-
Postów
214 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nightdream
-
Popieram! Zróbcie z tym człowiekiem w końcu porządek..please... ... Nie zauważyłem wpisu Twojego Sławek...wiekie dzięki
-
Podziwiam moderatorów, że nadal Cię znoszą...gdyby to zależało ode mnie juz byś był zbanowany.
-
hex22 Mimo wszystko przemyśl tło w kolorze czarnym. Optycznie pogłębi zbiornik. Pozdrawiam
-
Ja też wolę własnego pomysłu konstrukcje. Pod swoje 600l nie znalazłem szafki, która mogłaby odpowiadać i pod względem koloru i wyglądu i funkcjonalności. Do swojej zrobiłem szkielet z kantówek a całość dopełniły boki i fronty z tej samej kolekcji mebli, które mamy w salonie. Całość wygląda tak, jakby stanowiła komplet ze stojącymi już komodami. Do tego własnoręcznie wykonana pokrywa ze spienionego pcv i jest super...a ile satysfakcji?
-
Myślę, że może być ciężko. Jak np. chciałbyś rozwiązać problem podłoża, które, zakładam, też już jest...tla pod podłoże nie wsadzisz, więc musiałoby być ponad dnem (podłożem), a jak Ci ryby podkopią, to będziesz miał je z tyłu za tłem. Sugerowałbym jednak zacząć od nowa.
-
Looz Polecam...tanie rozwiązanie i bardzo dobry efekt.
-
Dobrze przyklejona folia nie ma prawa się odkleić Była klejona na cieple powietrze, idealnie przycięta przy krawędziach. Gdyby klej z folii miał mieć wpływ na ryby, to pewnie coś by mi już padło, a mam tą folię od kilku miesięcy Warunek jest jeden - musi być idealnie położona, tak, żeby nie byłó bezpośredniego dostępu wody do kleju, bo sama folia z wodą nie reaguje. Jedyną rzeczą na która należy uważać, to ostrożnie czyścić, bo można zadrapać. Reklamy umieszczane na zewnątrz są narażone na gorsze warunki atmosferyczne niż woda i nadal wyglądają nieźle. U mnie to się sprawdziło i póki co podoba si i rybom i mnie;) A i jeszcze jedno: w foliach tego typu, stosuje się od dłuższego czasu wyłącznie kleje poliakrylowe - wodoodporne i trwalsze niż dotychczasowo stosowane. Te same kleje stosuje się obecnie przy produkcji nowoczesnych plastrów opatrunkowych, które mają lub mogą mieć kontakt z otwartą raną więc nie mogą być toksyczne.
-
Dział a nie temat Temat dotyczył cenzury a zeszło Wam się na FBF i związki azotu;) Z resztą...Nie ja tu jestem modem:D Masz racje już wydzieliłem eljot12
-
Chciałbym zauważyć, że w tym poscie nawet członkowie zarządu i mody robią OT;)
-
Ja powiem tak: jestem chyba jedynym tutaj użytkownikiem, który ma wklejoną matową folię oracal ale od wewnątrz. Nic się nie odkleja, nic nie błyszczy i nie widać paskudnych, czasem dość wrednie wyglądających szarości, jak przy naklejeniu folii od zewnątrz. Przetestowalem to u siebie i polecam. Zbiornik mam oświetlony w przedniej 1/3, głębokość (krótszy bok dna) to 60cm - głębia jest bardzo fajna. Rozwiązanie dużo tańsze niż spienione pcv w kolorze czarnym
-
Sławek...dla jasności, uważam, że regulamin powinien być dostępny. Nie każdy kmiotek zna zasady dobrego smaku i ma wyczucie Byłoby klarownie, z gory określone, co wolno, co nie i za co można oberwać a nie byłoby za to podejrzeń o cenzurę i stronniczość, zdublowanych postów, kmiotów typu w/w, i wielu niepotrzebnych problemów. Bardzo fajnie chłopaki mają zrobiony regulamin tutaj: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=95 Może jak na nasze potrzeby wystarczyłby dział zasad ogolnych, ale to pozostawiam do rozważenia zarządowi;) Widzę, że odbiegliśmy od tematu...może warto wydzielić część tego tematu?
