Skocz do zawartości

kado

Użytkownik
  • Postów

    984
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kado

  1. Kamienie to chyba łupek szarogłazowy. Nie bardzo się nadaje do akwarium, bo ma dużo ostrych krawędzi . Jak jeszcze nie zalałeś, pomyśl o wymianie kamieni na inne. Pod kamienie najlepiej dopasuj ze spienionego pcv, grubość 4mm w zupełności wystarczy.
  2. kado

    Moje podstawowe pytania.

    Jak nie masz w planach w przyszłości przenoszenia biologi do innego akwarium, to spokojnie możesz wywalić.
  3. Jest ok. mam podobnie Będzie jakieś tło na tylną ścianę ?
  4. kado

    Okrzemki a może sinice

    Sinice w żadnym wypadku nie są pożądane w akwarium i przeważnie są objawem, że coś złego dzieje się z naszą wodą. Jako ciekawostkę wklejam z Wikipedii gdzie mają zastosowanie. Spirulina – handlowa nazwa sinic (cyjanobakterii) należących do rzędu Oscillatoriales. Należy do niego gatunek Arthrospira platensis. Spirulina jest bardzo bogata w białko – zawartość białka w suchej masie wynosi ok. 70%. Zawiera także witaminy A, B, C, D, E, K i inne. Spirulina jest bogata w magnez i beta-karoten[. Stosowana do produkcji kosmetyków, suplementów żywieniowych oraz pokarmów dla glonożernych ryb akwariowych.
  5. Szczerze, to nie za bardzo rozumiem. Pierwsze podejście nieudane i trzecie, w którym nic nie pisze o obsadzie z "red cap" , które mogłoby zostać po udanym drugim podejściu. Chyba, że się ich pozbyłeś przed trzecim podejściem.
  6. Wymień ok. 50% wody. SERA toxivec dodaj na ilość netto wody. Myślę, że gdzieś na 400 litrów. PO dodaniu uzdatniaczy kontroluj poziom NO2 codziennie i jak urośnie do niebezpiecznego dla ryb stężenia, to czynność powtarzasz i tak do czasu aż się ustabilizuje.
  7. Jak masz dobre parametry, to nie jest konieczna.
  8. Spokojnie możesz dolać. Polecam jednak założyć jakieś szybki nakrywowe żeby woda tak szybko nie parowała, bo paruje czysta woda(destylacja), a sole zostają i z czasem coraz bardziej zwiększa się zasolenie, chyba że uzupełnia się ubytki deszczówką, albo wodą destylowaną.
  9. kado

    Start 400l z WA

    Nie wiem jaki macie problem z testami JBL. Ja nawet nie wyciągam tych szablonów z kolorami. Jak robiłem pomiar np. NO2 , to zwracałem uwagę czy jest ciemny róż, jasny róż, czy słomkowy. Podobnie z całą resztą .
  10. Facet opowiada bzdury. Spokojnie możesz lać wodę do akwa i jak było dobrze sklejone, to nie ma prawa się nic dziać. Jak koniecznie mąż chce czarne kamienie, to może rozważ węgiel kamienny.
  11. Zmierz też temperaturę wody innym termometrem dla pewności. Czasem termometry szwankują. Ja tak miałem i zaniżał aż 5 stopni, a wiadomo że czym cieplejsza woda tym gorzej rozpuszcza się w niej tlen.
  12. Ryby wyglądają na zupełnie zdrowe tylko są jakby spanikowane. Może coś z temperaturą wody. ?
  13. Ja kupiłem karimatę 1 cm i z niej dociąłem.
  14. Witaj ... 1. Na spienionym PCV poukładaj duże kamienie i dopiero piasek. Małe możesz rozrzucić na piasku. 2. Nie potrzebujesz. Wylot filtra ustaw tak, żeby łamał taflę wody. 3. Od frontowej szyby mniej i coraz więcej w kierunku tylnej. Moim daniem z przodu 2 cm wystarczy, a z tyłu max 5 cm.
  15. kado

    Alkohol a start akwarium.

    Kiedyś gdzieś czytałem, że były próby z denitryfikacją w akwarystyce przez bardzo powolny przepływ w wężu gumowym czy silikonowym, w którym panowały warunki beztlenowe.
  16. kado

    Alkohol a start akwarium.

    https://expressilustrowany.pl/bakterie-pracuja-za-wodke-lodzka-oczyszczalnia-sciekow-potrzebuje-duzo-alkoholu/ar/831093
  17. W sobotę wymienił 50% wody , a w niedzielę 60% z hakiem i zero efektów. Nie wiadomo ile jest tego amoniaku w filtrach i piasku, więc zanim to przerobią bakterie może trwać bardzo dłuuuuuuugo.
  18. Postawiłeś pompę na samym dnie czy masz ją tak, jak na twoim rysunku ? .... Bo jak tak jak na rysunku, to zawsze będziesz miał problem z deficytem wody w komorze popmpy.
  19. Ja bym na twoim miejscu spuściłbym całą wodę, przepłukał żwirek i wkłady w filtrze(ach). Zalał na nowo świeżą wodą już bez dodawania czegokolwiek, ewentualnie bakterie bez pożywki. Pewnie najwięcej amoniaku masz w piasku i filtrze.
  20. Ale to zupełnie inna rybka pod każdym względem , poza kolorem. No, ale skoro już ją masz.
  21. Zapowiada się świetne mbunarium. Miałem mbunę przez kilka lat. Obecnie od kilku dni pływają u mnie Aulonki i Frejek. Coś tam pewnie jeszcze dojdzie z non mbuny. Póki co jest taki spokój jakbym miał w akwa paletki Nie myślałeś żeby dorzucić P. demasoni . Spokojnie dadzą sobie radę z większą mbuna ?
  22. Najlepiej zrobić taką komorę śmieciową , tę w którą wpada woda do filtra, żeby zmieściła się grzałka. W komorze pompy czasem bywa deficyt wody, jak się przytkają gąbki, więc nie bardzo nadaje się na grzałkę.
  23. Dokładnie. Ja też nie daję żadnej ceramiki w filtry, bo to ma jedynie sens jak się chce taką ceramikę przenieść np. do nowego akwa, co jest dużo łatwiejsze niż część podłoża, czy kamieni. Większość biologii mamy w samym akwa ; żwirek , kamienie, wystrój itd. a nie w biologach i ceramice.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.