Nic się nie popsuje, zmień kamienie bo białe jak obrosną glonem to kiepsko wyglądają, większość z nas ma serpentynit obrośnięty wygląda super. Ja świecę od 6-21, świetlówki mam power glo(po zmianie na nie nie mogłem się napatrzeć)
Też miałem kiedyś podobny problem zrobiłem jak mi poradzono tj. stara woda, stare filtry, stare kamienie tylko nowy piach i większe akwa. Przy sprawnej filtracji biologicznej nie będziesz miał problemów.
Stary wewn zostaw jeszcze na jakiś czas z tym że nowy też wsadź niech dojrzewa.
Spodziewałeś się że te kamienie wiecznie będą bialutkie? Niestety przyzwyczaj się do tego widoku bo zmiana oświetlenia tego nie zmieni. Najpierw brązowe okrzemki potem inne zielone glony. Nie zniechęcaj się tak szybko jak kamienie obrosną glonami to będziesz jeszcze z nich zadowolony a i twoje pysie się ucieszą.
skoro twój kubełek hałasuje to przy tym prefiltrze dalej będzie hałasował jeżeli jest w nim powietrze. spróbuj najpierw dobrze odpowietrzyć filtr bo wydasz kupę kasy niepotrzebnie a do tego prefiltra jeszcze pompe musisz dokupić i będą ci furczeć dwie pompy. Mój kubełek kiedyś też był głośny, tak mnie to denerwowało że go rozmontowałem i na nowo złożyem, po podłączeniu i wytrzepaniu nim na wszystkie strony wogóle go nie słyszę.
Przeglądnij cały ten temat może coś znajdziesz
Na 15 stronie jest coś podobnego do tego co u ciebie:
http://forum.klub-malawi.pl/to-glony-identyfikacja-t11599p15.html
Do mnie również dotarły. Dziękuję.
Zgadzam się z kolegami że wafersy wodę trochę brudzą (rybom pewnie to nie przeszkadza bo się zabijają o nie), płatki za to mistrzostwo.
To już nie jest tak jasno napisane cytat z FAQ:
"Jaki jest najmniejszy zbiornik umożliwiający pielęgnacje pyszczaków ? Najmniejszy zbiornik umożliwiający pielęgnację to największy na jaki możesz sobie pozwolić, jednak nie może on być mniejszy niż 112 litrów pojemności i 80 cm długości."
Też jestem za ty im większy tym lepszy.
Pooglądaj w galerii jest tego pełno np.
http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=85358
Przecież w MALAWI FAQ jest napisane że akwa powinno mieć min 80cm, w/w akwarium tyle przecież ma.
Jeżeli chodzi o te żółte pysie to kiedyś do galerii wrzuciłem takie same jako niezidentyfikowane to mi napisano że to odmiana yellow sunshine.
Nie taniej kupić coś takiego np. lub wiele innych na allegro
http://allegro.pl/oswietlenie-led-dzienne-akwarium-360-lm-50-cm-i1919631238.html
i samemu zamontować w pokrywie?