Skocz do zawartości

MatiK

Użytkownik
  • Postów

    4 328
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MatiK

  1. Z Maingano (przy okazji teraz to pseudotropheus, a nie melanochromis ) może być różnie bo to charakterna ryba więc wszystko będzie zależało od samca alfa, jeśli będzie samotnikiem to wypnie się na Ciebie i o 8 sztukach będziesz mógł tylko śnić (u mnie pływało od początku 8, po 2 miesiącach została połowa) zresztą w większości przypadków Malawi jest tak, że ryby mają gdzieś, co Ty byś chciał i skończy się tak, jak im będzie wygodnie
  2. Masz czarne tło, moim zdaniem bardzo fajnie wyglądałby u Ciebie serpentynit, wejdź w galerię i pooglądaj akwaria, w większości są opisane i pewnie szybko trafisz na ten właśnie kamień, efekt będzie pierwsza klasa jeśli dobrze poukładasz
  3. MatiK

    aklimatyzacja

    A mierzyłeś parametry wody? Jeśli wszystko w normach to może po prostu wystarczy cierpliwie czekać cała przeprowadzka to jednak był pewien stres dla ryb i mimo, że niby woda ta sama to jednak pewnie nie ułożyłeś dekoracji dokładnie tak samo jak były wcześniej, zmieniło się otoczenie na zewnątrz akwarium, światło dzienne pada na baniak inaczej itp., itd. Cierpliwość to największa cnota w tym wypadku
  4. MatiK

    Start 240l

    Możesz oczywiście startować tak jak w temacie, który przesłał Ci kolega Marcin, ale całkiem szybko idzie też jak masz wodę z podmiany z innego akwarium Ja startowałem właśnie na wodzie z innego akwa i wszystko zajęło mi niecałe 3 tygodnie. Dolewasz jeszcze tylko odpowiednią dawkę bakterii (dawkowanie wg producenta) i czekasz
  5. Uważam, że skoro autor pyta o zdanie to mogę wyrazić swoją opinię i nie widzę w tym nic złego. Ludzie pytają czy nie będzie za żółto jak się połączy saulosi z yellowkami, a tu autor zastanawia się nad połączeniem maingano i demasoni, uważasz, że skoro coś jest oczywiste, nie można już na ten temat dyskutować albo wyrażać swoich opinii, tym bardziej jeśli ktoś o taką prosi?
  6. Jak dla mnie, przy połączeniu Maingano z Demasoni byłoby ciut za niebiesko...
  7. Jeśli Cię to jeszcze interesuje, wg mnie to zielenice więc Helmety powinny ogarnąć jeśli Ci to przeszkadza
  8. MatiK

