Skocz do zawartości

Paweł83

Użytkownik
  • Postów

    692
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paweł83

  1. Trafnie mnie zdiagnozowałeś. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  2. Będę kompletowal obsade za 3 miesiace. Byl bym szczesliwy z obsady: Msobo Maison Kulfon Acei Maingano Da się to pogodzić? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  3. Żółty akcent by się przydał. Msobo było by przegieciem do tego zestawienia? A jak by tam pasował Auratus? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  4. Pewien starszy (bardzo doswiadczony) kolega do zbiornika 450 l zapropobowal mi: Zebra gold Saulosi Maingano Kulfon Acei Co Wy na to. Czym zastąpić saulosi? Jednak bede się upierał przy Maisonach wiec zamiast Zebry? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  5. Masz racje Karolu to zbyt ryzykowne połączenie. Może ktoś zna jeszcze jakiś łagodny duży gatunek.
  6. Pomysł z dużą mbuną bardzo mi się podoba. Kulfony OB również. Ten Williamsi jakoś mnie nie przekonuje. Może ktoś ma ciekawy link na YouTube? Może jakieś inne propozycje zamiast niego?
  7. Pseudotropheus Williamsi North do jakie wielkości dorastają? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  8. Nie będę mieszał mbuny z non-mbuną (no może poza Labidochromis Caeruleus). Po prostu nie podjąłem decyzji. Jeśli zdecyduję się na non-mbunę to już wiem co chcę. Teraz zbieram propozycje na obsadę mbuna. Chyba że jesteś ciekaw. Jeśli tak to proszę uprzejmie: - Placidochormis phenochilus „Mdoka” - Labidochromis Caeruleus - Copadichromis Borleyi „Kadango” - Jakaś bliżej nieokreślona Aulonocara
  9. Matriaclima fainzilberi Maison Reef to raczej pewniak, ewentualnie Cynotilapia Hara. Może jakiś kulfon. Na pewno odpadają Chindongo Saulosi bo mam w tej chwili i nie jestem zadowolony z ich jakości i nie sądzę, żebym znalazł w Polsce coś wartego uwagi. Chciał bym też coś mało popularnego ale dostępnego.
  10. No dobra. Typy na obsadę non-mbuna już mam. Dopuszczam teraz do głosu fachowców od mbuny. Sądzę, że tutaj wybór będzie wiekszy. Bardzo proszę o żywą dyskusję. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  11. Cieszę się, że udało mi się uzyskać opinię tak zacnego grona. Nie podjąłem decyzji co do konkretnych gatunków i nawet co do profilu akwarium (mbuna, non mbuna). Zaskakujące jest dla mnie natomiast stwierdzenie, że taki wymiar zbiornika nadal uważany jest za mały. Sądziłem, że śmiało mogę rozważać 4 gatunki. Pewnie macie racje. Dyskusja nadal jest otwarta. Być może zniechęciłem do brania w niej udziału swoimi sugestiami z pierwszego posta. Będę oczekiwał na kolejne propozycje.
  12. Bardzo jestem wdzięczny za rady. Jeśli masz chęć to podaj swoja propozycję obsady do tego zbiornika. Może być całkiem odmienna od tego co było wymienione powyżej. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  13. Zgłupiałem już. Z tych moich propozycji na copadichromis najbardziej mi zależało. Jeśli to taki zbój to musi odpaść ale będę musiał rozważyć ponownie mbune. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  14. To zostanie tylko między nami dwoma[emoji5] Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  15. O taką podpowiedź mi chodziło. Własnie o kolory się rozchodziło. Żona chce mnie zmusić do firefish lub calico. Narazie trzymam się dzielnie. Boję się tylko że postawi żelazny warunek i będę musiał. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  16. To byś proponował zamiast Copadichromisa? Co jeszcze powiecie na temat Protomelas Taeniolatus? PS: Chyba łatwiej dobrać obsadę mbuna;-)
