-
Postów
214 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nightdream
-
Kłopot tylko w tym, że zanim zapadnie wyrok będzie domniewanie winy a nie jak dotychczas domniemanie niewienności. Moge wiec napisać ot tak, że to jest mojego autorstwa i nie wyraziłem na coś takiego zgody, wtedy do czasu wyjaśnienia, forum będzie zamknięte.
-
Yaro...a gdybym tak dla przykladu stweirdzil, że np. avatar Pereza jest mojego autorstwa i narusza moje prawa autorskie? Czy w takim wypadku mam prawo zabokować forum, na którym wspomnainy Perez używa avatara mojego autorstwa? Dojdziemy do absurdalnych zachowań. Perez...sorry, że akurat przytoczylem dla przykładu Twoją osobę... Pozdrawiam
-
A z jakiej grubości szkła są te zbiorniki? Jeśli np. z 12mm, to wystarczyłoby odjąć grubość szkła 12mmx 2 z każdej strony.
-
Kup aqua connect silicarbon. Więcej tu http://forum.klub-malawi.pl/okrzemki-dopadly-t18304.html Pozdrawiam
- 592 odpowiedzi
-
W 99,9% są to okrzemki. Ja akurat z nimi wygralem przy pomocy absorbenta krzemianów
- 592 odpowiedzi
-
Sorry...rzeczywiście...nie doczytałem.
-
Perez...powiedz mi, czy moczysz wcześniej te wafersy? Zastanawiam się czy to robić bo są z tych tonących.
-
Też o tym myślałem;) Póki co mam nowy tv w domu;)
-
Qrcze...nie chciałbym zmieniać niczego, ewentualnie zredukować acei, a jak wyklaruje się płeć, to zredukowałbym też redy. Sam już nie wiem, bo tak jak jest terz bardzo fajnie to wygląda. Póki co, wszystkie są młodziutkie.
-
Perez...a gdyby tak zredukować acei do np. 8 sztuk? Wtedy zostałoby 38szt.
-
Troche martwi mnie ta ilość. 43 sztuki, to jednak nie mało. Może jednak coś zredukuję, chociaż póki co wygląda to świetnie:) Może poczekam aż sie wyklarują płci i w tedy coś zdecyduję...Zobaczymy co z tego wyniknie.
-
No to tak: chilumby nie było niestety. Do już pływających 8 red-red'ów, 7 hongów red top, dziś dołączyło 15 demonow i 13 sztuk acei (aż tyle, bo jakoś tak się zagadaliśmy, że do worka trafiło więcej niż miało być). Nie wiem czy będe je pózniej redukował, czy zostawię. Baniak stanowczo zyskał i ożył
-
No to się nie zrozumieliśmy Jutro wybieram się dokupić resztę obsady, więc zobaczymy co się uda znaleźć.
-
Rozumiem...W takim razie gdyby acei mialo byc 8 szt, to co możesz mi do tego doradzić i w jakich ilościach?
-
Co powiecie, żebym tak do obecnego stanu 8 red-red'ów, 7 hongi red top, dolożyć Ace w ilości powiedzmy 8 szt i zebra chilumba np. 8?
-
Postanowiłem odnowić swoj temat, bo zastanawiające są moje pomiary wody. Nie wiem czy coś jest nie halo, czy z testami jest coś nie tak, czy moja filtracja jest na takim wysokim poziomie...? Mianowicie: 27.11. wpuszczona obsada w ilości 16 sztuk (na razie) od tamtego dnia podmieniałem co tydzień jakieś 20% wody. Parametry nadal są niskie: (pomiary z przed chwili) pH 7,8 NH4 <0,05 NO3 <0,5 NO2 <0,01 PO4 <0,02 KH 8 GH 6 Ostatnia podmiana była 3.12 br, a potem nie zrobiłem jej aż do dziś i nadal nie robie, bo pomiary wykazują takie same wyniki. Myślałem, że jak nie zrobie podmiany w ubiegły weekend, to parametry podskoczą, ale nic. Fosforany nawet spadły z 0,05 do <0,02. Co ciekawe, bujnie rozwnięły się glony, wszystkie skały serpentynitu wyglądają jak pokryte sierścią królika i pięknie falują. Nie są zielone, ale raczej jasno brązowe, miejscami wpadające w purpurę. Podobne glony pojawiają się na piasku i nie są podobne do sinic. Czy cos Wam mOwi taka dziwna sytuacja?