-
Sądząc po tym, że to dopiero początek, to jeszcze nie ma wszystkiego. Osobiście czekam na ryby; póki co jest taki jakich wiele we Wrocławiu. Mam jednak nadzieję, że doczekamy się tego, na co większość liczy Życzę powodzenia i pozdrawiam.
-
W jednym worku...
-
Nabe...no pomóż
-
Jestem użytkownikiem nie tylko tego forum, ale też kilku innych, gdzie regulamin funkcjonuje i nie stosowanie się do zapisanych tam zasad skutkuje neutralizacją delikwenta. Nie byłoby wtedy takich niejasnych sytuacji jak z alojzym czy innymi jemu podobnymi, którzy zarzucają cenzurę, kasowanie postów itd. Byłoby to jasno opisane w regulaminie i wystarczyłoby podanie jako powód bana lub zamknięcia posta "złamanie lub nie przestrzeganie zasad regulaminu". Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Polecam do wprowadzenia. Może fakt, że nie jestem klubowiczem i zabieram glos w sprawach klubowych komuś się nie spodoba, ale może też uznane zostanie za dobre rozwiązanie;)
-
Temat wciągnął i mnie. Jestem wprawdzie na forum od stosunkowo niedawna, ale sporo zawdzięczam osobom tu się udzielającym. Zaglosowałem na NIE, bo uważam, że cenzury nie ma, a powiem więcej....to co tu jest to bardzo delikatna moderacja. Na każdym forum jest regulamin do którego piszący powinni się zastosować, a jeśli tego nie robią, znaczy, że nie czytali tego regulaminu i lekceważą zasady nakreślone w tym dokumencie. Może, żeby było prościej...mam propozycje (nie jestem klubowiczem...ale mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone): stwórzcie regulamin z jasnymi zasadami, żeby nie było ankiet tego typu. Proste - łamiesz regulamin, dostajesz ostrzeżenie - łamiesz ponownie - bana. To mogłoby wiele ułatwić. A może taki regulamin jest gdzieś, tylko ja nie moge go znaleźć? Uważam, że powinien być przyklejony na samej górze, a najlepiej akceptacja regulaminu przy zakłądaniu konta - byłoby to jednoznaczne z tym, że user będzie świadomy, że jak złamie regulamin, zostanie ukarany. Nie byłoby wtedy podejrzeń o cenzurę. A co do zamykania postów...uwazam, że tematy wyczerpane powinny być zamknięte, tak dla przejrzystości i ogranieczenia miejsca na serwerze (o ile mam o tym pojęcie). Tyle od skromnego usera Pozdrawiam wszystkich.
-
Jaka obsada - 500 L 200x50x50
nightdream odpowiedział(a) na tasi0r temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Osobiście proponuje Acei, Hongi Red Top i Red Red'y - wszystko w haremach powiedzmy po 6-8 szt -
W ramach rewanżu: Piszesz, że podniesienie wieku emerytalnego było dobrym krokiem... Jako pracodawca, zatrudniający w chwili obecnej ponad 70 osób, powiem tak - nie wyobrażam sobie pracownika, ktory w wieku 65-67 lat będzie chodził do pracy (nie każdemu zdrowie na to pozwala, nie każdy jest w stanie chodzić o własnych siłach) i będzie efektywny. Ponadto zwiększenie wieku zablokuje również możliwość zatrudnienia osób młodszych - po prostu nie bdzie dla nich etatów. Zatrudniając np. brukarzy, którzy nie mają lekkiej pracy, pracowników zieleni, którzy bez względu na pogodę muszą wykonywać swoje obowiązki, sprzątaczki, i wielu jeszcze innych, nie widzę ludzi w podeszłym wieku na takich stanowiskach. Co do krusu mam dokładnie takie samo zdanie. Jednak uważam, że vat pownien chociaż zostać na poprzednim poziomie. Zrównanie vatu na wszystko, jak proponujesz, doprowadziłoby do sytuacji, w której spadłby popyt na towary, firmy musiałyby ograniczać kosztu (może kosztem pracowników), żeby swój towar sprzedać. Poza tym, biednych nie byłoby stać na sporą część towarów, a bogaty jakoś by sobie poradził. To, że Ty jezdzisz rowerem, to super. jednak większość zaopatrzenia odbywa się transportem samochodowym, a przy tych cenach paliw, wzrost kosztów trasportu przełoży się na wzrost cen w sklepach. Nie każdy też może dojechać do miejsca pracy na rowerze. Tyle ode mnie:) Pozdrawiam -- Tak, ja jestem W tym roku skończę 40 i może nie wszystko pamiętam, ale coś mi tam w głowie zostało.