  17. Jeśli tak to proszę o propozycję alternatywnego gatunku. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  18. Widzę że ten pomysł na aulonocara trochę komplikuje sytuacje bo jest już żółty , niebieski i czerwony. Ciężko do tego dobrac aulonke. Nie upieram się przy niczym. Jeśli macie inne propozycje to bardzo proszę.@tom77@pozner bardzo dziękuję za pomoc. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  19. A co z liczebnością poszczególnych gatunków? Jest gdzieś szansa na wielosamcowość? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  20. Akwarium musi stać na komodzie ktora już jest i musi wraz z pokrywą sięgać max do dolnej krawędzi telewizora. Będę się starał ciągnąć z wymiarem ile się da. Ile jeszcze gatunków poza tymi które wymienilem? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
  21. Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do większego akwarium (obecnie 112 z saulosi). Warunki lokalowa pozwalają na wymiar jak w temacie. Do zamówienia zbiornika jeszcze dwa miesiące więc obsada to również odległy temat. Początkowo miała być mbuna. Obecnie zastanawiam się nad non-mbuną. Moje pewniaki na teraz to: Placidochormis phenochilus „Mdoka” Labidochromis Caeruleus Copadichromis Borleyi „Kadango” Proszę wyprowadźcie mnie z błędu jeśli te do siebie nie pasują. Chciał bym również żeby znalazła się tam co najmniej jedna Aulonocara ale tylko i wyłącznie z tych naturalnych. Żadnych tam FireFish. Zachęcam do dyskusji. Ryby muszą być kolorowe (na ile to możliwe przy non-mbunie).
  22. Szczęka mi opadła. Dzieło sztuki!
  23. Mam niemą zgodę małżonki na zajęcie całej komody (180 cm) ;-). Ale jest jedno ALE. Nie ma zgody aby nowy blat wystawał poza obrys komody z przodu. Nie chce mieć akwarium 40 cm głębokiego dlatego trzeba powalczyć o głębokość. Mam pewien pomysł. 1. Odsuwam komodę od tylnej ściany, tak żeby licowała się z kawałkiem ściany po lewej stronie (patrząc na wprost). 2. Poza wzmocnieniami opisanymi powyżej planuję jedną modyfikację: Blat który pójdzie na górę musi wystawać jedynie z jednej strony, tj. z tyłu. Czy dobrym pomysłem będzie na tył zastosowanie takich nóg http://allegro.pl/nogi-do-stolu-chrom-710mm-fi60mm-4szt-komplet-hit-i6629265145.html jako podpory dla wystającej poza obrys komody części blatu? Wtedy mógł bym zbliżyć się z głębokością do 60 cm. A to było by już coś;-). Jeśli to dobry pomysł to pojawia się pewna wątpliwość 3. Co z poziomowaniem całości? Zakładam że pod ciężarem komoda lekko zapracuje, czego raczej nie zrobią te nogi. W związku z powyższym może się okazać, że część blatu leżąca na komodzie może być ciut niżej niż ta na nogach? Macie na to jakiś patent? A może to sztuczny problem, które zwykłem sobie sam wymyślać? Jak widzicie tylko nad tym jednym tematem zastanawiam się już drugi miesiąc. Ale cierpliwość popłaca. Jest szansa na wymiar 180/60/60 (648 l). Proszę o sugestie lub inne możliwości spełnienia wymagań mojej ukochanej małżonki.
  24. Może to nie na temat ale zgłaszam wniosek formalny. Zastanówmy się czy powinniśmy w poradnikach, FAQ i ankietach wskazywać jako minimalny litraż 112 l. Sam mam taki i już wiem, że to bardzo zły pomysł. Dodam, że mam taki bo właśnie na tym forum przeczytałem, że to minimum. Zaznaczam, że sam nie wiem jakie jest minimum (bo mam tylko jeden zbiornik) ale na pewno nie jest to 112 l. Zachęcam do dyskusji. Jeśli to OT to bardzo przepraszam;-)
  25. A ja jestem niecierpliwy i kupilem tunze i tez jestem zadowolony. Fajnie. Sami szczesliwi ludzie€? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.