘGNIC Z MALAWI BACK TO NATURE
rekawiczka opublikował(a) temat w Off Topic
https://allegro.pl/oferta/przewodnik-po-swiecie-pielegnic-z-malawi-back-to-n-7649411926 -
Dalej podłączasz wężyk 3/8 i z powrotem do baniaka.
-
Problem wypompowania wody mozna rozwiazac nawiercajac mala dziurke na zasysie ponizej lustra wody
-
Puszka zasypowa w korpusie podłączonym odwrotnie
rekawiczka opublikował(a) temat w Osprzęt do akwarium
Czy istnieje jakieś uzasadnienie dlaczego puszki zasypowej nie należy montować w korpusach z biologią wpietych odwrotnie niż zaleca producent (w filtrze narurowym)? Z lenistwa kupiłem puszki zapominając, że podłączyłem korpusy na odwrót. Im dłużej nad tym myślę, to nie mogę znaleźć argumentów które by nie zezwalały na takie zamontowanie. W końcu woda i tak przepłynie przez medium filtracyjne. Różnica polega na tym, że w przypadku samodzielnej konstrukcji opartej o wąż lub rurkę woda popłynie w dół a dopiero potem przez medium do góry do wylotu. Montując puszkę, mamy przecież ten sam efekt tyle, że woda płynie przez medium zamieszczone w puszcze. -
Ciekawe, wygląda z tego, że pompa największą sprawność ma na drugim biegu. Jeżeli policzymy procentowo, to mamy odpowiednio wydajność większą odpowiednio o 4, 16, 11 procent.
-
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Dzięki za artykuł - przeczytany. Dodatkowo jest porobionych sporo grot i jaskiń których nie widać na zdjęciach. Co do prawej strony muszę jeszcze pomyśleć, pierwotnie zakładałem jakąś jedną iglicę tam aby przysłonić zasys. Na chwilę obecną muszę trochę poczekać, bo kamienie na składach są pod śniegiem i zmrożone... -
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
-
Powolne uruchamianie nowego zbiornika
rekawiczka odpowiedział(a) na rekawiczka temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Zabudowa gotowa. Nie obylo się oczywiscie bez wtopy, ktora wprawne oko zobaczy. Calosc wyglada jak nizej. -
Potrzebuję skonsultować wybraną listę pokarmów i plan żywienia dla planowanej jak niżej załogi: Metriaclima sp. „msobo” Magunga Cynotilapia sp. „hara” Gallireya Reef Pseudotropheus cyaneorhabdos Maingano Island Metriaclima sp.”elongatus Chailosi” Niedziela wolna od pałaszowania z ręki. Czy taki wybór jest akceptowalny czy coś powinienem zmienić/wymienić na coś innego. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
-
Wydaje mi się, że program jest nagrywany w Warszawie (a przynajmniej był). Kiedyś jadąc pociągiem do Warszawy miałem przyjemność siedzieć z ekipą która właśnie jechała na nagranie i całą drogę ćwiczyła różne zagadki.
-
To co narysował @zetce to nic innego jak bajpas z tym, że woda wraca od razu do zbiornika a nie łączy się z tą która przeszła przez biologię