-
Ehhh...no oddawalem, oddawałem...z dobrych chęci, z potrzeby chwili, miałem natchnienie, zrobilo mi się człeka żal Nie potrafie dobitniej tego wyrazić, a że przy okazji ubiłbym interes dla siebie, pomagając jemu, to zaoferowałem pomoc. Dopiero przy drugim czytaniu tego posta, nabrałem podejrzeń, że to jednak nie do końca może być prawda. Co nie znaczy, że nie mogę mu baniaka ofiarować
-
Teraz tak czytam to wszystko po raz drugi i ten litraż wychodzi mi inny 240x80x80=1536;) Szkło 8 czy nawet 10 to stanowczo za mało na taki baniak, chyba, że rozumieć to jako 8+10, czyli klejone ze sobą dwie tafle:) Panikująca ryba, która trąciła kamień, też musiała być albo gigantyczna, albo nie był to kamień, a kamyczek, który pod wpływem masy tej ryby przewrócił się. Ponadto...skąd wiadomo, że taka właśnie była historia pękniętego baniaka, skoro opowiadacz byl w tym czasie na innym końcu świata, a całość ponoć miała miejsce w nocy? Pospieszyłem się, łyknąłem...chyle czoła przed Wami...dalem się nabrać
-
Witam. Ph miałeś okrutnego, ale głowa do góry. Na pewno kiedyś wrócisz do tej pasji. Każdy chyba do tego hobby wraca wcześniej czy później. Tego zapomnieć się nie da, więc się nie poddawaj mimo wszystko. Wiem, że to marna pociecha, ale gdybyś chciał na nowo rozwinąć hodowlę...mogę zaofiarować za free akwarium 126l z szafką, pokrywą i oświetleniem:) Całość w tej chwili mi zawadza, więc chętnie wspomogę, żeby ułatwić powrót do tej wspaniałej pasji. Jakby co, to pisz.
-
Wygląda jak sierść...może królika Jest tego masa na każdym kamieniu. W zasadzie nie ma wolnego miejsca na kamieniach, wszystko jest porośnięte tymi glonami. Dziwne jest to, że przy tak niskim NO3 coś w ogóle urosło. Czy ktoś coś może powiedzieć nt tej "sierści"?
- 592 odpowiedzi
-
A u mnie od jakiegoś czasu pojawiły się takie oto cudaczne dywany, które delikatnie falują. Mają kolor lekko brązowy, może zielonkawy a miejscami wpadają w odcienie purpury Ryby je skubią. Na sinice mi to nie wygląda, ale może się mylę. Parametry wody nadal dziwne: pH 7,6; NH4<0,05; NO3<0,5; NO2<0,01; PO4 0,05; KH 8; GH 6. Ryby pływają od 27.11 br. A NO3 nadal na niskim poziomie...Wode podmieniam w ilości 10-15% raz na tydzień, ale cyba zrobie dluższą przerwe, żeby to NO3 podskoczyło. Co to za glonki Waszym zdaniem? A...od dziś zauważyłem na piasku też pojedyncze miejsca z takimi glonkami. Z serpentynitu raczej ciężko je usunąć.
- 592 odpowiedzi
-
Już jest OK
-
Panowie...po co ten pośpiech...poszukajcie, bo 1zł/kg to troche przydużawo;) Normalna cena to 450-500/tonę, więc za kilogram wychodzi 0,45zl-0,50zł. Chyba, że coś źle licze;)
-
Serdeczne dzięki za próbki. Rybom smakowały Jak zjedzą to, co kupiłem wcześniej, na pewno zamowie też wafersy...a co! OT: bofk usuń swojego avatara, bo rozsypujesz wygląd strony.
-
serpentynit za darmo :)
nightdream odpowiedział(a) na nightdream temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Oddam za free 3 skały serpentynitu:) Skały pozostały po urządzeniu baniaka, są dość spore i łącznie ważą jakieś 70kg. Jak ktoś jest chętny, to zapraszam do Żmigrodu (powiat trzebnicki).