-
nabe. Daj już spokój...nie warto Po raz kolejny nasz kochany Rząd ma nas głęboko w d... 1. Wiek emerytalny - 67 lat 2. Podatek Vat 23 % 3. Paliwo 5,70 zł 4. Podniesiona składka zus 5. Akcyza na kopaliny (cena węgla) 6. ACTA 7....co dalej?
-
No i pozamiatane...Polska podpisała ACTA
-
Yaro. Chciałeś, to proszę - oficjalne stanowisko GIODO w tej sprawie. http://www.giodo.gov.pl/259/id_art/4497/j/pl/ Dla mnie, stanowisko tej instytucji jest znaczące.
-
Sorry...nie ten link Tu jest poprawny http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,11019070,GIODO__ACTA_niebezpieczne_dla_konstytucyjnych_praw.html a także najświeższy z przed 20 minut: http://wyborcza.pl/1,91446,11024898,GIODO__ACTA_moze_stworzyc_alternatywna_siec_wymiany.html
-
Yaro. Przeczytaj wypowiedź GIODO na ten temat: http://wyborcza.pl/1,75248,11017884,ACTA__Lista_hanby_i_chwaly.html?utm_source=Facebook&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza Pozdrawiam
-
Zauważcie, że na siłę nasz kraj chce wejść do grona krajów, które to fatalne prawo przyjęlo: USA, Australia, Kanada, Japonia, Korea, Maroko, Nowa Zelandia i Singapur. Nie ma tu żadnego z członków UE. Pozwolę sobie zacytować naszą Panią Europoseł: "Powstaje specjalny raport w sprawie ACTA , który pod głosowanie zostanie poddany najwcześniej na początku kwietnia. Sprawozdanie jest opracowywane w Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA), ponadto przygotowywane są także opinie kilku kolejnych komisji, w tym także Komisji Prawnej, w której pracuję. W najbliższych tygodniach nie są przewidziane też żadne głosowania nad opiniami w sprawie ACTA. Osobiście śledzę wszelkie prace nad ACTA. Jestem w grupie posłów, którzy od dawna z dużą rezerwą podchodzą do tej umowy. Nasze wątpliwości wyrażaliśmy już wielokrotnie, np. Deklaracji z 2010 r. Dokument dostępny jest pod poniższym linkiem: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+WDECL+P7-DCL-2010-0012+0+DOC+PDF+V0//EN&language=EN Było także wiele zapytań poselskich w związku z ACTA , na nasze życzenia powstała również „ocena wpływu” umowy. Poniżej niektóre przykłady naszych interwencji. http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=WQ&reference=P-2011-008444&language=EN http://www.europarl.europa.eu/RegData/publications/lettres/2011/0001/EP-PE_LT(2011)0001_XL.pdf http://www.laquadrature.net/files/INTA%20-%20ACTA%20assessment.pdf Jest w Parlamencie jednak większościowa grupa posłów - entuzjastów umowy i wydaje się, że dzięki nim ACTA w końcu zostanie podpisana przez Unię Europejską w 2012 r. Dokładnej daty nikt nie zna. Dla przypomnienia dodam, że ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) jest międzynarodowym porozumieniem (podpisanym na razie przez 8 państw*), które w skrócie można określić jako „antypirackie”. Pomimo wielu cennych zapisów zawartych w dokumencie - zdaniem wielu prawników – może on naruszać prawo do prywatności oraz wolność słowa internautów i wprowadzać cenzurę informacji zamieszczanych w sieci (więcej w mojej archiwalnej notce http://2009.salon24.pl/253358,acta-bitwa-na-rezolucje). Ponadto ACTA moim zdaniem i wielu posłów z grupy