Skocz do zawartości

xrx

Użytkownik
  • Postów

    116
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez xrx

  1. xrx

    Potrzebuję opini o akwarium

    Nie sugeruj się cena bo to akurat nieporozumienie
  2. http://tablica.pl/oferta/akwarium-900-litrow-CID103-ID4cZBw.html#5e42f5eaff Co powiecie o tym akwarium. Jest bardzo wysokie. Co sadzicie o tym drewnianym stelażu.
  3. xrx

    Wrocław

    Tak bodajże Tomek. Siostra też miła i obcykana w rybkach Brałem u niego saulosi, yellow, red red, rdzawe i acei. Wszystkie rosna jak na drożdżach, jedza niesamowicie, saulosi po 3 miesiacach się wybarwił. Więc czas na akwa 700-1000 l
  4. Koledzy Sa inne metody niż to, że Asia wlezie nad akwa ściagnie nachy i zrobi co trzeba Ale... Asiu jeśli tak by było proszę o fotorelację ))
  5. Mam taki filtr. Na przyszłość pompuj tym przyciskiem a gdy zaskoczy pomaga też wyłączenie i ponowne włączenie. Podczas pracy aby szybciej się odpowietrzył przechyl go na chwilę i z powrotem do pionu. Aha gdy filtr pracuje pewien czas i prąd zabiorą w przypadku powrotu on sam startuje o to się nie obawiaj wtedy już jest odpowietrzony i nie ma problemów.
  6. xrx

    Prośba o pomoc

    Justyno Ja Ci uproszczę Rybki masz super. Nie oddawaj żadnej Kup większe akwarium proponuję 450 litrów plus filtr zewnętrzny jako biolog np jbl1500 (mam taki) i wewnętrzny jako mechanik prosty z samą gąbką o wydajności np 1500-2000l/h. Przeskoczycie wraz z mężem etap porażek zmian akwariów na coraz większe itp. Jak myślałem że mam duże akwa (390l narożne) ale lubię dużo rybek więc przymierzam się do dwukrotnie większego - prostego. Co do gatunkow to pomogą lepiej obeznani koledzy. Posłuchaj mojej rady nie jest to wielki koszt a satysfakcja gwarantowana:)
  7. 3 bo tworzy jakby dwie grupy skał.
  8. Możesz zrobić jak ja Kupiłem więcej pyszczaków i wszystkie mi się podobaja I nie zamierzam żadnego się pozbyć więc już szukam conajmniej 800 litrowego akwarium I to jest najlepszy pomysł - zainwestuj kup conajmniej 375-500 litrów i wtedy naprawdę nacieszysz oko Malawi Pozdrawiam
  9. xrx

    Czy to wina wody ?

    Ja bym zapuścił nowe akwa z starą wodą plus fitracje nowa i stara aby załapało. A rybek nie będzie za dużo? Bo są pyszczaki i pyszczaki
  10. Namoczyć octem poczekać chwilę i bankowo zejdzie tylko subtelnie, żeby nie urwać
  11. Pięknie ładnie a powiedzcie mi takie coś. mam Saulosi. Już widzę,że będa dwa samce bo rosna wyraźnie większe ciemnieja i maja ciemne poprzeczne pasy. Natomiast jedna z ,,samic,, zaczyna mieć wyraźny pas wzdłużny... Jest żółta i kształt jak Saulosi. Czyżby się trafił obcy?
  12. Anubiasy mam przyciśnięte skałkami w pobliżu dna jednego musiałem przywiązać bo zaczyna się przekopywanie akwarium co do ryb są tu bardziej obeznani ja sam miałem duży dylemat więc się nie wypowiem
  13. No pewnie ja mam anubiasy i jeszcze żyja. Gorzej z nurzańcem. Daj fotki
  14. W temacie jestem laikiem i się nie śmiać... ale mam takie coś. Pracuje u mnie JBL 1500. gdy prefiltr jest mocno zasyfiony pompa w kuble jakby sie zapowietrzała dziwne bulgotanie itp. Po wyczyszczeniu ustępuje. Wniosek? Sprawdź, czy nie masz zbyt dużego oporu od strony jak nazwałeś ssawnej. Takie coś mi się nasunęło.
  15. xrx

    160 L - Start - Pomoc

    TŁO STRUKTURALNE DEKORACYJNE CZARNE GŁĘBIA (3853212269) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/38/53/21/22/3853212269@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@38/53/21/22@@AMEPARAM@@3853212269 nie patrz na wymiary
  16. xrx

    160 L - Start - Pomoc

    Wewnętrzny jako mechanik zewnętrzny biolog Jeśli myślisz o biologii w zbiorniku i przyszłości. Ja mam JBL 1500 w 390 l i jako biolog sprawuje mi się znakomicie.
  17. Myślę, że altumy też by się ucieszyły
  18. No niestety za daleko
  19. Powiem Ci, że ja mam ciut inny wyglad jakby większe skałki. Ale zaleta jest taka ze możesz przytrzeć ciać a i tak dalej jest czarne. No i cena, nie znalazłem nic tak taniego.. w akwa wyglada rewelacyjnie. Ale zabawy z przycinaniem było. Silikonu nie używałem stoi od dna do wzmocnienia na górze. Wpłynęła mi rybka to dolalem wody - wypłynęła góra i gra Jedyny problem ale to pewnie przy wszystkich strukturalnych - mocowanie sprzętu. Ale też można sobie poradzić Oj sorry za OT rozpędziłem sie Rzucajac okiem na temat - Tło wewnętrzne rozwiaże problem kolegi
  20. Akwarium jest MEGA Podoba mi się zarówno kształt, ustawienie jak i aranżacja masz rękę Więcej fotek !!
  21. A ja polecam coś takiego TŁO STRUKTURALNE DEKORACYJNE CZARNE GŁĘBIA 150 (3908227997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/39/08/22/79/3908227997@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@39/08/22/79@@AMEPARAM@@3908227997 Możesz przejrzeć przedmioty użytkownika s inne wymiary oraz głębia 3 lub 8 cm. Ja akurat mam narożne to kupiłem dwa przyciałem i gra W razie W śmiało można to zginać ale przyznam, że twarde
  22. Auratus i socolofi kojarzy mi się z agresja. Zostawiłbym Yellow i maingano ale o ile już można musisz rozróżnić płeć aby pozostały układy np 1samiec/3 samice
  23. xrx

    Wrocław

    Nie wiem czy było ale znalazłem hodowlę w miejscowości Tarnowiec nr 19. Jest to wioska połączona z Zawonia pow. Trzebnica oko 25 km od Wrocławia.Widać, że klient jest pasjonatem rybek Posiada z pyszczaków - saulosi, acei, rdzawy, red red, yellow, socolofi maingano i na pewno auratusy. Ma też inne gatunki pyszczaków ale nie pamiętam nazw. Z innych ryb to od pielęgnic severum do gupików. Ma piękne mieczyki weloniasta koloru granatowego lub czarnego - czegoś tkiego nie widziałem Polecam:) Jak coś namiary podam priv.
  24. Zółty kolor osobiscie lubię Może i plastik ale ladne. A doradziłbyś inne aulonocary z pyszczakami, które ,,pozostawiłeś'' ? Jeśli miałbys takie akwa jakie dałbyś proporcje ryb. O przerybieniu milczysz więc chyba poznałem Twoje zdanie dzięki
  25. To nie jest taki sam temat. Tylko akwa identyczne. Mnie interesuje co sądzicie o moim wyborze ryb. Co może zostać co odrzucić. Co sądzicie o tzw kontrolowanym przerybieniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.