-
Postów
692 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Paweł83
-
Dzięki za pomoc Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki pokarm Dainichi będzie najlepszy jako podstawowy? Uzupełniaczy mam od zatrzęsienia.
-
Pomogłeś bardzo. Dziękuję Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Bardzo żałuję ale nie mam dostępu do dobrego sklepu. W życiu nie podał bym mrożonki z mojego zoologa;-). Dzięki @MatiK. Poczekam jeszcze na jakieś propozycję i uzupełnię zapasy. Fajnie było by uzyskać efekt w postaci rozpiski tygodniowej. Zobaczymy czy temat się rozwinie.
-
Większość pokarmów pozostała mi po wcześniejszej obsadzie. Hikari owszem pęcznieją i prawie nie karmiłem nimi Ch. Saulosi. Spiruliny wystarczy mi na 20 lat. Wypisałem wszystko co mam. Które dokładnie pokarmy tych proponowanych marek możesz polecić? Na razie oparłem dietę głownie na HS Aqua Cichlid i Northfin Cichlid.
-
Witam Kolegów i Koleżanki, chciał bym Was serdecznie poprosić o ustawienie diety dla moich zwierzaków. Zacznę od przedstawienia obsady: 5 szt Otopharynx Tersitigma 6-7 cm 10 szt. Placidochromis sp. Blue Otter - 4-5 cm 10 szt. Copadichromis Borleyi Namalenje - 4-5 cm 10 szt. Labidochromis Caeruleus - 3-4 cm Pokarmy jakie aktualnie posiadam: Northfin Veggie - malutki granulat z zakupu klubowego Northfin Cichlid - jak wyżej Spirulina OSI - grubszy granulat HS Aqua (OSI) Cichlid Flakes HS Aqua Vivid Color Flakes HS Aqua Red Power - granulki Tropical D-Allio plus - płatki Tropical Soft Line Herbivore, Hakiri Excel i Gold - duże granulki Jeśli da się z tego ułożyć dietę to super. Jeśli z czegoś należy zrezygnować lub coś dokupić to bardzo proszę o podpowiedź. Aktualnie karmie na wyczucie a chciał bym żeby to było z głową i według jakiegoś schematu. Z góry dziękuję
-
Witam Kolegę zza miedzy, Jeśli zdecydujesz się na opcje z HW 302 to mogę odsprzedać swój używany 4 miesiące za jakąś symboliczną kwotę. Odezwij się na prv jeśli będziesz zainteresowany.
-
Witajcie, czy ma ktoś z Was akwarium z firmy Akwaplast? Jakieś opinie?
-
-
Myślisz? Pomyślę nad tym. Szkoda tylko, że takie rzeczy zaczynają się dziać gdy zdecydowałem się na zmianę obsady przy przesiadce.
-
Dodam, że nigdy nie inkubowała.
-
Bardzo bym chciał żeby okazało się że ta samica jest samcem. Był by z niej piękny samiec.
-
Podaję wyniki testów: Temperatura - 25 NO2 Zoolek - 0 NO3 kran JBL - <0,5 NO3 akwarium JBL - 10 (brak Pulrolite, podmianka w sobotę 20%) PH kran JBL - 7,4 PH akwarium JBL - 8,0 (używam Malawi Victoria Buffer) W sobotę w ramach eksperymentu obniżyłem temperaturę na grzałce o jeden stopień (do 25). Może to mieć związek. Od dłuższego czasu chłopak próbuje wytrzeć się z najładniejszą i jednocześnie większą od niego samicą. Kilkukrotnie zauważyłem jak biorą się za pyski. Aktualnie mam wrażenie, że jej unika, a nawet ucieka. Chowa się też pod kasetą. Od miesiąca nie podszedł do tarła. Czyżby został zdominowany? Karmy: Northfin Cichlid Northfin Veggie Sirulina OSI granulat Tropical soft line Herbivore dwa razy w tygodni Tropical D-allio Plus Karmię dwa razy dziennie. Raz w tygodniu (poniedziałek) głodówka.
-
Nie jestem pewien czy to choroba ale ... Od trzech dni mój jedyny samiec Saulosi zbladł. Był nawet fajny. Być może dowiedział się że chce go sprzedać;-). Pokarm pobiera normalnie. Czasami kolory mu wracają na chwilę. Dziś zauważyłem że się ociera. Mam go ponad rok. Pomiarów nie robiłem Łap nie wkładałem i nic nie zmieniałem Zbiornik 112 l Same Saulosi 1+5 Filtr kasetowy na pompie Hydor Serpentynit
-
No nie, bez przesady. Ale ponad tysiaka trzeba dać. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Chcę to zrobić jak najlepiej. Nowe ryby będą kosztowały kupę kasy więc muszę być pewny. Wiaderko piach i ceramika razem z pompą. Tak będzie Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Witam, jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. W związku z przesiadką na większe szkło zaczynam pozbywać się ryb i samego akwarium. Nowe szkło będzie za miesiąc lub dłużej. Nawet 3 miesiące. W obecnym mam kaseciaka a w nim 0,5 l ceramiki. Co zrobić żeby uratować złoże? Planuje również podwoić ilość ceramiki? Nowy zbiornik będzie miał 500-600 l. Wystarczy wrzucić do wiaderka razem z pompą? Czym w tym czasie karmić bakterie?
-
No to deczko pojechałeś Kolego. Doskonale zdaje sobie sprawę, że planowany zbiornik nie jest gigantyczny. Nie upieram się przy 5 gatunkach. Zadaje jedynie pytania. Jak bym wszystko wiedział to bym nie pytał. Wiem, że aktualnie posiadasz większy zbiornik ale w opisie pod Twoimi postami jest coś takiego: 200x45x45 (405l) Obsada: Metriaclima zebra gold Kawanga, Pseudotropheus saulosi, Pseudotropheus cyaneorhabdos, Metriaclima estherae red red OB morph i Labeotropheus trewavasae Thumbi West Rozumiem, że to Twoje wcześniejsze akwarium, ale wedle Twoich standardów takie szkło nadaje się jedynie na brzanki, a Ty miałeś tam pięć gatunków w tym trzy większe. I rozumiem także, że uznałeś że jest za małe na te ryby i należy założyć większe. Dziękuje za wcześniejsze posty z propozycjami obsady. Temat stał się męczący dla wielu (chociaż nie ma obowiązku udzielania się w każdym temacie). Proszę moderatora o zamknięcie tematu.
-
Postaram się ale nic nie obiecuję
-
@MatiK bardzo dziękuję ze niezwykle cenne i merytoryczne uwagi Kombinuje bo niecodziennie zakładam akwarium i jest to dla mnie wielkie wydarzenie. powiedz to mojej żonie Pomimo tego, że uważasz temat za wyczerpany wolał bym żebyś go jednak nie zamykał. Z góry dziękuję
-
Nikt by Cię nie posadzał o takie herezje. Zaproponuj lepiej jakąś obsadę. Będzie okazja utwierdzić wszystkich w przekonaniu że się znasz[emoji5] Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Ja zrozumiałem Karola. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Super zestaw. Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Karol zlituj się. Dorzuć coś jeszcze[emoji5] Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
-
A co myslicie o tym: Cynotilapia Hara Meriaclima Msobo Magunga Jakiś Kulfon OB Acei I coś jeszcze? Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