S&D, Zielonych i Liberałów - jest niezgodna z prawem unijnym. Chcemy by sprawę zbadał Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS). W listopadzie Parlament Holandii nie zgodził się na rozpoczęcie prac przyjęciem ACTA, do czasu odtajnienia wszystkich dokumentów związanych z porozumieniem. Polscy ustawodawcy zdają się nie dostrzegać zagrożeń wynikających z porozumienia. Co więcej, Rada UE pod polskim przewodnictwem „po cichu” przyjęła ACTA w drugiej połowie grudnia 2011 r., już po ( pozytywnym ) podsumowaniu polskiej prezydencji na sesji plenarnej w Strasburgu... Porozumienie ACTA zostało przygotowane z pominięciem zwyczajowych konsultacji na forum międzynarodowym – bez udziału Światowej Organizacji Handlu czy Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Negocjacje w sprawie ACTA odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Nie brały w nich udziału ani kraje rozwijające się, ani organizacje społeczne. Co więcej, żaden z sygnatariuszy porozumienia nie udostępnił opinii publicznej wszystkich informacji i dokumentów procesu negocjacji. 20 grudnia 2011 r. w Komisji Prawnej PE mieliśmy ostrą dyskusję w sprawie zgodności tego porozumienia z prawami podstawowymi w UE. Według parlamentarnego serwisu prawnego, zapisy nie są jasne i wszystko zależy od interpretacji oraz sposobów implementacji umowy przez parlamenty krajowe. Tymczasem my nalegamy na jednolitą interpretację przepisów. Przykładowo idąc tropem jednej z możliwych interpretacji ACTA - jeśli na dysku ktoś przechowuje np. pół mln utworów muzycznych, zaś rynkowa wartość jednego singla wynosi 1 euro, to kara za posiadanie nielegalnych utworów może wynieść nawet pół mln euro... Chiny, które wiodą prym w naruszaniu praw własności intelektualnej nie są sygnatariuszem ACTA. Czy zatem umowa ma sens jeśli nie podpisze jej „największy pirat”? W przypadku skierowania ACTA do ETS moglibyśmy opóźnić wejście w życie umowy nawet o dwa lata (tyle trwa zwykła procedura). Na to jednak chyba nie ma co liczyć ze względu na brak poparcia dla takiego wniosku ze strony większości europosłów, głównie chadeków na czele z entuzjastką ACTA - francuską deputowaną Marielle Gallo (wcześniejszą orędowniczką Hadopi). Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg" -- A gdyby ktoś miał chęć zobaczyć jak głosowali nasi europoslowie w/w sprawie, to proszę: http://wyborcza.pl/1,75248,11017884,ACTA__Lista_hanby_i_chwaly.html?utm_source=Facebook&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza Miłej lektury...niektórzy się rozczarują, że ich glosy tak są marnowane
-
A i powiem Wam więcej do tego, co nabe skrobnął: Co prawda Rada UE jeszcze pod polskim przewodnictwem na posiedzeniu 15-16 grudnia 2011 podjęła decyzję o podpisaniu ACTA, ale... Parlament Europejski nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie. Co więcej, w najbliższym czasie nie odbędzie się żadne głosowanie nad tekstem umowy ACTA, Rada nie może zatem podjąć żadnych kroków przed przedstawieniem oficjalnego stanowiska przez Parlament. Wymaga tego tzw. procedura zgody.... Jak widać jak zwykle My Polacy zawsze musimy wyjść przed szereg...