    Moc oświetlenia

    Ale woda odstała swoje, czy zalałeś baniak i od razu wpuściłeś ryby? Ryby muszą się oczywiście przyzwyczaić do nowego otoczenia, ale jeśli wpuściłeś je do niedojrzałego środowiska to płochliwości nie upatrywałbym w oświetleniu, które jest im raczej obojętne.
  9. Z tymi kolorami to też może być różnie ja byłem przekonany, że mam co najmniej 3 samce i jeden z nich, taki ładnie wybarwiony, z pięknym fioletem na bokach, dosyć spory na tle reszty, inkubuje już drugi tydzień także tego...
  10. Rybom generalnie wszystko jedno chyba jakie jest światło, płochliwość zależy od wielu czynników. Tak jak Ci pisałem, u mnie jest bardzo jasno, a ryby pływają w najlepsze i jedyny moment, w którym ich nie widać to podmiany wody
  11. Zależy co kto lubi ja mam dwie świetlówki Hagena, Power Glo i Aqua Glo. Wydaje mi się trochę za jasno i zastanawiam się nad zmianą w bardziej stonowane aczkolwiek podobnie wybarwiające oświetlenie, bo wybarwia ładnie. Możesz też pobawić się w oświetlenie LED na taśmach, jest na forum taki temat założony przez deccorativo. To odnośnie oświetlenia, a jeśli chodzi o obsadę, to kto Ci tak zarekomendował? Acei urosną podobno za duże do takich wymiarów, Aulonocary też małe nie są... Przepraszam za OT.
  12. Możesz np. jednogatunkowo trzymać Demasoni, możesz zostawić Yellow i dokupić do nich Maingano, a jak chcesz 3 gatunki to jeszcze Rdzawe...
  13. Zależy jeszcze, jakie masz wymiary tego akwa, jak standard to masz większe pole manewru niż w przypadku narożnego baniaka bo trochę ważniejsza jest powierzchnia dna niż litraż...
  14. Wrzuć jakieś zdjęcie
  15. Ja Ci zaproponuję obsadę jaką sam mam, a też jestem na początku przygody z Malawi... Iodotropheus Sprengerae, Labidochromis Caeruleus i Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano. Dietetycznie współgrają, moim zdaniem ładnie też ze sobą wyglądają i jest w miarę spokojnie (w miarę bo jednak Maingano są delikatnie temperamentne ). No ale tak jak napisał spiochu, pamiętaj żeby najpierw wystartować i zamknąć cykl azotowy
  16. Ja kupiłem taki : http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/piasek-keramzyt/piasek-kwarcowy-kreisel,p28947,l347.html jest ok, odmulaczem zawsze troszkę wciągniesz jak będziesz nim operował przy dnie.
  17. Nie chcę się wymadrząć żeby mnie tu ktoś nie zjechał, ale wydaje mi się, że tak z tym że haremy odwrotnie, 1+3, więcej samic
  18. Mogę się mylić bo jestem początkującym Malwistą (w razie czego bardziej doświadczeni pewnie poprawią), ale myślę, że jak na początek kupisz po 8 sztuk z każdego gatunku to do 240 litrów będzie ok. Docelowo powinno być jakieś 12 rybek. Jeśli chodzi o hodowlę to nic nie słyszałem, ale sklep Discus ZOO na Radzymińskiej 153 jest bardzo profesjonalnym miejscem, tylko musisz akurat trafić bo czasem nie mają całej tej "ekipy". Dostawy mają chyba w piątki, od czasu do czasu pojawia się jakiś spec od Malawi więc możesz się o niego zapytać i powiedzą Ci kiedy dzwonić tak żeby umówić się z nim na określoną ilość i gatunki ryb jakie będziesz chciał. Co do tarła to ryby będą w swoim czasie i tak do niego podchodzić, ważne jest oczywiście spora ilość kryjówek, szczelin itd., i odpowiednie warunki wody mieszczące się w normach, ale nie jakieś specjalne u mnie ryby pływają od miesiąca, na weekend musiałem wyjechać z perspektywą, że jak wrócę to będę musiał leczyć tzw. bloat bo miałem troszkę problemów z Maingano (padły mi dwie sztuki, i nie byłem pewien czy od pobicia czy z choroby bo się strasznie ganiały), nie było mnie 4 dni, ryby dostały pokarm raz w niedzielę, a jak wróciłem to nie dość, że okazało się, że wszystko jest ok to jeszcze do tego samiczka Sprengerae inkubuje Dbaj o wodę, dobrze karm, a będziesz miał tarło
  19. U mnie trzeci gatunek to Iodotropheus Sprengerae, wygląda to całkiem przyjemnie.
  20. Mam podobną obsadę, tylko trzymam z nimi jeszcze Rdzawe. Karmię dwa razy dziennie z jednodniową głodówką, co daje 12 karmień w proporcjach 7x mięsne, 5x roślinne na tydzień. Niestety jeśli chodzi o pokarm, nie pomogę ponieważ używam karm O.S.I. Jakiegoś wielkiego doświadczenia nie mam, ale mieszkańcy wydają się być zadowoleni
  21. MatiK

    Prośba o ocenę diety

    Mam pytanie, karmisz w końcu tak jak napisałeś wyżej? Niedługo będę startował zbiornik, będę miał obsadę Maingano, Yellow, Rdzawy i zastanawiam się jakie pokarmy im kupić...
  22. Ok, dzięki
  23. Podepnę się dopiero zakładam akwarium i nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z tłami... Czy z takim : http://www.sklep.malawian.pl/pl/tla/1536-tlo-wromak-ws-malawi-120x50cm.html jest podobnie, jak z tym, o którym rozmawialiście? Wystarczy włożyć, ewentualnie skleić w dwóch miejscach i będzie się trzymało? Też jest płaskie ztyłu i będzie przylegać do szyby? Pytam bo te tła, które się widuje w typowym kakadu mają nieregularne kształty i nie chciałbym na takie trafić z góry dzięki za wyrozumiałość
  24. Zamieszczone przez michal0920 Składu w Zielonce chyba już nie ma (nie mogłem znaleźć dwa tygodnie temu). Trochę odgrzeję kotleta, ten skład w Zielonce jest cały czas, jeszcze tam nie byłem więc nie wiem jak cenowo na ten moment, ale przejeżdżałem i widziałem, że działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.